Prečo sú nohy obmedzené: 8 častých príčin

Kŕče v nohách nás môžu prekonávať kdekoľvek: v tréningu, v premávke, v práci, dokonca aj v spánku. Hovoríme, prečo znižuje nohy a ako zmierniť nepohodlie.

Tento príznak predstavuje prudké zníženie svalov lýtka, ktoré trvá niekoľko sekúnd až niekoľko minút. Medzi krátkodobé metódy svojpomocou je čisté napínanie svalov alebo jemná masáž oblasti, ktorá sa zhoršila. Kŕče vás navštevujú viac ako raz týždenne? Potom sa pozrite na tento zoznam možných príčin príznaku:

dehydratácia

Kŕče sa môžu stať častými spoločníkmi tých, ktorí pijú dostatok tekutín (najmä počas tréningu alebo v horúcom počasí). Prečo sa to stane, lekári nemajú žiadne presné vysvetlenie. Mnohí z nich súhlasia, že keď dôjde k nedostatku vlhkosti, nervové zakončenia môžu stimulovať kontrakcie v priestore okolo nervu, čo sa prejavuje ako ostrú bolesť.

Problém je vyriešený budovaním správneho pitného režimu.

Nedostatok mikroživín

Keď sa poteme, stratíme nielen vodu, ale aj elektrolyty. Nerovnováha sodíka, vápnika, horčíka a draslíka môže spôsobiť kŕče v nohách. Športové nápoje a správna výživa pomáhajú napraviť situáciu. Zahrňte do menu viac banánov, špenátov, jogurtu a orechov.

tehotenstvo

Kŕče často otupujú budúce matky - najmä v druhom a treťom trimestri. Toto je opäť spojené s nedostatkom minerálov: počas tehotenstva sa výrazne zvyšuje potreba horčíka a draslíka.

Pokúste sa vyhnúť dehydratácii a užívanie horčíka v tabletách - ak to váš lekár samozrejme dovolí.

pretrénovania

Prajete si fitness viac ako štyrikrát týždenne? Alebo sa možno pripravujete na triatlon alebo maratón? Nachádzate sa v rizikovej zóne: pri svalových kŕčoch môžete "reagovať" aj na mierny nárast zaťaženia.

Ak chcete zlepšiť situáciu, nezabudnite na napínanie a uistite sa, že ponecháte dostatok času na zotavenie svalov.

únava

Tento dôvod sa vzťahuje na ľudí, ktorí trénujú veľa a tí, ktorí strávia viac ako 6 hodín denne. Unavený sval, podľa športových lekárov, stráca živiny rýchlejšie, preto potrebuje viac minerálov pre normálne fungovanie. Únava sa považuje za jednu z hlavných kauzálnych kŕčov.

Dlhé posedenie

Naše svaly sú vytvorené pre meraný pohyb, striedajúci sa s odpočinkom. Preto nadmerné sedenie poškodzuje ich rovnako ako zvýšené zaťaženie. Snažte sa prejsť do 10 minút po hodine a pol, stráviť posedenie. Bude tiež užitočné vykonať tieto cvičenia.

Používanie určitých liekov

Diuretiká (ktoré sa používajú na zníženie krvného tlaku) môžu spôsobiť kŕče, pretože vylučujú telesné tekutiny a soli. Medzi ďalšie lieky s rovnakými vedľajšími účinkami patria lieky na liečbu osteoporózy, anémie, menopauzy, lieky proti astme a niektoré lieky proti bolesti.

Ak chápete, že kŕče sú spojené s liekmi, nezrušte drogu sami - hovorte o tom so svojím lekárom, pomôže vám nájsť alternatívu.

choroba

Ak sa vaše kŕče v nohách zdajú spontánne a nie sú spojené s tréningom, nebuďte leniví na návštevu lekára - niektoré choroby môžu spôsobiť kŕče. Napríklad, ktoré sú spojené s pohybom v tele elektrolytov alebo ochoreniami periférnej tepny, v ktorých cholesterol upcháva krvné cievy v nohách. Záchvaty sú tiež často spôsobené roztrúsenou sklerózou alebo osteoartritídou.

Nezabudnite na tieto dôležité príznaky - niekedy "neškodné" záchvaty môžu byť príznakmi vážnych zdravotných problémov.