Ako sa vyrovnať s meteorologickou závislosťou

Ako cítite počasie? Potom si pozorne prečítajte článok! Naši odborníci vám povedia, ako sa vyrovnať s meteorologickou závislosťou a pokračovať v živote, napriek skokom v atmosférickom tlaku, zmene mesačných cyklov a magnetickým búrkam.

Každý závisí od rozmarov počasia. Sme geneticky vyladení na klímu oblasti, v ktorej žijeme. A ak sa počasie dramaticky zmení, nemôžeme na to reagovať. Preto mnohí netolerujú cestovanie do krajín s rôznymi klimatickými podmienkami.

Ľudia so silnou, patologickou meteozavisimosti asi 10-15%. V reakcii na zmenu počasia sa môže zmeniť ich pulz, krvný tlak, dýchanie a nálada. „Takéto prejavy sa nazývajú meteopatia,“ hovorí Olga Sapronenková, PhD, docent, Neurológ, Atlas Medical Center. - Na úrovni WHO sa diskutuje o možnosti jeho zavedenia do medzinárodnej klasifikácie chorôb z desiatej revízie (MKN-10). Je to dôležité najmä pre ľudí, ktorí sú zodpovední za ľudské životy - vodiči, chirurgovia, piloti atď. “

Kto cíti lepšie počasie ako zvyšok

Známa skutočnosť: ženy sú náchylnejšie na meteopatiu počas reprodukčného obdobia - od 25 do 50 rokov. Zatiaľ čo muži sa s ňou stretávajú po 50 rokoch. Deti sú oveľa lepšími dospelými, ktorí sa prispôsobujú zmenám počasia, s výnimkou tzv. Solárnych detí narodených v rokoch nízkej slnečnej aktivity (1985 a 1999). Často trpia meteozavisimosti celý život.

Všetky tieto predispozície. Dôvody meteorologickej závislosti sa však môžu líšiť. Medzi nimi sú:

- Chronické ochorenia. Kardiovaskulárne ochorenia, ochorenia a poranenia kĺbov, psycho-emocionálne poruchy zvyšujú závislosť osoby na zmenách počasia.

- Porušenie úpravy. Títo ľudia sú zdraví, ale ich centrálny a vegetatívny nervový systém, biorytmy majú vlastnosti, ktoré ich robia náchylnými k meteopatii.

- Zvýšená úzkosť. Tí, ktorí sú náchylní k častým zmenám nálady, apatie, nudy, pociťujú ostrejšie počasie ... Sú to ľudia s falošnou meteopatiou, ktorých reakcia nie je vyvolaná ani samotným počasím, ale predpovedateľmi počasia, že prichádzajú „nepriaznivé dni“. "A to nie je tak bezpečné, ako si mnohí ľudia myslia," dodal. Alisa Karganová, psychoterapeutka, - V priebehu času môže takýto stav spôsobiť psychosomatické poruchy a takzvané cieľové orgány, slabý článok v tele, budú trpieť v prvom rade. Niekto bude mať srdce, niekto má kĺby, niekto má plavidlá. “ Je lepšie, aby sa takíto ľudia v nebezpečných dňoch nachádzali naplno, a to tak, že sa obrátia na domáce práce, komunikáciu s blízkymi, prácu alebo hobby.

Ako pochopiť, že ste meteorológ

Ak si všimnete, že zmena počasia má vždy vplyv na váš zdravotný stav, potom s ním žijete. Ak chcete pochopiť, čo vaše telo reaguje najrýchlejšie, monitorujte výkyvy meteorologických faktorov (fázy mesiaca, atmosférický tlak, teplota) a sledujte zmeny krvného tlaku, srdcovej frekvencie, nálady a kvality spánku. Na vyvodenie záverov bude potrebné vykonať pozorovania v priebehu jedného mesiaca.