Jednorazové predplatné fitness klubov: je to výhodné?

Teraz už vôbec nie je potrebné, aby ste sa k simulátoru pripojili vedľa práce a celý rok sa v ňom nudili. Vďaka jedinému predplateniu fitness klubov môžete navštíviť niekoľko desiatok štúdií za jeden mesiac. Spolu s odborníkmi rozumieme, či je skutočne výhodné získať takúto kartu.

Trend jediného predplatného fitness klubov k nám prišiel zo Západu. Obchodníci si už dávno všimli, že nákup „klasického“ členstva v športovom klube si mnohí z nás rýchlo schladia na tréningoch. Je ťažké prispôsobiť sa harmonogramu skupinových programov, potom jednoducho lenivosť po práci ťahať na druhý koniec mesta. Ako výsledok - zbytočne utrácané peniaze a všetky tie isté nepríjemné odrazy v zrkadle.

Na rozdiel od obvyklého, jediné predplatné predpokladá, že sa môžete zúčastniť buď všetkých klubov tej istej siete, alebo celého radu fitness štúdií v meste, vrátane tých, ktoré sa špecializujú na jednu vec - jóga, tanec, intervalový tréning a tak ďalej. To nie je dlhodobý záväzok a nekonečná rozmanitosť. Ale je všetko tak dokonalé, ako sa zdá?

Ako je lepšie predplatenie jednej fitness služby ako klasické členstvo?

Podľa Irina Trosk, fitness riaditeľka federálnej siete fitness klubov X-Fit, s jedným predplatným, je ľahšie nájsť si čas na precvičovanie v hale. "Je to vhodné - keď nie je viazanie na dané miesto a jasne viete, že nebudete chýbať tréningu, aj keď máte veľa vecí na prácu," hovorí.

Okrem toho máte možnosť vyskúšať si všetky druhy aktivít, vybrať si pre seba optimálne. „Môžete sa zúčastniť školení, ktoré chcete, a vybrať si najjasnejšie a najzaujímavejšie pre seba, aj keď sa konajú v súťažných kluboch. Inými slovami, dostanete len to najlepšie vo fitness - niečo, čo si zaslúži vašu pozornosť, “vysvetľuje Irina Trosk.

Je jedno predplatné vhodné pre každého?

Podľa odborníkov bude univerzálna karta veľmi obľúbená u tých, ktorí sú zvyknutí byť neustále v pohybe a po druhé, sú vždy zaneprázdnení a nemôžu sa naladiť na žiadnu hodinu.

„Systém je ideálny aj pre tých, ktorí nemôžu sedieť a oceňujú rozmanitosť,“ poznamenáva Irina Trosk.

Odborník je presvedčený, že univerzálne predplatné nestojí za nákup pre tých, ktorí sú zvyknutí na meraný, uvoľnený životný štýl a hodnotu, predovšetkým stabilitu.

Okrem toho je zbytočné získavať jednu kartu, ak ste niečo vážne nadšení - napríklad jóga, salsa alebo box. V tomto prípade je osobnosť trénera a trvalé členstvo v skupine dôležité pre pokrok, ktorý takýto systém nemôže poskytnúť.

Ušetríte tým, že si kúpite predplatné na jeden fitness?

Minimálna tarifa pre kartu, napríklad v systéme OneFit je 1900 rubľov mesačne. To znamená, že ročná návšteva rôznych fitness štúdií bez bazéna vás bude stáť dosť lacno - 22 800 rubľov. V rovnakej dobe, ročné členstvo v klube s rovnakým súborom služieb možno zakúpiť ešte výhodnejšie - pre 12-15 tisíc rubľov.

Tiež, ako bolo uvedené Stanislav Kanashev, fitness expertStojí za zváženie, že za niektoré služby stále musíte platiť. Napríklad pre osobný tréning alebo nejaký druh kozmetických procedúr.

Držitelia ročných kariet, na rozdiel od „všeobecných“, majú zároveň niekoľko výhod (napríklad rozširovanie karty s hmotnou zľavou).

"V jednotlivých odberoch môžu existovať obmedzenia týkajúce sa počtu návštev jedného klubu v rámci obdobia ich platnosti," dodáva vývojár programu "1C: Fitness Club" Ruslan Mikityuk.

Nezabudnite, že počet klubov neznamená vždy ich kvalitu. „Musíme si uvedomiť, že kluby, ktoré používajú jednotné predplatné, sa od seba veľmi líšia, je dôležité nečakať na jednotný prístup k odbornej príprave a na úroveň služieb v rôznych štúdiách,“ poznamenáva Irina Trosk.

Ako profitujú jednotlivé predplatné pre fitness priemysel?

ako už bolo vysvetlené majiteľ fitness centra Super Popa Elena Yanchukova, univerzálne predplatné zvyšuje lojalitu zákazníkov a je všeobecne dobré pre podnikanie.

Irina Trosk dodáva, že takýto systém je prospešný len pre malé kluby vo formáte štúdií, kde je dôležitá vysoká návštevnosť zákazníkov a rozpočet na reklamu a public relations je veľmi malý alebo úplne chýba.

„Jednorázové predplatné vám umožňuje získať nových zákazníkov, ktorí môžu predávať ďalšie plnohodnotné balíčky služieb v klube,“ dodáva Ruslan Mikityuk.

Prečo nie všetky fitness kluby sa ponáhľajú začať predplatné?

Podľa Stanislava Kanasheva je univerzálne predplatné na ruskom trhu relatívne novým produktom a zatiaľ sa naň pozerá. Navyše, mnohí odborníci sú presvedčení, že tento systém neprináša hmatateľné zisky veľkým fitness centrám.

„Pre kluby prvotriednej triedy je tento systém ekonomicky málo zaujímavý, pretože poskytuje kvantitatívny, nie kvalitatívny prúd zákazníkov,“ vysvetľuje Irina Trosk.

V každom prípade je pre efektívne športy najdôležitejšia pravidelnosť a motivácia. A ak tam nie sú, žiadne predplatné vás neuloží.

Chcete robiť fitness doma online?

V našej videotéke fitness nájdete kurzy v rôznych oblastiach fitness.