Obed box: 5 veľkých chýb tých, ktorí berú jedlo do kancelárie

Ak chcete priniesť jedlo z domova na obed, je dobré z rôznych dôvodov: obed je lacný, garantovaný podľa vášho vkusu a vyrobený z kvalitných produktov. Ale všetky tieto výhody môžu vymazať niekoľko chýb, ktoré robíme pri príprave obeda.

Číslo chyby 1. Dajte do nádoby výrobky so silným zápachom

Niekedy, v čase obeda, je kancelária plná takých aróm, ktoré chcete okamžite utiecť z kancelárie a nikdy sa tam nevrátia. Medzi najviac voňavé večere patria jedlá z rýb, morských plodov, exotických omáčok, karfiolu a mnohých produktov vyprážaných v oleji. Vaše zdravie, nebudú poškodzovať, ale obraz bude pokaziť.

Existujú dva spôsoby: vylúčiť tieto produkty z ponuky kancelárie alebo zmeniť spôsob ich varenia. Vzhľadom k tomu, že ich zvláštny zápach sa zvyšuje pri zahrievaní, urobte z nich niečo, čo môžete jesť za studena: šaláty, jarné závitky atď. A ak chcete horúci, vezmite si so sebou klasiku: dusenú zeleninu a mäso. „Varenie v pare je optimálne aj preto, že v procese vyprážania, vrátane grilovania a praženia v peci, vznikajú trans-tuky, heterocyklické amíny - látky, ktoré prispievajú k výskytu kardiovaskulárnych ochorení a tvorbe nádorov,“ hovorí Dr. Michail Gavrilov, dietológ, autor patentovanej metódy chudnutia.

Chyba číslo 2. Zahrievame jedlo priamo v obede

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa vedci obávajú plastových nádob. Predpokladá sa, že látky v nich obsiahnuté môžu byť príčinou otravy, migrény a dokonca zníženia ženského libida. Použitie mikrovĺn toto všetko len zhoršuje. „Mikrovlnné vlny spôsobujú tvorbu nových, v prírode neexistujúcich, nebezpečných zlúčenín, vrátane karcinogénov,“ hovorí Michail Gavrilov. A všetci sa dostanú z kontajnera priamo do jedla. Okrem toho, mastné potraviny tohto druhu "chémie" sa vstrebávajú najmä dobrovoľne, ako to dokazuje výskum Inštitútu environmentálnej bezpečnosti na University of Arizona. „Možno ho považovať za relatívne bezpečné na ohrievanie potravín v mikrovlnnej rúre na 30-45 sekúnd a iba v keramickom alebo sklenenom tovare,“ hovorí Mikhail Gavrilov.

Chyba číslo 3. Chybný obed box skladovanie v kancelárii

To nie je v chladničke. V tejto forme, ďaleko od všetkých jedál môže „žiť bez strát“ pred prestávkou na obed. „Hotové šaláty, vedľajšie jedlá a ešte viac bielkovinové pokrmy - mäso, hydina, ryby a mliečne výrobky - by sa mali skladovať iba v chladničke,“ hovorí. Natalia Fadeeva, Dietetik, endokrinológ, Ph.D. Klinickí odborníci na výživu „MEDEP“. - V opačnom prípade sa v nich vyvíjajú patogénne baktérie, ktoré spôsobujú tráviace toxikoinfekcie. Okrem toho, aby tento proces začal, stačí, aby tieto výrobky zostali mimo chladničky 3 hodiny. “

Čerstvá zelenina, ovocie, pekárenské výrobky, obilniny, varené bez omáčok, možno skladovať bez chladenia.

Číslo chyby 4. Vezmite so sebou, čo zostalo z večere

Zdá sa, že je to vhodné: pripravili väčšiu porciu večer, jedli polovicu a druhý deň si vzali druhý deň do kancelárie. Táto možnosť, odborníci na výživu, nie je vhodná pre všetky jedlá. "Ak večer pečiete mäso, môžete si ho vziať so sebou." To isté platí pre včerajšiu polievku a polievky. Ale paráda, najmä zelenina, je lepšie pripravená ráno, takže strata vitamínov je minimálna, hovorí Natalia Fadeeva. „Šaláty, v ideálnom prípade, musia byť vo všeobecnosti nasekané na mieste z produktov, ktoré s nimi prinášame, ako posledná možnosť, odstrihnúť ich ráno a naplniť ich v práci.“

Odporúča sa z hľadiska zdravia. „Niektoré mikroorganizmy sa môžu vyvíjať aj pri nízkych teplotách - + 4-5 ° C. Preto nočné skladovanie potravín v chladničke nie je zárukou, že budete jesť zdravé jedlo v kancelárii, “hovorí dietológ.

Číslo chyby 5. Nevkladajte jedlo z krabice na obed na tanieri

Myslíte si, že máte večeru vo veľmi malej porcii? Preneste ho z obedového boxu na pravidelný tanier a budete prekvapení, koľko jedlate každý deň. Skutočnosť, že obed možno dokončiť, sme často „informovaní“ len prázdnymi riadmi. Takže kde je lepšie dať potrebné množstvo jedla do vašej obvyklej dosky doma, a potom presunúť obed do kontajnera. Alebo v práci presunúť jedlo v obvyklom riadu. Takže sa zachránite pred prejedaním.

„Bude tiež užitočné predbežne vypočítať kalorický obsah potravín, ktoré sú umiestnené v obednom balení,“ radí Michail Gavrilov.

Nebuďte leniví, aby jedlo do kancelárie a vaše menu na základe odporúčaní našich odborníkov. A môžete si pripraviť zdravé obedové misky podľa receptov slávneho bloggera.