Pilates Joseph

"Humanoidný lev v plavkách, s neuveriteľne svalnatými nohami a šokom bielych vlasov," napísal o Pilates v novinách v New Yorku v roku 1959. V tom čase už sláva jeho metódy presiahla štúdio na 8. Avenue.

Joseph Hubertus Pilates (1880-1967) sa narodil na predmestí Düsseldorfu. V mladosti sa venoval gymnastike, plávaniu, grécko-rímskemu wrestlingu, boxu, lyžovaniu, snažil sa vystupovať v cirkuse. Neskôr vyvinul program fyzickej dokonalosti, ktorý nazval The Art of Control.

V roku 1912 sa Joseph presťahoval do Anglicka - pracoval v Scotland Yarde ako inštruktor v sebaobrane. Počas prvej svetovej vojny bol internovaný na národnej úrovni a strávil celý rok v koncentračnom tábore. Potom pracoval ako riadny vo vojenskej nemocnici. Tam, podľa spomienok samotného Pilatesa, tam začal rozvíjať svoju metódu: simulátory, ktoré vytvoril, ktoré považoval za univerzálnych korektorov, upevnili lôžka pacientov s poškodenou chrbticou. Po vojne sa Pilates na krátky čas vrátil do Nemecka a potom emigroval do Spojených štátov.

V roku 1926 otvoril svoje štúdio v New Yorku. Medzi klientov Pilatesu patrili okrem iného aj umelci baletného súboru George Balanchine: choreograf ich dôrazne vyzval, aby trénovali, ako to povedal, Joe's. Možno povedať, že takmer všetci slávni tanečníci, ktorí žili v New Yorku od konca dvadsiatych rokov do začiatku šesťdesiatych rokov - Martha Graham, Ruth Saint-Denis, Rudolf Nuriev - poznali Pilates.

Osobitnú pozornosť, na naliehanie autora metódy, bolo potrebné venovať pravidelnosti tried: „Desať lekcií - a budete sa cítiť zdravšie. Dvadsať - a budete vyzerať lepšie. Tridsať - a dostanete úplne nové telo. Čo sa stane, ak urobíte štyridsať lekcií, nikto sa nepýtal, stačilo sa pozrieť na samotného učiteľa.

Pilates zomrel v roku 1967 vo veku 87 rokov - zomrel v ohni a zachránil štúdio pred ohňom. Následne jeho študenti otvorili svoje vlastné školy, ktoré volajú metódu v mene tvorcu - Pilates.

Pozrite si video: Joseph Pilates Mat Class Jacobs Pillow Historic (Január 2020).