Tlačiareň, ktorá tlačí ... jedlo

V prírode ešte neexistuje, dizajnéri z Massachusettskej technologickej univerzity zverejnili len počítačový model budúceho vynálezu a začali úzko spolupracovať. Ale už sa mi nepáči myšlienka kulinárskej továrne doma.

Stručne povedané, ide o to, že digitálna 3D tlačiareň bude preorientovaná na prípravu jedál a nápojov. Naložíte zložky budúcej porcie (povedzme, tortu, ovsené vločky cookies, steak v tatárskej omáčke, kapustové rolky alebo miešané vajcia so syrom a zeleninou) do tlačiarne analogicky s farebnými kazetami. Celkovo existuje dvanásť takýchto kaziet s výrobkami na gastronomickej tlačiarni (už bolo nazvané Digital Fabricator), z ktorých každý okrem iného plní úlohu minichladničky.

Na obrazovke kontaktu (alebo na počítači) nastavíte program receptu a tlačová hlava - hlavná postava gadgetu zázrakov - pokračuje v „tlači“ (vytlačenie) jedlého majstrovského diela. Hlava môže rýchlo vytápať a ochladzovať vytláčané komponenty, brúsiť a miešať. Okrem toho bude prístroj vybavený laserom na pečenie jednotlivých, najmenších oblastí potravín.

Všetky kazety budú mať senzory, aby sa kontrolovala skladovateľnosť a množstvo produktu, ako aj navrhnúť, čo sa obsah môže nahradiť, ak zásoby (povedzme, mäso, omáčka alebo vajcia) náhle skončia. V priebehu času môže tlačiareň dokonca automaticky chýbať jedlo.

Dizajnéri z laboratória Cornucopia na University of Massachusetts neboli prví, ktorí mali myšlienku spojiť tlačiareň a varenie. Najnovším príkladom je šéfkuchár Homaro Kantu z Chicaga. Vo svojej reštaurácii Moto prišiel s výtlačkom jedlých vzoriek z menu - od sushi po slávnostnú tortu. Kantu im volá repliky. Namiesto bežného papiera vložili do tlačiarne chutný papier - na báze zemiakového škrobu a sójových bôbov, nasýtených vôňou zodpovedajúcej misky (napríklad sushi s krabmi a ryžou zabalenou v riasach nori). Namiesto atramentu nalejte zmes paradajok, mrkvy a iných štiav. Urobte si kúsok - a máte predstavu o určitom pokrme.

Úspech novej verejnosti inšpiroval šéfa natoľko, že teraz premýšľa o tom, ako urobiť tanier s potravinami nad stolom. Ďalšia myšlienka - chlieb zvnútra (pomocou lasera na pečenie kôry vo vnútri, a nechať omrvinky vonku).

Páči sa mi myšlienka reštaurácie-atrakcia, ale tlačiareň-továreň v kuchyni nie je vôbec inšpirujúca. Vidím svoju kuchyňu ako dielňu. Raňajky, obed a večera pre mňa je kreativita, schopnosť zmierniť stres, uniknúť alebo naopak zbierať moje myšlienky. Rád by som si umyl aj riad - pretože na myseľ prichádzajú všetky zaujímavé kreatívne nápady.

Predpokladá sa, že roboti v každodennom živote (mimochodom už vedia variť polievku, piecť koláče a vyrábať miešané vajcia) v budúcnosti uľahčia život osamelým a zaneprázdneným ľuďom. Zdá sa mi, že len provokujú osamelosť prvého a večného nervózneho zhonu druhého. Ale ak nemáte čas ani na výrobu omelety ráno alebo na pečenie palaciniek s jablkami a potom to všetko s radosťou zjedzte, potom, čo je to vlastne chuť na život všeobecne?