5 lahodných dní pôstu na sezónne júlové jedlá

Leto je v plnom prúde a stúpenci zdravého životného štýlu, cvičenie pôst den môže diverzifikovať svoje menu čo najviac. Medzi množstvom sezónnych ovocia a zeleniny sme vyzdvihli tie najkvalitnejšie možnosti vyloženia a dietetik nám povedal, aké užitočné sú.

Na začiatok si spomíname, na čo sú pôstné dni a kto ich vyhovuje. "Odporúčam všetkým, ktorí si chcú udržať hmotnosť po strate hmotnosti 1-2 krát týždenne, aby odolať vykladaniu zeleniny alebo nesladeného ovocia", hovorí Elena Tikhomirova, členka Národného združenia výživových a Nutritiologov, odborník na výživu "SM-klinika". - Veľké množstvo bielkovín v strave okyslí vnútorné prostredie tela, čo vedie k zníženiu rýchlosti metabolických procesov. A rastlinné jedlo pomáha obnoviť správne fyziologické pH. Je vhodné vylúčiť a stratiť tých, ktorí schudnú, ak chudnutie ľahko toleruje dostatočne rigidné dočasné výživové obmedzenia. Je dôležité si všimnúť, že je to obľúbené produkty, ktoré tvoria menu pre sťahovanie! "

Pôst deň na bobule

Čučoriedky, čučoriedky, červené a čierne ríbezle, maliny - z takýchto druhov bobúľ môžete vždy vybrať tie, ktoré sa vám páčia. Hlavná výhoda sezónnych bobúľ, samozrejme, v obsahu vitamínov rozpustných vo vode. Čím rozmanitejšia bude vaša bobule hladká na vykládku, tým viac mikroživín dostanete. Vitamíny sa podieľajú na všetkých metabolických procesoch v tele, vrátane detoxikácie. Preto je vylodenie bobúľ vynikajúcou voľbou pre obyvateľov metropoly, ktorí sú denne vystavení veľkým množstvám škodlivých látok.

Výživový poradca Rady. Nezabudnite, bobule - zdroj jednoduchých sacharidov, ktorých množstvo v strave by malo byť kontrolované. V deň vypúšťania môžete jesť asi tri až štyri poháre bobúľ (nie viac ako jeden kilogram!). Rozložte túto sumu na 4 - 5 jedál. Neodporúčam toto uvoľňovanie ľuďom s vysokou kyslosťou žalúdka. Ale je to dobré pre tých, ktorí čelia problému zápchy a preťaženia žlčníka.

Ako to je. Vo svojej surovej forme je žiaduce, aby sa nič nemiešalo. Môžete vyrobiť smoothies zriedením s vriacou vodou. Takže dostanete časť väčšieho objemu a ľahšie získať dosť. Vo všeobecnosti sa toto vyloženie nemôže nazývať výživou. Ak nebudete tolerovať pocit hladu, urobte z múky hladkú zeleninu a pridajte do nej vlákninu (predáva sa v lekárni alebo predajniach zdravých potravín). Do menu vykládky môžete pridať nesladký bylinný čaj.

Pôst deň na mladé jablká

Hlavné prínosy mladých jabĺk - pri zavádzacej dávke vitamínu C, ktorá hrá dôležitú úlohu pri tvorbe buniek imunitného systému. A jablká obsahujú pektíny - vlákniny, ktoré pôsobia jemnejšie na perestamper čreva ako hrubšie vlákna. Preto je vylodenie jabĺk tiež vhodné pre ľudí s gastrointestinálnymi ochoreniami.

Výživový poradca Rady. Letné odrody jabĺk sú dosť sladké. Vzhľadom na vysoký obsah fruktózy v nich musí byť ich množstvo prísne obmedzené. Pri pečení jabĺk sa ich glykemický index znižuje. Áno, a sú absorbované v tejto forme je oveľa lepšie.

Ako to je. Aplikujte 1 kg jabĺk na 5-6 jedál denne. Použite lepšie v pečených alebo pražených, bez akýchkoľvek prísad. Pite veľa tekutín (voda, bylinný čaj). Inak máte riziko zápchy.

Pôst deň na uhorky

Aká je krása tohto produktu, tak je to v jeho nízkokalorickom obsahu. 100 g uhoriek len 15 kcal! Denný obsah kalórií vo vašej strave neprekročí 300 - 400 kcal. Čo prináša takéto výrazné zníženie? Aktivujte rozklad tuku. To je užitočné ako pri strate hmotnosti, tak pri udržiavaní hmotnosti, najmä po významných odchýlkach od vyváženej stravy.

Výživový poradca Rady. Uhorka z hľadiska vykládky - výrobok je dokonalý. Môžete ich jesť v akomkoľvek množstve, dokonca aj celý deň. Rovnako, s kalóriami nepreháňajte to. Takéto vyloženie sa nedá nazvať výživou. Ak nie ste veľmi dobre tolerovať mierny pocit hladu, môžete pridať k vykládke niekoľko lyžíc otrúb.

Ako to je. Jeden a pol - dva kilogramy uhoriek distribuovať počas dňa na 5 - 6 jedál. Jedzte bez omáčky a soli. Môžete si urobiť šalát uhoriek, zeleniny, pridajte 1-2 hodiny lyžice otrúb. Ďalšou možnosťou pre uspokojivejšie jedlo je uhorka s jemným vláknom.

Pôst deň na tekvicu

Skvelý produkt vo všetkých ohľadoch pre pôst dní. Nie je dostatok kalórií - len 30 kcal na 100 g, a výhody, aj keď vezme dosť. Vlákna - pre normalizáciu črevnej mikroflóry a metabolické procesy vo všeobecnosti, stopové prvky - na odstránenie tekutín, vitamínov A a E - pre krásu pokožky, zdravie a imunitu žien. Okrem toho je tekvica tiež príjemná na chuť.

Výživový poradca Rady. Samotný prípad, keď sa produkt na vykladanie môže odporučiť na použitie v rôznych variantoch - surová tekvica, pečená alebo varená, čerstvo stlačená tekvicová šťava. Je dôležité mať na pamäti, že pri varení glykemického indexu tekvice zvyšuje. Preto je lepšie, ak sa celulóza nevarená v kaši, ale zachová sa jej hustota. Na vyloženie je lepšie vybrať odrody s jasnou buničinou - majú viac vitamínu A.

Ako to je. V deň môžete jesť asi 1 kg - 1,5 kg tekvice. Aby sa rozpustili vitamíny rozpustné vo vode, je vhodné pri varení tekvicových misiek pridať malé množstvo olivového oleja. Vo svojej surovej forme môžete túto zeleninu zmiešať s uhorkami, strúhanou mrkvou a zeleninou, v pečených cesnakoch a zázvorom, je vhodné pridať do džúsu uhorky a zelené smoothies.

Pôst deň na plátkoch

Tento koreň je bohatý na rôzne stopové prvky - vápnik, horčík, draslík a mnoho ďalších. Z hľadiska udržovania telesnej hmotnosti je draslík mimoriadne dôležitý - je nevyhnutný na udržanie vodnej rovnováhy v tele a horčík je potrebný pre normálnu funkciu čreva a dobrú náladu. Vyloženie okrúhlice pomôže zbaviť sa otoku a "čistiť" črevá a môže tiež zabaviť blues - chutné a zdravé.

Výživový poradca Rady. V repy dostatok monosacharidov. Tento koreň by mal byť konzumovaný v obmedzených množstvách. Pre detoxikáciu je lepšie použiť surovinu a vypustiť prebytočnú kvapalinu. Pre koho by som tento výrobok neodporúčal, je to pre ľudí s chronickými ochoreniami zažívacieho traktu - v pečeni je možné, ale s mierou, v surovej forme - je lepšie nepoužívať. Hrubé vláknové struky môžu poškodiť črevnú sliznicu.

Ako to je. Na vykládku stačí 1 až 1,5 kg okrúhlice. Vo svojej surovej forme sa môže strúhnúť a doplniť mrkvou v pečenej miske so suchými bylinkami. Tam sú okrúhlice by mali byť bez soli, korenie a omáčky. Uistite sa, že dodržiavate režim pitnej vody, aby ste predišli problémom s trávením.