Príbuzný manžela: žiarlivý alebo nie?

Priateľstvo manžela s inou ženou je možno jedným z najťažších skúšok pre každého z nás. V duši ustáli horiace pocity žiarlivosti a v mojej hlave - obsedantné myšlienky o vražde súpera. V skutočnosti iba niektorí z jej priateľov môžu predstavovať skutočné nebezpečenstvo pre vzťah. Ako ich rozpoznať?

Ženy majú tendenciu byť majiteľmi nehnuteľností ešte viac ako muži. Preto sa naša žiarlivosť prejavuje násilne a často. Podľa psychológa Yana Leykina, to vôbec nie je zlý výchovný alebo hormonálny príbeh, ale prejav starých inštinktov zachovania a zhromažďovania rodiny. "Žena sa usiluje o monogamiu a pre ňu je dôležité, aby človek niesol všetko do jednej" jaskyne ". To je dôvod, prečo vždy žiarime o manžela pre ľudí, ktorí sú blízko k nemu - matka, sestra, priatelia a najmä priateľky, "vysvetľuje náš expert.

A ak jediné záchvaty žiarlivosti len zvyšujú stupeň vášne, potom neustále výčitky a záchvaty na základe rivality s "len priateľom" jej manžela sú celkom schopné zničiť rodinu. Rozumieme, keď nie je potrebné byť úzkostliví, a keď potrebujete byť ostražití.

Pen Pals v sociálnych sieťach

Napriek svojej virtuálnosti tento typ priateľky celkom naozaj vezme vášho manžela čas a pozornosť. Áno, a takáto komunikácia je často sprevádzaná veľmi intímnymi rozhovormi a flirtovaním. Ale podľa klinického psychológa Olga Krasnová, starosti o takýto vzťah nestojí za to. "Ak táto korešpondencia trvá tri mesiace a človek nepodnikol žiadne kroky na to, aby sa vzťah stal realitou, potom sa to nestane," vysvetľuje expert.

Yana Leykina je však istí, že je nesprávne ignorovať takýto vzťah. Odborník odporúča posunúť pozornosť a silu muža a snažiť sa ho dostať von z prostredia online: "Získajte domáceho maznáčika, začnite opravu alebo zapojte do extrémnych športov spoločne." Aj psychológ radí viac, aby sa zaujímal o život svojho manžela, aby do vzťahov nenápadne zavádzal prvky romantiky a sexuality. A keď dostanete správne množstvo bodov v očiach svojho muža, môžete tiež nastoliť otázku, ako odstrániť od svojich priateľov osobu, ktorú nenávidíte.

Priateľka z detstva

To je chvíle, kedy môžete relaxovať a dýchať voľne, tak je to v prípade priateľa milovaného človeka s partnerom pieskovisko. Psychológovia sú si istí: za takouto komunikáciou už nie je nič viac. "Tento vzťah sa zriedka stáva láskou, pretože priateľka je vnímaná ako jej priateľ. Okrem toho, ak by tento vzťah mal nejaký romantický dojem, potom by boli dvaja spolu dávno, "vysvetľuje Yana Leikina. Psychológ verí, že v tomto prípade by ste mali určite budovať vzťahy s priateľom vášho manžela. A kto vie, možno sa po chvíli stane veľmi blízkou osobou pre vás.

Prvý

Vaše úzkosti sú úplne zrozumiteľné: poznala ho dlho, sú spájané mnohými bežnými spomienkami a emóciami. Psychológovia majú jednomyseľný názor: komunikácia s prvou je pre vašu rodinu naozaj nebezpečná. "V takomto vzťahu sú hranice toho, čo je povolené, vymazané, a preto pravdepodobnosť priateľského sexu je veľmi vysoká," vysvetľuje Olga Krásová. Avšak nepodporuje paniku: "Tu žena musí byť veľmi pozorná a kontrolovať svoje stretnutia, vyhýbať sa dlhým kontaktom v súkromí." Podľa Yany Leykiny by bolo v tomto prípade ideálne spájať sa so svojím súperom a možno dokonca pomôcť zariadiť jej osobný život.

Olga Krasnová dodáva, že s takýmito vzťahmi treba zaobchádzať dôstojne a uznávať úlohu a miesto bývalej vášne v živote milovaného. "Prvá žena vždy vyzerá trochu dole na druhú. Preto by ste jej nemali prejavovať svoju žiarlivosť: sotva sa pravdepodobne skončí dobre, "vysvetľuje psychológ.

kolega

Trávi s ňou väčšinu času, sú spojené spoločnými záujmami, pracovnými úlohami, služobnými cestami. Ako nemôžete žiarliť? Okrem toho podľa Olgy Krasnovej je výsledok takého vzťahu skutočne ťažko predvídateľný a je takmer nemožné ich kontrolovať z diaľky. Preto najlepšie, čo môže žena robiť v takejto situácii, nie je obťažovať svojho manžela výčitkami, ale prejsť k sebe. "Vytvorte si vlastný osobný priestor, aby sa človek viac zaujímal o to, čo sa s vami deje, a nie v kancelárii," povedal psychológ.

Yana Leikina dodáva, že v tomto prípade bude tiež užitočné zvýšiť hodnotu rodiny pre milovaného. "Vezmite človeka do práce, napíšte mu láska textových správ. Tu je dôležité, aby cítil, ako jeho rodina miluje a čaká na ne, "hovorí expert.

Zároveň sú obaja špecialisti istý, že by ste nemali nechať ujsť tie firemné párty, s ktorými môžete chodiť s partnerom. "Na podujatí sa snažte správať tak, aby bol človek na teba hrdý, pretože často jeho záujem o kolegu je len pokus o presadzovanie sa pred ostatnými muži z úradu," dodáva Olga Krasnová. Yana Leykina varuje: nemali by ste ani doma relaxovať. Skúste vyzerať dobre a byť energický.

Napriek tomu, že priatelia svojho manžela sú ohrozené vzťahmi, psychológovia si istí, že nám pomáhajú udržať ich. Najdôležitejšou vecou je včas pochopiť: činnosť by nemala smerovať k eliminácii súpera, ale k sebapoškoleniu. "Neboj sa so svojím manželom, lepšie zlepšíš svoju konkurencieschopnosť," odporúča Yana Leikina. A potom potom drahoušku žárliť na vás mnohým fanúšikom.