O tom, ako Leonid Zaitsev zabil troch vtákov s jedným kameňom

Leonid Zaitsev hovorí, ako sa mu počas prázdnin podarilo zabiť troch vtákov s jedným kameňom.

Tento rok, keď som si vybral miesto pre budúce útočisko, ma zaujala turecká dedina Cirali. V prvom rade, pretože Sergej Agapkin a Artyom Frolov plánovali v júli usporiadať spoločnú magisterskú školu - sú široko známe v terapii jogy a nie len. S vedomím, že Sergej sa snaží vybrať scénické miesta pre návštevy tried, som sa rozhodol zabiť tri vtáky s jedným kameňom: stráviť dovolenku s deťmi, porozprávať s Sergejom a Artyom (čo je zriedkavé samo o sebe, pretože jeden žije v Moskve a druhý v Petrohrade) ) a zároveň hľadať miesto pre svoj vlastný seminár. To z toho vyšlo.

Zabitie prvého zajaca nebolo ľahké. Po prvé, komplexné zájazdy z Ruska nie sú posielané do Cirali. Po druhé, nie sú tu žiadne veľké klubové hotely typu all-inclusive s tobogánmi, čo je dôvod, prečo moje potomstvo (staršie Vitaly aj mladší Maxim) úplne odmietlo ísť na nejaký turecký jazyk, ale stále obce.

Ale podarilo sa mi nejakým spôsobom presvedčiť deti (a dokonca so mnou chytiť priateľa najstaršieho syna), rezervovať hotel online a kúpiť si lístok na charterový let do Antalye. Tak som prišiel do Cirali s mojou rodinou a v spoločnosti jogínov z Ruska.

Výsledok prevýšil všetky moje očakávania. Pokojné miesto medzi záhradami pomaranča a granátového jablka, číhajúce medzi morom a horami. Obec s veľkým množstvom malých hotelov, penziónov, ktorých majitelia, súdiac podľa hotela, v ktorom sme zostali, sa snažia urobiť všetko pre to, aby sa hostia cítili ako doma. Veľa obchodov a lacných kaviarní s výborným jedlom na hlavnej ulici, rovnako ako tie, ktoré sú drahšie, pozdĺž pláže.

Pláž v Cirali si zaslúži osobitnú zmienku: 4 km jedinečnej kombinácie piesku a kamienkov, nádherné more a, čo je obzvlášť príjemné, úplný nedostatok súťaže o „miesto na slnku“. Vychádzame na 10-11 hod. Na mori, niekedy sme boli prví uchádzači o lehátka, priradené nášmu hotelu.

Na jednej strane je pláž ohraničená riekou, pozdĺž ktorej sa rozprestierajú ruiny starobylého mesta Olympus. Na druhej strane - cesta k pohoriu Chimera, ktorá je známa tým, že na jej vrchole sa nachádza náhorná plošina, kde z krajiny neustále vyrastajú jazyky prírodného pôvodu.

Z mínusov, možno poznamenať, že úplná absencia vodných športov na pláži, ktoré sú zakázané tu, pretože Cirali je národná rezervácia - biotop a rozmnožovanie morských korytnačiek.

Deti v Cirali môžu bezpečne pustiť všade, možno sa obávajú, že pohyb strojov. Tu je príklad. Akné ako starší sa snažili „vzdelávať“ Maxima na pláži ... a Turci okamžite zasiahli - spýtali sa Maxa, či ho urazili.

Neexistujú žiadne hlučné nočné večierky a diskotéky v Cirali, ale reštaurácie fungujú až do posledného návštevníka, niektoré majú živú hudbu. Našim starším, Vitalikovi a jeho kamarátovi Antonovi sa niekde podarilo visieť, potom spali a znova viseli, takže sme sa s nimi prelínali okrem večerného plážového volejbalu.

Junior spočiatku šiel všade s dospelými, ale potom sa stretol s deťmi jogínov a sprievodcami susedného hotela, kde sa títo jogíni zastavili, a potom začal celé dni tráviť s novými priateľmi.

Takto som zabil prvého zajaca: strávil som prázdniny „spolu“ s deťmi.

Zabil som druhého zajaca v spoločnosti jogínov z rôznych častí Ruska, viedol k výškam jogínskej múdrosti skutočných majstrov ich remesiel - Sergeja Agapkina a Artema Frolova.

Nebolo ťažké zabiť tretieho zajaca, pretože každý v Cirali, od prírody až po zariadenie v hoteloch, prispieva k uskutočňovaniu duchovných a wellness prehliadok. Mimochodom, do budúcnosti som sa staral o niekoľko hotelov v tomto raji ...

Užitočné odkazy:

Video "Pilates" a "Fit-mix" vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".