6 spôsobov, ako sa vyhnúť letnej dehydratácii

Ako viete, pre udržanie metabolizmu, energie a mládeže tela je potrebná dostatočná úroveň hydratácie tela. Je však veľmi ťažké pozorovať pitný režim, najmä v lete, keď letné kaviarne verandy lákajú k piť niečo zaujímavejšie ako voda. Budeme hovoriť o jednoduchých spôsoboch, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa dehydratácii počas horúceho obdobia.

„Udržiavanie primeranej úrovne hydratácie tela v lete môže byť oveľa ťažšie ako v zime, pretože počas teplej sezóny strácame veľa tekutín kvôli potu,“ vysvetľuje Jonah Sulman, odborník na výživu a certifikovaný tréner Soolman Nutrition and Wellness v Wellesley, Massachusetts ( Spojené štáty). Kvôli aktívnemu poteniu v lete by sme mali piť oveľa viac vody ako v zime alebo na jeseň. Ako odborník zdôrazňuje, dostatočné množstvo tekutiny v tele zabezpečuje stabilitu telesnej teploty, reguluje prácu čreva, pomáha odstraňovať toxíny z tela a omnoho viac.

Tu sú niektoré jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu ľahko a prirodzene sledovať pitný režim v lete.

Jedzte viac tekutých potravín.

Našťastie v lete si môžeme dovoliť veľa lahodných pochúťok, ktoré nasýtia naše telo vlhkosťou. Mali by ste zahrnúť do svojho jedálnička melón, melón, uhorky, paradajky, broskyne a jahody. Vezmite si tieto produkty so sebou na pláž, do kancelárie alebo do chaty.

Dbajte na farbu moču

Podľa Jonaha Sulmana je hladina hydratácie tela ľahko určená tým, ako vyzerá moč a koľkokrát denne idete na toaletu. „Ak človek každú hodinu alebo dve vykukuje a jeho moč je farba svetlej limonády, potom s najväčšou pravdepodobnosťou vypije dostatok vody. Ak je farba moču tmavšia, alebo chodíte na toaletu omnoho menej často, potom možno telesné tekutiny nestačia, “vysvetľuje expert.

Vezmite si vo zvyku pitie kokosovej vody

Kokosová voda dokonale uhasí smäd a nasýti naše telo vlhkosťou. Ako však experti zdôrazňujú, stojí za to si vybrať iba prírodný nápoj bez pridania cukru alebo chemických prísad.

Naplňte šálku kávy pohárom vody.

Pamätajte, že káva a alkoholické nápoje sú vynikajúce diuretiká. Možno zlepšujú našu náladu, ale v žiadnom prípade nepodporujú hydratáciu. Preto urobte zvyk pitie pohára vody po šálke kávy (alebo pohárov vína).

Investujte do novej fľaše s vodou

Rovnako ako nové tréningové oblečenie robí ísť do posilňovne častejšie, bude špeciálna fľaša na tekutiny motivovať piť vodu. Zostáva len vybrať farbu, dizajn a veľkosť nádoby a vložiť ju do kabelky.

Príjem vody z trate

Dnes existuje mnoho mobilných aplikácií, ktoré vám pomôžu kontrolovať množstvo tekutiny, ktorú pijete. Ak napríklad zabudnete na niekoľko hodín vodu, program vám to pripomenie.