12 joga asanas, ktoré zvyšujú sebavedomie (FOTOGRAFIE)

Nielen vysoké podpätky a červená rúž, ktoré pomáhajú cítiť krásnu, sebestačnú a nezávislú ženu. Navrhujeme zvýšiť sebavedomie pomocou špeciálneho komplexu jogy asanas.

Nie je žiadnym tajomstvom, že úspech s opačným pohlavím je priamo úmerný vnútornému stavu sebavedomia. Ženské postupy, napríklad komplex špeciálnych asánov, špeciálne určený pre nás, pomáhajú rozvíjať a posilňovať ho. Yuliya Safronenko, inštruktora jógy a pilates "X-Fit Monarch".

Na tréning budete potrebovať rohož a dve tehly. Je nežiaduce vykonávať tieto asány počas menštruácie.

1. Swastikasana

Posaďte sa na tehly v dandasane, ohnite si kolená a pretiahnite ich do stredu nohy. Ak chcete aktívne rozšíriť trup, zdvihnite ruky krútenými prstami. Twist doprava a doľava. Opakujte, meníte kríž nohy.

2. Virabhadrasana I.

Stojte v tadasane, ustúpte pravou nohou tak, aby vzdialenosť medzi nohami bola 120-150 cm a ľavá päta smeruje do stredu pravého chodidla. Položte ruky na umývadlo. Presuňte panvové kosti a ramená presne dopredu, vyrovnajte chrbát a ohýbajte ľavú nohu pravým uhlom v koleni. Cieľom je, aby stehno bolo paralelné s podlahou, koleno presne nad pätou. Hands up. Stlačte nohu na podlahu, potiahnite pravú nohu a zdvihnite hrudník. Zostaňte v asane 3-5 cyklov dýchania, Opakujte to na druhej nohe.

3. Vrikshasana

Z tadasany ohnite pravú nohu a stlačte podrážku nohy na základňu ľavého stehna, zdvihnite ruky nahor. Stlačte ľavú nohu na podlahu, držte nohu rovno, nasmerujte panvové kosti dopredu a presuňte stehno pravého ramena na stranu. Vykonajte 3-5 cyklov dýchaniavytiahnutím. Opakujte s druhou nohou.

4. Garudasana

Stojte v tadasane, ohýbajte si kolená a prepletete ľavé stehno pravou nohou. Zatiahnite ruky na stranu. Potom opláchnite ľavú ruku. Stlačte ľavú nohu na zem, nasmerujte obe časti panvy dopredu, zdvihnite brucho, hrudník, lakte. Dýchaj tiše, zostaňte v držaní tela 3-5 cyklov dýchania.