Komplex cvičení po narodení pre chrbát s Alenou Mordovinou (FOTOGRAFIE)

Posilniť a zároveň sa učiť relaxovať svaly na chrbte po pôrode pomôže špeciálny súbor cvičení na loptu.

Keď vykonávajú cvičenia po pôrode, novo sa objavujúce matky zvyčajne sledujú jeden cieľ - schudnúť. A úplne zabudnú na chrbát, ktorého svaly počas tehotenstva a po pôrode sú obrovské. Aby som ich posilnil a pomohol im uvoľniť sa, navrhujem pravidelne vykonávať sadu cvičení po pôrode. Konkrétne cvičenie s fitballom, ktoré sú veľmi dobré pre chrbát. Nakláňanie s dôrazom na loptičku pomôže správne natiahnuť chrbticu a rovnovážne cvičenie bude pracovať s hlbokými svalmi.

Tento komplex prinesie mimoriadny úžitok, ak sa skombinuje s inými kondičnými aktivitami. A ak sa počas popravy pokúsite držať mula bandha, úplne nižšiu zámku (vytiahnite svaly perinea, nasmerujte zvierač zväzu nahor a nadol, stlačte zadok, utiahnite brušné svaly). To pomôže obnoviť svalový tonus panvového dna, čo je pre novorodencov veľmi dôležité.

Ak ste mali prirodzený pôrod, môžete túto sadu cvičení vykonať do niekoľkých dní po ňom. Ak došlo k cisárskym rezom - nie skôr ako za mesiac.

Cvičenie na fitballovom ihrisku je vhodné nielen pre novoobjavené matky, ale aj pre tých, ktorí trpia bolesťou a nepohodou v zadnej časti, lebo vo všeobecnosti dochádza k malému pohybu a strávi veľa času u stola.

Cvičenie po pôrode pre chrbát

Spinálna trakcia zo státia

Počiatočná pozícia Postavte sa, postavte nohy na šírku bokov. Ohnúť dopredu a odhodiť filiálku od seba v dĺžke ramena: hlavu, krk a celú chrbticu by sa mali pretiahnuť do priamky.

Ako vykonať. Potiahnite loptičku dopredu a zdvihnite ischiasové kosti. Uistite sa, že brušné svaly zostávajú utiahnuté a chrbtica je natiahnutá na čiaru: Nehýbajte sa v dolnej časti chrbta. Zostaňte v tejto pozícii po dobu 30-60 sekúnd.

Rada. Ak sa bolesť alebo nepohodlie objaví v bedrovej oblasti, mierne ohnite kolená.

Lumbálna trakcia

Počiatočná pozícia Ležte na fitball tak, aby tlačil do bedrovej chrbtice. Umiestnite svoje čelo na podporu - zložené päste alebo tehla na jogu.

Ako vykonať. Opravte svoju pozíciu na úkor nohy a uvoľnite zvyšok vášho tela čo najviac. Zostaňte v tejto pozícii 1-2 minúty.