Alexey Vasilenko: "Nebojte sa potiť v tréningu"

Mnohí sú trápne veľa sa potiť v tréningu, robia cvičenia v polovici sily a kvôli tomu nemôžu efektívne schudnúť. Hovorím, prečo je to nielen prirodzené, ale aj užitočné naliať pot do posilňovne.

Nadmerné potenie počas cvičenia - hlavný ukazovateľ najúčinnejších tried. Potenie je prirodzený mechanizmus vytvorený prírodou pre telo na termoreguláciu. Je priamo spojená s metabolizmom, udržuje rovnováhu vody a soli, odstraňuje toxické produkty nebezpečné pre telo. S ťažkou svalovou prácou a počas horúceho počasia sa pot stáva jediným prostriedkom, ktorý chráni naše telo pred prehriatím.

Pokračovanie z tohto, priatelia, nemyslím, že o tom, potenie v tréningu, budete vyzerať škaredo. Len sa snažte vybrať oblečenie z prírodných tkanín (bavlna a ľan) alebo použiť oblečenie linky určené špeciálne pre aktívne fitness. Takéto oblečenie umožňuje pokožke dýchať a ľahko uvoľňovať prebytočnú vlhkosť (pozri "Ako si vybrať fitnes, ktorý sa hodí").

To isté platí pre topánky (pozri "Ako si vybrať tenisky"). No, ak robíte jogu alebo Pilates, potom sa vaše nohy neustále „dýchajú“. A čo robia fanúšikovia Fit-bo alebo tanec? Vyberte si pohodlné, ľahké a vysoko kvalitné topánky a na nohy používajte špeciálny mastenec alebo deodoranty.

Ľudia sa ma často pýtajú: je možné cvičiť v chudom páse? Alebo vlak, balenie z hlavy na nohu s lepiacou film? Úprimne, poznám príklady, keď to funguje. Ale oveľa viac viem o príkladoch, keď človek nie je potešený tréningom v takomto zariadení. V skutočnosti, okrem skúsených nepohodlie existuje riziko, že sa dostane úpal. Skúste Fit-bo v saune, a potom pochopíte, čo tým myslím.

Ak ste plnohodnotný človek a pred tréningom ste pili liter horúceho čaju alebo jedli nejaké mexické jedlo (niečo veľmi pikantné a slané) a tiež ak ste muž (áno, štúdie ukazujú, že muži sa potia viac ako ženy) Buďte pripravení, že potenie bude silné. Ak sa nikdy nepotíte za žiadnych okolností (toto sa tiež deje), radujte sa z času na čas. Na jednej strane, samozrejme, ide o výraznú úsporu na pracom prostriedku, ale na druhej strane je to vážny ukazovateľ toho, že niečo nie je v poriadku s vaším telom a že je v ňom narušená výmena tepla. Preto sa po aktívnom tréningu odporúča sedem až desať minút pozrieť sa do sauny alebo parného kúpeľa, aby sa aktívne potili a zbavili sa všetkých zlých vecí, ktoré sa v tele nahromadili.

Extrémna situácia - nadmerné potenie v každodennom živote, spôsobené stresom (mimochodom, ak sa cez teba periodicky preruší studený pot, to je dôvod myslieť na zdravie), opäť s niektorými korenistými jedlami alebo niečím iným - to je lekársky prípad a téma samostatného článku , A keďže nie som lekár, ale stále fitness inštruktor a váš osobný tréner pre Fit-bo, nebudeme sa dotýkať medicínskych tém. Preto vám môžem len prajem všetko dobré cvičenie, dokonalú termoreguláciu a tým aj super výsledky a dobrú náladu!

Užitočné odkazy:

Video relácie Fit-bo s Alexey Vasilenko vo fitness videotéke klubu "Live!".

Ako schudnúť rýchlo, efektívne a trvalo?

Urobte si osobný tréningový tréningový program a pracujte online pod vedením inštruktorov "LIVE!"