Prečo nie je dosť spánku

Zdá sa, že absolútne každý vie o dôležitosti dlhodobého kvalitného spánku. Lekári všetkých špecializácií - od odborníkov na výživu až po kozmetológov - hovoria, že dostatok nočného odpočinku je dôležitý pre udržanie telesnej hmotnosti, celkového zdravia, mládeže a krásy. V tomto prípade katastrofický nedostatok spánku - pohroma obyvateľov veľkého mesta.

Dôvody, ktoré ovplyvňujú kvalitu spánku, sú mnohé. Ich dostatočný počet sa dá vyriešiť vhodným usporiadaním lôžka.

Dlhší spánok

Ak chcete spať, to trvá maximálne 15 minút.Ak niekedy potrebujete viac času - nebojte sa. Ale ak pravidelne spočítate desiatky tisíc oviec a spíte s tým - nie v jednom oku, je čas niečo urobiť. Uistite sa, že sa zbaviť nepríjemných faktorov pred spaním: visieť v gadgets, sledovanie televízie, aktívne športové aktivity.

A napriek tomu, podľa amerických výskumníkov, tuhosť matraca ovplyvňuje trvanie spánku. Ak otáčate a otáčate sa dlhý čas a nemôžete nájsť pohodlnú polohu na spanie, zmeňte tvrdý matrac na stredne tvrdý matrac. Najlepšou možnosťou je kúpiť hybridný matrac Blue Sleep (www.bluesleep.ru), ktorý kombinuje najlepšie vlastnosti pružín a peny. Prispôsobuje sa potrebám vášho tela, vrátane úrovne tvrdosti, ktorá je pre vás pohodlná. V každom prípade budete mať po zakúpení 100 dní na otestovanie matraca s možnosťou jeho vrátenia.

alergie

Položte zdravý - ochorel. Aspoň s dusným nosom, aj keď sa zdá, že nezachytili nachladnutie. Je čas skontrolovať čistotu vašej postele. Prach je všade a je to skvelé prostredie pre roztoče. Je nepravdepodobné, že by ste si ich všimli, ale okamžite pocítite účinok: dusný nos, kýchanie, vodnaté oči. Všetky tieto príznaky alergií, ktoré sú charakteristické pre citlivých ľudí.

Čo robiť v tomto prípade? Po prvé, choďte k lekárovi. Po druhé, premýšľať o zmene matraca, najmä ak ste to neurobili za posledných desať rokov. Prirodzene akumuluje prach, ktorý sa nedá čistiť vysávačom. Pri kúpe nového matraca sa uistite, že je vyrobený z hypoalergénnych materiálov a má hypoalergénny poťah na matrac, ktorý znižuje počet roztočov a húb v priemere o 40%.

Zaťaženie chrbtice

Zdá sa, že v noci by si celé telo malo odpočinúť. Ale často, mnohí z nás vstanú po spánku: chrbát bolí, krk bolí, hlava je rozmazaná ... A celá vec je opäť v nepohodlnom matraci. V ideálnom prípade by mala podporovať fyziologické krivky chrbtice. Len v tomto prípade bude možné uvoľniť svaly chrbta, ktoré pracujú celý deň bez odpočinku, a ako dobre spať.

Aký bude váš matrac? S maximálnym počtom pružinových blokov. Napríklad v matraci s rozmermi 160x200 cm by ich malo byť okolo 2000. Takáto zvláštna mozaika pružín pomáha rovnomerne rozložiť tlak na matrac a podporovať vaše telo počas noci. Ďalšou možnosťou v matracích Blue Sleep je pena Memory Foam. Má "pamäťový efekt" - prispôsobuje sa vašim individuálnym charakteristikám: uvoľňuje stres z bodov najväčšieho tlaku, poskytuje podporu chrbtici. Spanie na takomto matraci uvoľní svaly a zaistí normálne fungovanie obehového systému.

Spoločný sen

Výhody zdieľania spánku sú zrejmé. Spojuje sa, robí vzťah hlbším a teplejším. Ale niekedy je to neznesiteľné kvôli otrasom vo sne, rozdrveným otvorom na matraci a „krádežou“ deky.

Ak chcete vyriešiť tento problém, získajte druhú deku a väčší matrac. Vyberte si možnosť, ktorej dizajn kompenzuje hmotnosť ťažšieho partnera. V tomto prípade bude možné vyhnúť sa núteniu matraca v akejkoľvek zóne.

Teraz pár slov o tom, kde si môžete kúpiť matrac svojich snov. Je to veľmi vhodné urobiť online, kúpiť matrac na webe. Výhody takéhoto nadobudnutia sú zrejmé. Tu nájdete veľmi hybridný matrac s veľkým počtom pružinových blokov a anatomickou vrchnou vrstvou Memory Foam. Vzorka, ktorú ste vybrali, nebude doručená na druhý deň zadarmo v Moskve a regióne. A ponúknu jednodňový test na matrac, aby ste pochopili, či je model pre vás vhodný alebo nie. A ak z nejakého dôvodu vám matrac nevyhovuje, peniaze vám budú vrátené v plnej výške. Ale čo je najdôležitejšie, taký high-tech matrac urobí váš spánok silnejší a život ľahší.