Otvorí sa detský hospic v Moskve

Na jar sa v Moskve otvára prvý detský hospic. Toto je dôležitá správa nielen pre nevyliečiteľne choré deti a ich rodičov, ale aj pre mňa a všeobecne pre každého normálneho človeka. Ak len preto, že hospic potrebuje našu pomoc.

V Moskve je dnes osem hospíc pre dospelých pacientov a nie pre deti. Len málo ľudí chápe, čo to znamená. To znamená, že nevyliečiteľné dieťa je skutočne ponechané bez kvalifikovanej lekárskej a psychologickej pomoci. Maximálna suma, ktorú môže dostať, je predpis na lieky proti narkotikám od okresného terapeuta. A to nie je vždy. „Minulý rok bol na webe senzačný príbeh o dvojročnej dievčine, ktorú lekári nemohli predpisovať na analgetiká,“ povedala mi dobrovoľníčka Julia Schetinskaya, dobrovoľníčka z programu Give Life. - Poliklinika detí v mieste bydliska nemala na oknách mreže, preto nebolo povolenie na prácu s omamnými látkami. A viem, že toto nie je jediný takýto prípad. “

Prvý detský hospic organizuje vláda Moskvy na základe SPC zdravotnej starostlivosti o deti s podporou nadácie Give Life Foundation. Tu nielenže zastavia bolesť, ale v poslednom štádiu liečia všetky príznaky ochorenia. Poskytujeme aj psychologickú a duchovnú podporu. Zástupcovia všetkých vyznaní budú komunikovať s pacientmi.

V súčasnosti je hospic určený len pre desať pacientov, ale ľudia zo všetkých miest Ruska a dokonca aj krajín SNŠ budú môcť prísť sem. „Na Západe deti zvyčajne nie sú vždy v hospici, ale len v prípade potreby,“ povedala mi zamestnankyňa nadácie Lydia Moniava. - Myšlienkou je naučiť svojich rodičov zastaviť symptómy a žiť s chorobou. Takto pracuje väčšina medzinárodných hospíc a plánujeme aj prácu. “

A čo je najdôležitejšie. Hospic je koncipovaný ako skutočný útulný dom pre deti a ich rodiny. Aby to tak bolo, organizátori potrebujú pomoc. V blogu Lydia Moniava nájdete kompletný zoznam potrebných položiek. A hospic tiež potrebuje dobrovoľníkov - učiteľov, umelcov a tých, ktorí sú pripravení komunikovať s deťmi, viesť kruhy a len pomôcť. Koniec koncov, domáce práce sú vždy dosť.

Dobrovoľník Yandex-peňaženka Nastya Karimova, ktorá môže previesť peniaze na hospicu: 41001460286167

Koordinátorka Katedry paliatívnej starostlivosti Natalia Molina

[email protected]

8 (903) 625 67 66

Lydia Moniava

[email protected]

8 (916) 588 44 01