Pokyny "LIVE!": Vyberte si prírodný dezodorant

Výber dezodorantov je celoročný problém. V lete - teplo, v zime - oblečenie v štýle "Neil Armstrong na Mesiaci", plus fitness po celý rok. Deodorant musí byť účinný, príjemný, trvalý a samozrejme prirodzený. Povedal, ako si vybrať dokonalý.

Deodorant musí byť starostlivo zvolený. Niet divu - používame ho každý deň, spoliehame sa na jej ochranu, preniká nám do kože. Slovo je deodorant skoro ako láska. A toto je úplne individuálny príbeh. Rovnako ako v prípade, predpovedať jeho účinnosť pre konkrétnu osobu je nemožné. Nádherný antiperspirant, ktorý zachránil problémy vášho kamaráta, môže vstúpiť do nepredvídateľných vzťahov s vašimi osobnými baktériami - a to spôsobuje nepríjemný zápach.

"Potpanie samotné je vlhkosť vylučovaná žľazami a bez zápachu. Prispieva k normálnej telesnej regulácii, "hovorí Natalia Stepanyuk, dermatológka PhD. - Vôňa vytvára baktérie, ktoré sa chovajú v tomto mokrom prostredí. Je vysoko individuálny a závisí od pohlavia, výživy, liekov a stavu endokrinného systému. "

Naozaj, úpravou potravinového systému a vyliečením niektorých chorôb (najmä obličiek a pečene) sa môžete zbaviť nepríjemného zápachu potu. A hlavne hovoria, že tým, že odmietajú mäso, môžu nosiť rovnaké tričko niekoľko dní v rade - zostáva čerstvé.

Samozrejme, nie všetci sme vegetariáni, ale väčšina z nás sú občania, o ktorých nemám pochybnosti. A keďže používame ovocie a koreniny a používame, deodorant by si mal vybrať vysokokvalitné a prirodzené. To znamená, že neobsahuje chemické zložky, a to:

1. Parabény (parabény). V kozmetike používané ako konzervačné látky. Môže spôsobiť alergie;

2. Hliník a jeho deriváty (chlórhydrát hliníka, hliník zirkóniumtetrachlorohydrex). Hlavná zložka antiperspirantov, upcháva potné žľazy a spôsobuje opuch;

3. Triclosan (tryklozan). Silné antibakteriálne činidlo, ktoré zabíja "vonné" baktérie a súčasne užitočnú ochrannú mikroflóru pokožky. Zakázané používať v kozmetike v Amerike a Európe;

4. Syntetické vône (syntetické vône). Obsahuje vo všetkých dezodorantoch, bez výnimky, dáva im príjemnú arómu, ktorá však rýchlo zmizne;

5. Propylénglykol (PEG). Používa sa ako antibakteriálna zložka; dostať sa do tela, môže spôsobiť narušenie obličiek a pečene. Zakázané používať v kozmetike v Amerike a Európe;

6. Alkohol. Najčastejšie sa používa v tuhých deodorantoch - má antibakteriálne vlastnosti, ale spôsobuje podráždenie a suchosť.

Namiesto toho všetko, ekologické dezodoranty by mali obsahovať prírodné látky, ktoré nahrádzajú chemické látky v boji proti vôňu potu. Môžu to byť:

1. Esenciálne oleje z levandule, mäty, limetky. Prirodzene znižuje potenie a má trvalú príjemnú arómu. A olej z čajovníka má tiež antibakteriálny účinok;

2. kokos a jojoba sa rýchlo vstrebávajú do pokožky a tiež znižujú potenie;

3. Šípka. Je to prírodný škrob, ktorý pohlcuje pot bez zanesenia pórov;

4. Alunite. Je to prírodný kamenec, minerál, ktorý má adstringentný a antibakteriálny účinok. Nachádza sa vo väčšine organických dezodorantov. Navyše, alunitový kameň sa používa ako nezávislý prostriedok proti potu (najčastejšie nazývaný "deodorant" Crystal ").

Aby som bol úprimný so mnou, so všetkou mojou láskou k ekologickej kozmetike, myšlienka trenie podpaží s kameňom je nepríjemná, bez ohľadu na to, aký úžasný účinok má. Som si istý, že ekologické výrobky by mali byť tiež estetické a príjemné. Zdieľam aj tie najefektívnejšie, ktoré je možné kúpiť v Rusku.

1. Dr. Hauschka Deomilch, Krémový dezodorant, prichádza s rôznymi chuťami - ruža, citrón, ľalia, jazmín. Náklady - od 600 rubľov.

2. Sanoflore 24H bez koncesie, Roll-on deodorant, zložený zo slaného oleja, mäty, limetky, klinčekov. Náklady - od 300 rubľov.

3. Weleda Citrus Deodorant, Ľahký sprej obsahuje citrónovú šťavu a citrusové oleje. Náklady - od 500 rubľov.

4. Prírodné brány Organics Fruit Blend, Deodorant stick obsahuje sódu na pečenie, esenciálne oleje a extrakty kvetov. Náklady - od 300 rubľov.

Všetky uvedené deodoranty, ako väčšina ekologických kozmetických výrobkov, sú umiestnené ako unisex.

Medzitým nie je možné povedať, že organické deodoranty vyhovujú každému bez výnimky. "Stojí za to pamätať, že éterické oleje, ktoré tvoria ekodeodoranty, môžu spôsobiť silnú alergickú reakciu alebo pocit pálenia," varuje Natalya Stepanyuk. "V takom prípade by ste ich mali okamžite prestať používať."

Každopádne, stojí za to vyskúšať. Je nepravdepodobné, že olej z čajovníka je alergénny ako parabény.