Wellness suveníry: čo priniesť z cesty?

Z turistického výletu si urobíte ďalšiu peknú, ale zbytočnú vec? Priamo na letisku si môžete kúpiť fľašu lacného alkoholu? No, nie! Je oveľa lepšie priniesť z cesty niečo naozaj užitočné a jedinečné.

Nemám dom, ale obchod so suvenírmi z niekoľkých desiatok krajín: V jednej z najobľúbenejších publikácií som spravoval turné a veľa som cestoval. Tu a milovaný mi zbierka národných náušníc. A obrovské jeleňa rohy, nie je známe, prečo priniesol z cesty na Ďaleký sever. Našiel som ich sám a musím povedať, že vôňa, ktorú mali, čo bolo potrebné! Tieto suveníry sú pre mňa vzácne. A napriek tomu vám odporúčam, aby ste z výletu priniesli niečo naozaj cenné a užitočné.

Čo si priniesť z Indie

Čo z čoho doviesť India, Táto krajina je skutočným kráľovstvom korenia. Zázvor, kardamón, koriander - indické koreniny sú dobré, pretože o ich pravosti a pochybnostiach o ich výhodách niet pochýb. Na obyčajných mestských ruských trhoch sa zriedka stretáva skutočný šafran, muškátový oriešok alebo kurkuma. Obchodníci, bohužiaľ, často miešajú korenie s obyčajnou nakrájanou bylinkou, aby zvýšili hmotnosť produktu a zároveň vlastný kapitál. A v Indii, cena za originál začína od $ 0,5 na 250 g.

Čo z Indie priniesť, je zmes korenia, tzv. Masala. Punch masala pre zeleninové jedlá, chat masala pre ovocné šaláty, garam masala pre korenené jedlá. Ten (v preklade „horúce korenie“) - s kardamómom, zirou, škoricou, korením, koriandrom - ma obzvlášť zaujal. A môžete milovať a ďalšie. V každom prípade je lepšie kúpiť takéto zmesi v hermetických obaloch, vybrať si známych výrobcov, MDH, Everest, Catch, Cookme atď.

Čo priniesť zo Srí Lanky

Čo z čoho doviesť Srí Lanka, V blízkosti plantáží svetovo presláveného čaju Ceylon sa nachádzajú tzv. Ovocné sady. Nákup populárny nápoj tu, môžete si byť istí, že ste si nekúpili falošný. O vysokej kvalite výrobku svedčí aj obchodná značka Tea Council of Sri Lanka - „Lev s mečom“. Používa sa len na balenie čaju vyrobeného na ostrove. A tento „označený“ produkt nie je vždy dostupný ruským spotrebiteľom.

Tento "Ceylon" je bohatý na polysacharidy a vitamíny: jeden alebo dva šálky nápoja obsahujú toľko ascorbicum ako tri poháre pomarančovej šťavy. Nápoj má antiseptické a antioxidačné vlastnosti. Vo svojej rodnej krajine je považovaný za výborné antidotum a používa sa na prevenciu rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení.

Čo prinesie z Jordánska

Čo z čoho doviesť Jordán, Žiadne otázky - prírodná kozmetika na báze bahna a rias. V miestnych nálevoch a krémoch sú morské zložky ochutené aromatickými bylinkami, henou, aloe, rôznymi olejmi, medom. Poviem hneď: takáto kozmetika nebude lacná (aj keď menej ako v Rusku), je lepšie ju kúpiť na trhoch cestovného ruchu, ale v lekárňach, aby nedošlo k falšovaniu. Samozrejme, stojí za to priviezť z Jordánska a skutočnú špinu Mŕtveho mora.

A choďte za ňou na turistiku. Miestny obyvateľ na niekoľko dinárov ukáže najlepšie miesto, kde ho môžete kopať sami. Nie je to len rozpočet, ale aj užitočnejšia možnosť. Vzhľadom k tomu, časť mikroorganizmov s časom v bahne hmoty zomrieť.

Čo priniesť z Grécka

Čo z čoho doviesť grécko, Táto krajina je známa nielen pre olivový olej, ale aj pre svoj les, kvetinový, najmä tymiánový med - to je považované za jeden z najlepších na svete, ktorý má chuť.

Podobné výrobky existujú aj v iných krajinách, ale je to grécka pochúťka, ktorá je známa svojimi liečivými vlastnosťami. Je dokonale tónovaný, pomáha pri nespavosti, bolesť hrdla, s fyzickým a duševným vyčerpaním a vďaka probiotikám zlepšuje fungovanie gastrointestinálneho traktu.

Čo prinesie z Mexika

Čo z čoho doviesť Mexiko, Jedným z mála miest na svete, kde si môžete kúpiť veľkú raritu, je modrá jantárová, tvorená karobovou živicou.

To znamená, že nie je ihličnatý, ako ostatné jantárové, ale listnaté rastliny. Tento kameň je vysoko cenený klenotníkmi. A bioenergetickí terapeuti. To je veril, že on je schopný obnoviť ľudské biofield, aktivovať funkcie životne dôležitých orgánov.

Návrhy na fitnes, joga a master kurzy "Live!" Nájdete TU.