Výber kompaktný domáci tréner

Bežecké pásy, rotopedy a elektrárne - veci, samozrejme, užitočné, ale je to príliš drahé. A v každom byte nie je miesto. Mnohí by uprednostňovali mať doma a doma kompaktný domáci simulátor, ako napríklad Cardiotwister, disk Grazia alebo mini-stepper, ale nie sú si istí svojou spoľahlivosťou a účinnosťou. Pozrime sa na všetky ich mínusy a výhody a rozhodneme sa: či kúpiť a čo presne?

Kto sa zmestí do kompaktného domáceho simulátora

Ako fitness tréner som často musel pomáhať svojim klientom pri výbere kompaktného domáceho trénera. Odporúčam im venovať pozornosť v nasledujúcich situáciách.

* Nemáte možnosť ísť do fitness klubu, ale zároveň neradi robíte cvičenia na podložke.

* Nie ste veľmi dobre koordinovaný, nevyvinul zmysel pre svoje vlastné telo (typické pre novikov), takže nebudete schopní samostatne zvládnuť techniku ​​mnohých cvičení na podložke alebo s činkami. Kompaktný domáci tréner, ako klasický powerhouse vo fitness klube, vám nedovolí odchýliť sa od požadovanej trajektórie pohybu. Takže cvičenie na ňom bude správne.

* Musíte zvýšiť alebo diverzifikovať zaťaženie problémových oblastí a obvyklé cvičenia už boli zvládnuté a musíte pripojiť triedy s vybavením.

Kompaktní tréneri: mýty a fakty

Často počujem od ľudí o zbytočnosti takýchto simulátorov. Zdroj - Internet fóra stráca váhu (kde tí, ktorí naozaj schudli, prestať chodiť) a priateľky, ktoré majú také zariadenie "zhromažďovanie prachu bez dobra". Pred výberom kompaktný domáci tréner, poďme zistiť, čo tieto negatívne recenzie sú asi naozaj oceniť.

Mýtus: na kompaktnom domácom simulátore nie je možné schudnúť. Tu len "stroj" pomôže vážnejšie: bežecký pás, elipsoid, rotopedu alebo stepper.

vlastne Môžete schudnúť na akomkoľvek simulátore a dokonca aj bez neho. Všetko, čo je potrebné na to je vyváženie toku kalórií (s jedlom) a ich spotreby (pohyb, fitness tried). Váhu môžete získať behom 10 km denne (osobne som takúto osobu poznal) a môžete schudnúť len chôdzou so psom. Zvážte: Ste pripravení pracovať na simulátore 3-4 krát týždenne? Ak nie, potom žiadny simulátor vám pomôže, aspoň kompaktný, dokonca profesionálny.

Mýtus: kompaktní domáci tréneri sú nespoľahliví, nie je to za nič, že sa nepoužívajú vo fitness kluboch.

vlastne Malý domáci tréner je určený pre domácnosť, to znamená pre cvičenie jedného alebo dvoch ľudí, vážiacich spravidla až 110-115 kg. Za týchto podmienok to bude trvať aspoň 2-3 roky (hoci pre tých, ktorých poznám, používajú sa 5-7 rokov). Vo fitness klube je zaťaženie zariadenia oveľa väčšie, zatiaľ čo málo ľudí s ním zaobchádza opatrne, ako s osobným majetkom. Preto tam a dal silnejšie a odolnejšie bežecké trenažéry, steppery, atď.

Mýtus: domáci tréner sa rýchlo uvoľní, začne vrčať, prestane sa pohybovať podľa očakávania.

vlastne Existujú vysoko kvalitné a nekvalitné výrobky (spravidla neznáma výroba). Preto pred nákupom musíte zbierať spätnú väzbu na konkrétny model. A pri nákupe, samozrejme, kontrolovať simulátor, skúste zbierať, a až potom zaplatiť peniaze. Objednané zariadenie bez záruky a práva na vrátenie? Obviň sa.

Výber kompaktný domáci tréner

Cvičenie stroje pre tlač

Spravidla je to niečo ako flexibilná stolička, ktorá uľahčuje ohýbanie a krútenie. Obe tieto cvičenia veľmi účinne dotiahnu brucho, len pre viditeľný výsledok musia byť vykonané v takom množstve, že nie je bezpečné pre bedrá. Cvičenie stroje pre tlač sú vybavené chrbtom a valčeky, ktoré podporujú dolnej časti chrbta a krku. Uvoľňujú rizikové oblasti, takmer bez zníženia zaťaženia tlače.

Vzhľadom k tomu, všetky tieto zariadenia sú určené pre domáce použitie a pre ľudí bez kvalifikácie fitness trénera, úplne jasný návod na použitie s video disk zvyčajne prichádza s nimi. Uistite sa, že študovať, ako začnete zapojiť. Napríklad na simulátor "Bi Rocket" Potrebujete sa oprieť a zdvihnúť puzdro. na AB King Pro Stupeň odporu môžete zmeniť pri zdvíhaní. Je tiež vybavený masážnymi valčekmi na chrbát a krk. Počas sedenia sa používajú všetky brušné svaly: rovné, priečne a šikmé.

Všetky tieto simulátory sú pomerne ľahko zložiť a schovať pod posteľou alebo za skrinkou.

Zvážte, že pre bolesti chrbta, sklon k závratom, tieto cvičenia môžu byť kontraindikované pre vás, musíte sa poradiť so svojím lekárom.

Kulturisti so zameraním na problémové oblasti

Všetky z nich vykonávajú približne jednu úlohu: v prvom rade pracujú na žalúdku, na zadku a na stehnách - v problémových oblastiach žien, resp. Ale pohyby môžu byť veľmi odlišné.

Napríklad móda teraz AB Circle Pro simulátor kombinuje stoličku pre lis a kruhové nohy. To znamená, že budete horieť žalúdka, ale nie na úkor skrútenia: musíte stáť na rukách a kolenách a robiť kruhové pohyby s nohami. Alebo vykonajte šľachtenie nôh, posilnenie vnútorných a bočných povrchov stehien. Všetky pohyby nie sú amplitúda, nie zametanie, ale nezvyčajné pre telo, a preto spaľujú kalórie a dobre posilňujú svaly.

Ďalšou dobrou voľbou je Shaper tréner, niečo ako detská postieľka. Pomocou neho pracujete s odporom, ktorý vytvára vaše vlastné telo. Môžete to urobiť tak, ako ležíte na chrbte, alebo stojíte v dôraze na ruky a kolená.

Za zmienku stojí nespravodlivo zabudnuté riadiť "Grace"ktorý je mimochodom aj veľmi účinným trénerom nielen pre pás a tlač, ale aj pre bedrá a zadok. Bohužiaľ, nie každý vie, ako ju správne používať, a zvyčajne len odbočiť doľava a doprava (čo nie je veľmi užitočné pre pás, ktorý nie je určený na časté a rýchle otočenia). V pokynoch pre „Graciu“ sa nachádza cyklus cvičení, ktorých hlavnou zásadou je, že ruky sú na podlahe alebo na podpere, nohy alebo kolená sú na disku, ktorý sa otáča od akéhokoľvek ľahkého tlaku nohy. Vďaka tejto polohe sa zvyšuje práca svalov zodpovedných za rovnováhu, čo znamená, že sa zvyšuje aj účinnosť cvičení.

Okrem toho "Gracia" - lyžiarsky simulátor. Vezmite si primeraný postoj k ohnutým nohám, potom ich narovnajte až na koniec a znovu si sadnite do plytkej polohy, prenášajte telesnú hmotnosť na jednu nohu a vyrovnávajte sa s ramenami a telom. Znova vstaňte, bez toho, aby ste si úplne narovnali nohy, a prikrčte sa na druhej nohe. Neexistuje lepší tréning pre boky a zadok! Avšak s radiculitídou a inými problémami s bedrovou chrbticou nie je možné zapojiť sa do „Gracia“: ramená na nej sú vždy obrátené vzhľadom na panvu, to znamená, že v dolnej časti chrbta sa neustále otáča.

Kompaktné domáce kardiovaskulárne stroje

Pripomínajú známym stepperom, ale predpokladajú väčšiu rôznorodosť pohybov. Nohy a zadok pracujú pre nich v prvom rade, podržíte podporu rukami.

Rock and roll stepper - Veľmi malý pedálový trenažér, podobný váhám. Posun z jednej nohy na druhú, musíte tiež vyrovnať spodnú časť tela, votknúť ho, teda "rock and roll" v názve. Krok nie hore a dole, ale doprava a doľava, takže náklad padá hlavne na vonkajšie a vnútorné stehná. Buďte však opatrní a sledujte kolená, v žiadnom prípade ich neprivádzajte dovnútra! Počas prvých tréningov je lepšie držať ruky na stoličke alebo stene, pretože nie každý môže okamžite chytiť rovnováhu.

Druhá hodná, podľa môjho názoru, možnosť - "Cardio Twister" , tiež pedálový trenažér so stojanom, na ktorý držíte ruky. Stojan sa otáča, takže krokujete a zároveň čiastočne otáčate telo doprava-doľava (približne ako na disku „Grace“). Na tomto simulátore môžete zmeniť odpor pedálov a vybrať jednu zo 7 úrovní.

Užšie cvičenie dáva simulátor "Leg Magic", na ktorom stojíte, podržíte stojan a zredukujete nohy. Toto je uznávaná, pomerne bezpečná a účinná metóda na vypracovanie vnútorných a vonkajších stehien. Jeden mínus - tréning sa môže zdať nudný. Ak chcete vydržať požadovaný počet minút, je lepšie zapnúť hudbu alebo televíziu. Avšak, toto je plus: pohyby na simulátore sú jasne obmedzené, nemôžete myslieť na technológiu vôbec, pretože je to jednoducho nemožné urobiť niečo zle.

Nezabudnite, že všetky pedálové simulátory majú všeobecnú kontraindikáciu - ochorenia kolien! Pre tých, ktorí chcú robiť bez rizika na kolenách, odporúčam legrační Simulátor troch minút, V skutočnosti ide o opierku sedadla, ktorá čiastočne odľahčuje zaťaženie kĺbov počas výpadov a drepov. Simulátor je vhodný aj na statické a izotonické cvičenia, pri ktorých musíte stáť na ohnutých nohách, ak nemáte dostatok sily.

Toto nie sú všetky varianty kompaktných domácich simulátorov na trhu. Nenašli ste váš zoznam? Môžete si vybrať niečo iné.