Ako rýchlo vyliečiť kašeľ: Ajurvédske recepty

Nemôže vyhrať kašeľ? Snažte sa mu riešiť rozhodujúci úder tým, že pridáte tradičné metódy liečby odporúčané odborníkmi receptov Ayurveda.

Každá príčina ochorenia v Ayurvede považuje nerovnováhu dosha. A kašeľ nie je výnimkou. Ajurvédskí lekári ju rozdelia do troch typov - kapha, pitta a bavlna, v závislosti od toho, ktorý z dávok je vyvážený. Určené príznakmi a liečené zodpovedajúcim spôsobom, opäť prinášajúc túto dávku rovnováhu.

Kašeľ sa má liečiť rýchlo, zdôrazňujú odborníci na Ayurvedu. "Ak kašeľ spôsobený poruchou jedného z dávok nie je vyliečený včas, ochorenie postupuje a prechádza do ďalšej fázy, keď sú porušené dve dávky," hovorí mohamedánsky, PhD, doktor Ayurveda v Centre Ayurveda a Jóga "Kerala". - Napríklad, keď kašeľ vata-pitta, množstvo spúta sa zvyšuje, získava žltkastú alebo dokonca čiernu farbu a v nej sa môže objaviť krv. Súčasne sa v krku udržiava suchosť, ako keď kašľa ako bavlna. Človek môže trpieť silnou bolesťou v hrudníku, hrdla a niekedy aj v kĺboch, teplota tela stúpa. " Ak sa choroba začne, potom sa zhoršuje až do porušenia všetkých troch typov dávok. V tomto prípade sa zvyšuje množstvo hnisavého hlienu, čím sa príznaky kašľa podobajú tuberkulóze.

Tradične ázijských lekárov používa prírodné prípravky na kašeľ, ktoré zahŕňajú exotické zložky pre našu krajinu (prevažne bylinné). "Niektoré ajurvédske techniky sa dajú replikovať doma," hovorí Tatyana Petrushevskaya, praktický lekár, ayurveda konzultant. "Na to budete potrebovať niekoľko druhov korenia, základných a základných olejov."

Kašeľ typu Vata

Je to suchý kašeľ, ktorý je sprevádzaný bolesťou na hrudi a chrapľavosťou. Jeho záchvaty sú závažné, ale zriedkavé, počas ktorých sa vylučuje sivá spúta. Odchádza ťažko, ale po jej vyčerpaní príde úľava do budúceho útoku.

Ako rýchlo vyliečiť kašeľ typu vata

- Ghee olejové prípravky. Obzvlášť účinná z nich je považovaná za nástroj s odvarom koreňa sladkého drievka a koriandra. "Odvar je pripravený v množstve 1 diel suchých rastlín na 15 dielov vody," hovorí Tatyana Petrushevskaya. - S ghee sa mieša v rovnakých pomeroch a zahrieva sa na nízkej teplote, aby sa mierne zahustil. Výsledná droga sa má užívať 1 čajovú lyžičku trikrát denne. " Veľmi užitočné pre tento typ kašľa a opláchnutie gée: roztopte ju, oddeľte 1 čajovú lyžičku, pridajte toľko sezamového oleja a zrieďte v 1 šálke teplej vody. Je potrebné kloktať s týmto liekom 5-6 krát denne, lepšie po jedle.

- Vdýchnutie parou. Pridajte niekoľko kvapiek eukalyptového éterického oleja do vriacej vody. Dýchajte paru 3-4 minúty.

- Olejová masáž. Mandle a sezamové oleje pomôžu znížiť vata dosha. Je dobré robiť s nimi masáž celého tela, ale ak to nie je možné, potom by sa mal teplý olej trepať do nôh, hlavy, spodného brucha.

Dietetické charakteristiky pri kašli bavlny. Jedlo by malo byť teplé a mastné. Lekári Ayurveda odporúčali zahrnúť do menu jačmeň, pšenicu, zelenú múku s mliekom. Chuť s guľou, kmínom, fenikelom a cesnakovým olejom. Polievky z horúceho svetla, vrátane mäsových, budú v tomto prípade veľmi užitočné. "Akékoľvek kašeľ, vrátane bavlny, zakázané studené jedlo, jedlo z chladničky, studené šťavy, zmrzlina, - dopĺňa Dr. Mohammedali. "Je tiež dôležité vylúčiť zo stravy sýtené nápoje, konzervované a nakladané potraviny, ťažké a vyprážané potraviny."