Narcizmus v lete

O lete amerického chlapca v balóne týždenne kričali spravodajské kanály. A ten chlapec sa v tej dobe schovával v krabici. Či už na prilákanie pozornosti. Či sa tejto pozornosti vyhnúť. Guy je rovnako škoda.

Takže príbeh mladého letectva, ktorého som celý týždeň sledoval, s dychom. V Colorade (USA), rodičia postavili naplnený balón vo forme lietajúceho taniera a zviazali ho na dvore. Falcon Hin, šesťročný syn týchto milých ľudí, ktorý ukázal zázraky ostrosti, vyšplhal do koša, rozviazal povrázok a odletel preč. Dobrí ľudia v Colorade sú nadšení. Telefóny miestnych policajných staníc sú horúce. Pre UFOs (mnohí, samozrejme, rozhodli, že to bol on) ustanovil pozorovanie. Na konci, lopta, stúpajúca do výšky asi 2 km, bola odfúknutá a padla blízko Denveru. Chlapec nebol v košíku. Po nejakom čase polícia našla neplnoletého Hina živého a nepoškodeného. Ukázalo sa, že neodletel. Dieťa priznalo, že sa bál trestu za neviazanú loptu a nevymýšľal nič lepšie ako sa schovávať.

Myslíte si, že príbeh skončil? Bez ohľadu na to, ako zle! Orgány Colorada neboli nadšené z toho, čo sa stalo. Napriek tomu museli nielen vykonávať vyhľadávanie na celej trase balóna, ale aj zrušiť lety lietadiel z letiska Denver. Takže proces pokračoval. A Hinovova rodina bola dokonca pozvaná do CNN, kde sa vo vzduchu Hinov otec spýtal syna, čo diabol schoval v krabici v podkroví tak dlho, keď sa všetci okolo neho zbláznili vzrušením. „Vy sám ste mi povedali, že toto všetko je kvôli show,“ odvetilo malé dieťa.

Pre mňa osobne, táto fráza je najzaujímavejšia vec v príbehu s balónom. Je známe, že deti všetkými prostriedkami sa snažia pritiahnuť pozornosť ostatných a najčastejšie svojich rodičov. Európsky psychoterapeut registra, kandidát lekárskych vied Mark Sandomirsky, ku ktorému som požiadal o komentár, tiež povedal, že je to „spôsob, ako potvrdiť rodičovskú lásku a prekonať komplex menejcennosti, ktorý je prirodzený pre malé dieťa. Ako socializácia „náhradníkmi“ rodičov môžu byť iní ľudia. Čím viac dieťa dostáva rodičovskú pozornosť a teplo, tým menej je potrebné hľadať si pozornosť svojho človeka „na strane“.

V prípade balóna však všetko naznačuje, že to nebolo dieťa, ktoré sa snažilo pritiahnuť pozornosť na seba, ale jeho rodičia - dospelí dospelí. Toto bolo okamžite uvedené šerifom Larimer County (Colorado) Jim Alderden. V nedeľu 18. októbra povedal, že rodina Hinovcov z Fort Collins sa jednoducho rozhodla zvýšiť svoju popularitu a pritiahnuť pozornosť médií k vlastným osobnostiam. A doslova len novinár Robert Thomas, priateľ chlapčenského otca, mi povedal, že otec rodiny Hinovov chce naozaj pritiahnuť pozornosť (zarobiť si peniaze, postaviť bunkre a zachrániť rodinu pred Apokalypsou v roku 2012 je taká myšlienka , ale nie je to tak dôležité).

Dospelý muž, nie rocková hviezda, sa snažil upriamiť pozornosť na seba a na to si vybral taký extrémny spôsob - to je to, čo ma v tomto príbehu osobne desí. „Pre dospelých je to prejav demonštratívnych alebo narcistických rysov osobnosti, keď osoba, ako keby dovolila ostatným obdivovať sa, pričom využije možnosť vyhrievať sa v lúčoch slávy. Alebo niekedy aj hysterické, keď sa človek snaží pritiahnuť pozornosť verejnosti za každú cenu, bez toho, aby zastavil ešte pred škandálom. Okrem toho, demonštratívnosť môže konať pre osobu ako spôsob, ako dokázať svoj vlastný úspech, význam, a tým prekonať komplex menejcennosti (nadmerná kompenzácia), Sandomirsky mi to vysvetlil. - Existuje mnoho takýchto ľudí, medzi úspešnými verejnými činiteľmi a potenciálne úspešnými v určitých oblastiach činnosti, kde je táto kvalita žiadaná, kde sa človek musí predviesť (v show biznise, v divadle a v kine, v politike). Podobná vlastnosť môže byť užitočná, ak motivuje osobu k akýmkoľvek úspechom. V opačnom prípade, ak ide do extrémov a ničí vzťahy, musíte sa zbaviť narcizmu. “

Mimochodom, ukázalo sa, že rodina Khinov sa raz objavila v televízii - v reality show Wife Swap (ABC kanál). Podľa pravidiel tejto výstavy, dve rodiny si vymieňajú matky za pár týždňov ... Nie, nechcel by som byť šesťročným synom takých matiek a otcov. Možno by som naozaj odletel.

Pozrite si video: Wabi a Miki Ryvola - Vodjíždím (Február 2020).