Čínska strava

Zabudnite na instantné rezance, kúsky mäsa a ryže uložené v mastnej omáčke a iné hity čínskeho rýchleho občerstvenia. Správne varené tradičné jedlá s prevahou zeleniny, ryže a korenia sú vyvážené a možno ich považovať za diétne.

Kto prvýkrát začal? Cook, expert na čínsku kuchyňu Angličanka Lorraine Clissold (Lorraine Clissold). Dlhodobo žila v strednom kráľovstve, študovala miestne varenie, ovládala jazyk. V určitom okamihu jej pozornosť priťahovala paradox: pred niekoľkými desaťročiami boli Číňania kvôli svojmu štýlu jedla považovaní za jeden z najtenších národov sveta a dnes rýchlo získavajú na váhe. Podľa WHO približne 20% z 1 miliardy ľudí s nadváhou a obezitou na planéte sú obyvatelia KĽDR. Dôvodom je rozšírený západný štýl potravín v Číne: potraviny na úteku, pohodlie potravín zo supermarketov. Lorraine hovorí, že čínske jedlo dokáže obnoviť pas a zlepšiť zdravie.

Čo je podstatou

V čínštine neexistuje slovo „kalórie“. Jedlo v tejto krajine je vnímané ako zdroj čistej energie a medicíny, a nie ako pokušenie, ktoré hrozí získať extra libry. Základným princípom miestnej kuchyne je, že každé jedlo musí byť v rovnováhe medzi energiami jin (tekuté a vlhké potraviny) a jangom (suché a chrumkavé). Yin potraviny (väčšina ovocia a zeleniny, hovädzie mäso, bravčové mäso, jahňacie, mliečne potraviny) chladiť telo, a jang (hydina, orechy, korenené jedlá, víno, káva) zahriať. Číňania prakticky nejedia surovú zeleninu a ovocie, preferujú im polievky, kaše, zemiakovú kašu alebo dusené mäso. Zaujímavé je, že zelenina a ryža sú považované za hlavné jedlo a mäso a ryby slúžia ako príloha.

Ako sa diéta

Čínsky štýl jedla je harmonická strava, berúc do úvahy glykemický index výrobkov a ich sezónnosť. Jangom sa myslí proteínová potrava, yin je sacharid. V kombinácii stabilizujú hladinu cukru v krvi, ktorá dodáva telu energiu a zabraňuje tvorbe nadbytočného tukového tkaniva. Polievky a kaše sú dobre nasýtené, zaplňujú nedostatok tekutín a nedovoľujú prejedať sa. Ale zaoberať sa veľkým množstvom hrubých vlákien v surovej zelenine a ovocích je ťažké pre žalúdok - teda nadúvanie a kolika. Pri varení jedla tieto príznaky zmiznú. Ďalšou podstatnou zložkou čínskej stravy je zelený čaj, ktorý odstraňuje toxíny, normalizuje trávenie a znižuje hlad. Mimochodom, rozsiahle štúdie vykonané v Ázii od roku 1985 do roku 2008, vyvrátil názor na protirakovinové vlastnosti zeleného čaju. To však neuberá od jeho ostatných zásluh.

Ako na to ísť

Snažte sa udržať rovnováhu jin-jang na tanieri, to znamená sacharidy-proteíny. Varte tekuté celozrnné cereálie a dusené dusené mäso. Guláš, pečieme, blanch zelenina a ovocie, najmä ako paradajky a mrkva. Kulinárne spracovanie prispieva k ich absorpcii.

Čo je lepšie odmietnuť

Múka, tuk, sladké a slané rýchle občerstvenie, polotovary.

Na čo sa zamerať

Zelenina, ovocie, celé zrná (najmä ryža), huby shiitake, chudé mäso (hovädzie a hydinové), morské plody, sójová omáčka, miso pasta, sezamový olej, tofu, fermentované mliečne výrobky, strukoviny, zelený čaj, korenie a byliny aníz, chilli, zázvor, škorica atď.).

Koľkokrát denne mám jesť

Čínski jedia trikrát denne.

Trvanie a výsledok

Na túto diétu môžete sedieť na celý život. V prítomnosti nadbytok telesnej hmotnosti v prvom alebo druhom týždni 2-3 kg ide, potom - 1 kg za týždeň, kým sa hmotnosť vráti do normálu.

klady:
nevýhody:
  • Nasýtená chuť, nedostatok hladu, vyvážené jedlá.
  • V strave Číňanov takmer žiadna surová zelenina.

[wtab id = "2"]