Fitness jóga

Prispôsobený európskemu spôsobu myslenia je typom hatha jogy a jednou z najobľúbenejších oblastí modernej kondície. Nie je potrebné ísť hlboko do štúdia starovekých rukopisov: ásany a pránájáma sa poskytujú oddelene od filozofie.

Jóga s predponou "fitness" nevyzeralo od nuly. Predchádzal mu boom aerobiku (keď všetci strácali na váhe, vyčerpávali sa cvičeniami) a psycho tréningy (keď strácali váhu pomocou záťaže na vedomie). V ranom 2000s boli nahradené smerom Body & Mind, v ktorom boli fyzické a psychické záťaže spojené jedným reťazcom. Vlajková loď nového trendu, ako je známe, je technika vynájdená na začiatku 20. storočia Joseph Pilates. S pomocou dobre nastavených statických postojov vykonávaných za pokojnej hudby si ľudia nielen naložili svaly, ale aj uvoľnili nervy. Nový druh jogy sa stal prirodzeným pokračovaním príbehu.

Čo je fitness jóga?

„Je to očarujúca jóga,“ vysvetľuje Elena Guseva, manažérka vzdelávacích programov vo Federácii fitness aerobiku Ruska (FAR). "Prišiel si do posilňovne, dostal si vankúš, prikrývku a začal si hovoriť krásne slová o štíhlych nohách." Samozrejme, je to komerčný prístup, ale je tiež dobrý pri presadzovaní. Dá sa povedať, že fitness jóga už nie je len šport, ale stále nie je duchovnou praxou. A tí, ktorí sa naozaj zaujímajú o jogu, nájdu skutočných učiteľov. (video) a pokúsiť sa pochopiť podstatu učenia prostredníctvom meditácie.

Hlavnou výhodou prispôsobenej jogy je, že je oveľa dostupnejšia ako klasická hatha. V jazyku Sergeja Reznichenka, riaditeľa Inštitútu jogy v Patanjali, je to „jóga rýchleho občerstvenia“. Počiatočná úroveň fitness jogy zahŕňa len tých ásanov, pre ktoré je študent fyzicky pripravený. Ak napríklad človek nemôže dosiahnuť svojimi prstami na vlastné nohy, vykonáva iba pozície, ktoré mu sú dané bez akýchkoľvek osobitných problémov. V ďalšej etape sa pridávajú komplexnejšie ásany, atď. Fitness jóga je špeciálny druh fitness, terapeutické programy ako „Flexibilná sila“ inštruktora TV kanálu „LIVE!“ Julia Zaichenková a Sila chrbtice vyvinutá Tatianou Goldmanovou z Federácie jogy.

Jedným z hlavných mylných predstav je, že robí fitness jóga, môžete schudnúť. V skutočnosti je to nemožné. V jogy, nie je aeróbne cvičenie, pôsobí na telo ako čistenie. Tento proces sa dá porovnať so stláčaním bielizne: telo sa čistí, ak sa z neho vylisujú trosky.