Základné oleje

Rastlinné oleje, ktoré neobsahujú cholesterol. Môžu byť použité samostatne alebo na riedenie koncentrovaných éterických olejov.

Zloženie bázických olejov zahŕňa ľahké mastné kyseliny, fosfatidy a veľké množstvo provitamínov, ktoré zvyšujú pevnosť biologických membrán a podieľajú sa na tkanivových procesoch. Na rozdiel od éterických olejov, extrahovaných hlavne z kvetov a listov, sa základné oleje získavajú lisovaním za studena a následnou filtráciou z jadier, semien a plodov rastlín. Môžu sa bezpečne aplikovať priamo na pokožku. Základné oleje sú široko používané na vytvorenie kozmetiky, rovnako ako v aromaterapii - obaľujú éterické oleje, zmäkčujú ich vplyv.

Základné oleje môžu byť použité v čistej forme alebo navzájom zmiešané. Všetky z nich v rôznej miere zvlhčujú, vyživujú a regenerujú pokožku, zlepšujú miestny lymfatický obeh a regulujú mazové žľazy.

Najčastejšie používané základné oleje sú broskyne, mandle, jojoba. A najlepšími uznávanými výrobcami sú Neroliane (Francúzsko), Labo-Hevea (Španielsko), Styx (Rakúsko).

[wtab id = "2"]