Kozmetické procedúry pre tehotné ženy: pravda a mýty

Každá budúca matka chce byť v tomto období svojho života krásna. Často sa však bojí dokonca ostrihať si vlasy, nehovoriac o tom, že si vlasy módne farbia. Hovoríme vám, aké postupy pre tehotné ženy sú bezpečné a dokonca užitočné, ale ktoré je stále múdre odmietnuť.

Pravda alebo mýtus: väčšina profesionálnych kozmetických procedúr je pre tehotné ženy zakázaná?

Všetky hardvérové ​​procedúry, kozmetické injekcie, intenzívne šupky, epilácia a korekčné masáže budú musieť byť odložené až do konca tehotenstva. Nikto špecialista nenesie zodpovednosť za následky takýchto manipulácií. Ale to neznamená, že žena v pozícii by mala obísť kozmetické salóny. Estetické kliniky majú čo ponúknuť nastávajúcej matke. „V prvom rade ide o rôzne ošetrenia tváre a tela, zamerané na riešenie špecifických problémov vznikajúcich počas tehotenstva (zvýšená suchosť, pigmentácia, akné), ako aj postupy na prevenciu strie, celulitídy a kŕčových žíl, hovorí Ilona Kirsanova, dermatológ, tréner spoločnosti "Biosphere". - V kúpeľnom menu pre tehotné ženy - rôzne relaxačné programy, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s opuchom nôh, bolesťou chrbtice a panvy.

Všetky kozmetické prípravky pre postupy budúcej matky sú vyberané veľmi starostlivo. Nemali by byť umelé farby, príchute, zložky, ktoré poškodzujú epidermálnu bariéru.

Profesionálna starostlivosť na báze produktov s vitamínmi, minerálmi, aminokyselinami, bylinnými extraktmi a prírodnými rastlinnými olejmi pomôže udržať pokožku v tomto ťažkom období krásnu a zdravú. „Z hardvérových techník je povolený postup kryoliftovania tváre a tela,“ hovorí Natalia Imaeva, kozmetológ, Ph.D. Vedúci kliniky "Lantan". Zlepšuje tón pleti, prekrvenie krvi. To je tiež dobrá prevencia kŕčových žíl. “

Než pôjdete do salónu krásy, nebude zbytočné navštíviť svojho gynekológa a konzultovať s ním o realizovateľnosti, a čo je najdôležitejšie, bezpečnosti konkrétneho estetického postupu, ktorý sa vám páči.

Na fotografii: Mandelic Renew Cream, EGIA, obnova mandľového krému; zvlhčovač Hydreane Extra Riche, La Roche-Posay; laktačný olej, WELEDA; RESVERATROL B E nočný krém s koncentrovaným antioxidačným gélom, SkinCeuticals, krém na strie Je to tvoje telo, Mothercare.

Pravda alebo mýtus: Je to škodlivé pre budúcu matku farbiť si vlasy?

Pre dlhé časy sa farbenie považovalo za mimoriadne nežiaduce pre nastávajúce matky. Teraz sa zloženie liekov zmenilo k lepšiemu, a gynekológovia a stylisti dospeli k rovnakému názoru - je povolené farbiť vlasy, ale s niektorými výhradami. V prvom trimestri počkajte trochu s farbením: počas tohto obdobia sa kladú hlavné orgány dieťaťa, takže bude rozumnejšie byť v bezpečí, okrem zbytočnej expozície zvonku.

Počnúc druhým trimestrom sa môžete vrátiť k zákroku. "Ale majte na pamäti, že zmeny, ktoré sa vyskytujú v tele počas tehotenstva, môžu ovplyvniť výsledok sfarbenia: odtieň bude iný, najmä pre blondínky," hovorí. Julia Zakharova, kadernícky salón krásy salónu "FIORE". - Pokúste sa použiť namiesto permanentného farbiva semi-permanentný bez amoniaku. Takéto lieky, samozrejme, nie sú schopné odfarbiť hnedovlasú ženu na blondína. Sú však menej agresívne a dokonca obsahujú užitočné zložky (prírodné oleje, včelí vosk, materská kašička, ovocné výťažky), ktoré dodávajú vlasom zdravší a dobre upravený vzhľad. “ Farbiace molekuly takýchto zlúčenín sú hlavne nanesené na kutikulu, bez toho, aby sa zničil prirodzený pigment v vlasovej dutine. Rozhodovanie o zmene odtieňa nie je drasticky, ale iba o 1-2 tóny, vyhnete sa tak účinkom regrown koreňov. Farba sa postupne vymyje a rozdiel medzi koreňmi a farbou na dĺžke nebude tak výrazný. Takže, a často nemusia byť maľované. „Z noviniek v oblasti farbenia, bezpečných pre tehotné ženy, by som rád spomenul farbenie organickým Aqua (na mokrých vlasoch),“ hovorí Julia Zakharová. - Farbivé prísady pochádzajúce z ovocia, kvetov a byliniek. V kompozícii nie sú žiadne škodlivé chemikálie, ktoré v bežných produktoch môžu preniknúť do tela cez dýchací trakt s výparmi a priamo cez pokožku hlavy. V procese farbenia, môžete tiež liečiť vlasy. Budúce matky často odmietajú farbenie vlasov zo strachu z alergií. „V skutočnosti je alergická reakcia veľmi individuálna záležitosť,“ hovorí Olga Kolesniková, špičková medzinárodná stylistka, tvorkyňa kaderníckej školy a generálny riaditeľ salónu krásy Cut and Color. Neúmyselne hovoria: ak nie ste alergický, znamená to, že ste sa ešte nestretli so svojím alergénom. To je dôvod, prečo, pomocou novej farby (a ja by som odporučil, aby staré, už osvedčené), nezabudnite urobiť test pred zákrokom: zmiešajte malé množstvo farby a okysličovadla a aplikujte ho na ohyb kolena. Ak sa po 15-20 minútach reakcia neprejaví, môžete nástroj použiť. V tomto prípade nezabudnite, že skalp je najtenší, takže nepohodlie je stále možné. Brnenie, brnenie, svrbenie vás môže obťažovať, aj keď použijete farbu s nízkym percentom oxidačného činidla. " Dobrá alternatíva k obvyklému môže byť bezdotykové farbenie. To zahŕňa napríklad klasické zvýraznenie, zosvetlenie jednotlivých prameňov, alebo brondirovanie - farba sa aplikuje na kučery s ťahmi, čo dáva účinok spálených vlasov. Tým sa minimalizuje kontakt farbiva s pokožkou hlavy, čo znižuje riziko možných alergií.

Skúste použiť polostále miesto trvalého farbiva. Takéto lieky, samozrejme, nie sú schopné odfarbiť hnedovlasú ženu na blondína. Sú však menej agresívne a dokonca obsahujú užitočné zložky (prírodné oleje, včelí vosk, materská kašička, ovocné výťažky), ktoré dodávajú vlasom zdravší a dobre upravený vzhľad. Farbiace molekuly takýchto zlúčenín sú hlavne nanesené na kutikulu, bez toho, aby sa zničil prirodzený pigment v vlasovej dutine. Rozhodovanie o zmene odtieňa nie je drasticky, ale iba o 1-2 tóny, vyhnete sa tak účinkom regrown koreňov. Farba sa postupne vymyje a rozdiel medzi koreňmi a farbou na dĺžke nebude tak výrazný. Takže, a často nemusia byť maľované.

"Mnohé očakávané matky odmietajú mať farbu na vlasy, zo strachu z alergií," hovorí Olga Kolesniková, špičkový medzinárodný stylista, tvorca kaderníckej školy, generálny riaditeľ salónu krásy Cut and Color. - V skutočnosti je alergická reakcia veľmi individuálnou záležitosťou. Neúmyselne hovoria: ak nie ste alergický, znamená to, že ste sa ešte nestretli so svojím alergénom. To je dôvod, prečo, pomocou novej farby (a ja by som odporučil, aby staré, už osvedčené), nezabudnite urobiť test pred zákrokom: zmiešajte malé množstvo farby a okysličovadla a aplikujte ho na ohyb kolena. Ak sa po 15-20 minútach reakcia neprejaví, môžete nástroj použiť. V tomto prípade nezabudnite, že skalp je najtenší, takže nepohodlie je stále možné. Brnenie, brnenie, svrbenie vás môže obťažovať, aj keď použijete farbu s nízkym percentom oxidačného činidla. " Dobrá alternatíva k obvyklému môže byť bezdotykové farbenie. To zahŕňa napríklad klasické zvýraznenie, zosvetlenie jednotlivých prameňov, alebo brondirovanie - farba sa aplikuje na kučery s ťahmi, čo dáva účinok spálených vlasov. Tým sa minimalizuje kontakt farbiva s pokožkou hlavy, čo znižuje riziko možných alergií.