Ležať je môj koníček

Október ma potešilo dvakrát: druhá sezóna televízneho seriálu „Lie to Me“ bola vydaná a ďalší bestseller najväčšieho svetového špecialistu v oblasti lží Paula Ekmana, Lying Psychology, bol v predaji. Lež mi, ak môžeš. “

Málokto vie, ale existuje veľmi úzky vzťah medzi populárnym televíznym seriálom a Ekmanovou knihou. Americký psychológ, profesor na Kalifornskej univerzite Paul Ekman - prototyp Dr. Kelma Lightmana - inšpirácia a konzultantka televízneho programu leží "Lie mi".

V roku 2009, Time Magazine zahŕňal Paul Ekman medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Prečítajte si jeho knihu a okamžite pochopíte prečo.

Podľa očitých svedkov je Ekman veľmi podobný svojmu hrdinovi na obrazovke. Rovnako ako Kel Lightman, aj on je majiteľom a hlavným konzultantom unikátnej expozičnej agentúry Paul Ekman Group, ktorej hlavnými klientmi sú politici, diplomati a spravodajskí agenti. A rovnako ako Dr. Lightman, profesor Ekman z času na čas píše knihy.

Jeho posledným hitom je „Psychológia lží. Lež mi, ak môžeš "- môžete si kúpiť na internetovej stránke vydavateľstva" Peter ". Túto knihu som už niekoľko dní nenechávala z mojich rúk a celkom som roztrúsila stránky štvrtej kapitoly - „Mimické známky podvodu“. Dokonca som zabalil kryt v novinách, ako som predtým zabalené Limonov je "Kama Sutra" a "kat", takže ľudia v okolí nebude venovať osobitnú pozornosť ku mne. Pretože teraz im venujem pozornosť a snažím sa čítať náladu ľudí na tvárach. Mimochodom, s týmto prístupom, všetci sa stávajú strašne "hovoriaci", dokonca aj cudzinci v metre. A o mojich blízkych, som vo všeobecnosti tichý - koľko prekvapení mi v poslednej dobe dáva, bez toho, aby som si to všimol! Čoskoro budem písať o tomto samostatnom príspevku. A ak sa táto hra stala vaším koníčkom, napíšte svoje postrehy na blog Psychológie.