Zeleninové zábaly

Postupy, ktoré zabezpečujú mineralizáciu kože, zlepšujú jej štruktúru a normalizujú funkciu mazových žliaz. Okrem toho zelenina znižuje pravdepodobnosť komedónov, pomáha čistiť a zužovať póry a tiež zabraňuje starnutiu.

Na balenie sa používajú masky z čerstvej zeleniny pripravené v kúpeľoch pred procedúrou a hotové kozmetické prípravky, v ktorých sa pridávajú rastlinné extrakty. Pred rastlinným obalom odporúčame navštíviť saunu, hammam, vziať horkú vanu a urobiť peeling (najlepšie nie so soľou, ale so zeleninovým kefovaním, do ktorého sa pridá prírodný zeler, tekvicové alebo mrkvové extrakty).

Pre suchú a unavenú pokožku sa odporúča obal z uhorky a hlávkového šalátu, paradajky sú vhodné na anti-age terapiu. Sójové bôby a avokády sa používajú ako zdroje regenerácie a vlhkosti, ako aj pre zdvíhanie. Mrkva urýchľuje obnovu buniek, vyživuje kožu karoténom (provitamín A) a poskytuje svetlohnedú farbu. Melón, jeruzalemský artičok a celer zabraňujú dehydratácii, obnovujú a obnovujú bariérové ​​funkcie epidermis. V boji proti celulitíde a rozpadu tukov sa používa zábal zázvoru s korením.

Absolútnymi kontraindikáciami pre rastlinné zábaly sú akútne zápalové a infekčné ochorenia, kožné ochorenia v akútnom štádiu, krvácanie, alergické reakcie na použité zložky, kŕčové žily a iné cievne ochorenia.