Ako si vybrať vajcia v obchode: celá pravda o vajciach

Vajcia sú citlivým predmetom. Aká dôležitá je veľkosť, ako odlíšiť čerstvé od starého, čo znamenajú čísla na obale, ktoré vtáky nesú najlepšie vajcia a čo je najdôležitejšie, ako si vybrať vajcia? Teraz poznám odpovede na všetky tieto otázky.

Ako si vybrať vajcia v obchode

Premýšľali ste niekedy, prečo sa kuracie a prepeličie vajcia predávajú všade, a povedzme, že v obchode nenájdete žiadne morčacie alebo bažanty? Alebo tu sú kačacie vajcia: v Ázii ich môžete kúpiť bez problémov, nemáme ich.

Aké sú tam vajcia?

„Na svete je len desať druhov vtákov, z ktorých môžete dostať vajíčko,“ povedal Albert Shtele, profesor oddelenia chovu hydiny Ruskej štátnej agrárnej univerzity v Moskve. K.A. Timiryazeva. - Kurčatá a prepelice sa ponáhľajú najlepšie, takže ich vajcia sa vyrábajú v priemyselnom meradle. Husi a kačice sú päťkrát až šesťkrát častejšie ako kurčatá sú choré salmonelózou a sú desaťkrát menej pravdepodobné, že ich ubehnú, takže ich vajcia nie sú vyrobené na predaj v našej krajine. “

Najsilnejšia imunita v prepeličkách, takže ich vajíčka sú s menšou pravdepodobnosťou infikované. Navyše v prepeličných vajciach je viac mikroelementov a vitamínov B ako ktorékoľvek iné. „Takmer 30 rokov však prepelice vyrastali rovnako ako kurčatá,“ hovorí Albert Shtele. - A rozdiely medzi týmito vajcami začali nosiť, pretože kvalita vajec je 70-80% v závislosti na krmive. Pokiaľ však ide o stopové prvky, prepeličie vajce je stále majstrom - fosfor, železo a draslík sú 4,5-krát väčšie ako u kurčiat. “

V zmysle zdravotných výhod prepelice nie sú horšie ako pštros. „Je lepšie z nich vyrobiť omeletu,“ hovorí Tatyana Vostriková, riaditeľka ruskej pštrosovej spoločnosti. - Jedno vajce môže kŕmiť osem až desať ľudí, pretože v surovej forme váži viac ako kilogram. Vzorku najväčšieho jedlého vajca si môžete objednať od apríla do októbra, keď sa pštrosi ponáhľajú.

Diétne vajcia

Ale najčastejšie sa stále zaoberáme kuracie vajcia, to sú oni, ktorých varíme, smažíme, vyrábať omeletu alebo pošírované vajciaa preto stojí za to o nich hovoriť podrobnejšie. Najčerstvejšie sú diétne vajcia. Sú ľahko rozpoznateľné červeným označením "D" na škrupine. Strava sa nazýva vajcom nie starším ako jeden týždeň. Na ôsmy deň sa potravinové vajíčko zmení na stolové vajíčko (modré označenie „C“, doba použiteľnosti je do 25 dní).

Najchutnejšie vajíčko sa vyrába tretí alebo štvrtý deň po položení - enzýmy bielkovín a žĺtok v ňom sú dokonale absorbované v našom tele. Tieto tri alebo štyri dni, vajcia je lepšie dať "dozrieť" pri izbovej teplote.

Bohužiaľ, diéta vajcia sú teraz takmer z predaja. V Moskve sa stretávajú len zriedka, Vasilij Salo, marketingový riaditeľ hydinárskej farmy Maryinskaya, povedal: „Metropolitné stredne veľké obchody uprednostňujú nákup vajec v regiónoch, pretože je to lacnejšie, a kým sa vajce nedostanú do Moskvy, tak sa takmer nevyhnutne premenia na stolové výrobky.“

Ako skontrolovať čerstvosť vajec

Čerstvosť vajec na vašu žiadosť sa musí skontrolovať priamo v obchode - ovoskop. S ním sa môžete pozrieť cez škrupinu na veľkosť vzduchovej komory na tupom konci vajca. Čím staršie je vajce, tým väčšie je. V strave vajec by komora nemala byť väčšia ako 4 mm, v stolovom vajci - 9 mm. Mimochodom, práve tak - s tupým koncom - mali by ste mať vajcia v chladničke. Ak nie je žiadny ovoskop, len zvážte vajcia v ruke a pozrite sa na škrupinu: vážna a matná - svieža, ľahká a lesklá - s najväčšou pravdepodobnosťou pokazená.

Nie poslednú úlohu hrá váha vajíčka. Vajcia ťažšie ako 75 g sú najvyššou kategóriou (písmeno „B“ v škrupine), 65–75 g (písmeno „O“). Vajcia prvej kategórie - 55 - 65 g (označenie "1"), druhá kategória - 55 - 45 g (označenie "2"), tretia kategória - 35 - 45 g (označenie "3"). Napríklad, pečiatka "C1" znamená "tabuľka prvá kategória", "D2" - "diétna druhá kategória."

„Čím väčšie je vajíčko, tým lepšie je“ - to je mýtus. Vo veľkých vajciach, viac vody a menej živín, sú nesené staršími, mladými kurčatami. Ľudia kupujú vajcia druhej a tretej kategórie neochotne, ale márne: takéto vajcia len niesť najmladšie kurčatá, a sú veľmi chutné. Najvyváženejšie v zložení - vajcia prvej kategórie.

Čo je to "obohatené vajcia"?

Teraz v obchodoch narazíte na obohatené vajcia - s vysokým obsahom karotenoidov, jódu, selénu, omega-3 mastných kyselín. Ak chcete získať tieto vajcia, kurčatá sú kŕmené rôznymi potravinárskymi prídavnými látkami. Nie je možné určiť, či sú všetky tieto látky vo vajci.

Opevnené vajcia sa často predávajú so slovom "prémia". V skutočnosti, vajcia prvotriednej triedy vyžadujú prísne kontrolované podmienky pre chov a kŕmenie kurčiat, čo potvrdzuje špeciálny certifikačný systém, ktorý ešte nemáme.

Nápisy „bio“, „organické“ na obale sú tiež najčastejšie reklamným kúskom. V zahraničí takéto označovanie znamená, že ide o vajcia z kurčiat pestovaných na voľnom výbehu a prírodnom krmive bohatom na chlorofyl. Tam je uznesenie Rospotrebnadzor o požiadavkách na ekologické výrobky, ale nie je tam žiadna skutočná certifikácia, preto ikona eco nezaručuje nič.

Naše hodnotenie najlepších vajec v Moskve:

1. prepeličie vajcia

Vajcia sa vyrábajú na hydinárskej farme neďaleko Moskvy, čo znamená, že majú najkratšiu cestu k pultu. Existujú informácie o dátume exspirácie a zložení. Balenie hovorí, že môžete bezpečne piť surové vajcia všetkým, vrátane detí. V skutočnosti je lepšie, najmä ak ste alergický na vajcia.

2. Extradiet kurča vajcia

Zriedkavé diétne vajcia v Moskve. Dátum triedenia je označený čestne a môžete určiť, koľko zostali, aby boli dietetické. Vajcia prvej kategórie, t. J. Optimálne vyvážené.

3. Vajcia "Asset + selén"

Ak si myslíte, že balíček, vajcia sú obohatené nielen selén, ale jód. Prvá kategória znamená, že vajcia sú čo najviac vyvážené. Mínus - vyrábaný v regióne Vologda, t. J. Viac ako 400 km cestoval do Moskvy.

4. Pštrosie vajce

Vajcia z pštrosie farmy neďaleko Moskvy. Je takmer nemožné určiť čerstvosť vďaka trvanlivému puzdru oka - na to je potrebné osvietiť ho ovoskopom. Dátum exspirácie - 90 dní, lepšie skladovať pri teplote nie vyššej ako +10 stupňov.

5. Stolové vajce prvej kategórie

To je najužitočnejšia prvá kategória. Nutričná hodnota a teplotné podmienky pre skladovanie sú správne uvedené. Jediné negatívne je, že vajcia boli vyrobené v Tatarstane, to znamená, že chodia do Moskvy už dlhú dobu.