Jógové ásany pre zdravie mužov a dobrú potenciu (FOTKY)

Pravidelný cyklus, živý sex, ľahké tehotenstvo - veľa ľudí vie o pozitívnom účinku jogy na zdravie žien. Môže byť jóga ásány rovnako užitočné pre mužov? Áno! Ponúkame komplex, ktorý zlepší stav zdravia mužov a prispeje k dobrej potencii.

Nízka sexuálna túžba a zlá erekcia u mužov - v modernom svete, bohužiaľ, tento jav nie je neobvyklý. Ak neuvažujete o závažných ochoreniach, ktoré ovplyvňujú potenciu (napríklad diabetes), a tiež neberú do úvahy psychologický faktor, hlavnou príčinou zhoršenia zdravia mužov je zlá cirkulácia v oblasti slabín. Preťaženie v panvovej oblasti zabraňuje normálnemu naplneniu kavernóznych tiel krvou (čítaj: erekcie). Aby sa tento problém vyriešil, je dôležité v tejto oblasti aktivovať krvný obeh a stimulovať činnosť žliaz s vnútornou sekréciou. A tu pomôže jóga!

"Tento špeciálny komplex jógových ásanov pre zdravie mužov je určený na návrat normálneho pohybu krvi a lymfy v oblasti orgánov dôležitých pre pôrod," hovorí. Rauf Asadov, inštruktorka pre jogu, autorka projektov organizácie Organic People, jóga v parkoch a milujú komunitu jogy. A koncentrácia a rovnomerné dýchanie počas ásan vám pomôže vyrovnať psychický stav. Aby sa dosiahol požadovaný výsledok, komplex sa musí vykonať aspoň každý druhý deň.

Na dokončenie komplexu budete potrebovať mat.

Pánska joga: komplexné ásany pre dobrú potenciu

Tadasana s Mula Bandha

Položte nohu na šírku panvy. Pociťujte podporu na troch miestach: päte, vonkajšom okraji nohy, základni palca. Urobte svetlo, "trhanie" rohož úsilie nohy na stranu. Tailbone tuck. Dajte stred hrudníka trochu dopredu a hore. Ramená sa uvoľňujú a pohybujú sa ďalej od uší. Horná časť hlavy vytiahnite k stropu. Telesná hmotnosť trochu viac priniesť na päty na svetlo pocit, že zvýšenie prstov nad koberec. Vykonajte mula bandha - kmeň svalov hrádze. Zostať v póze pre 8 cyklov dýchania.

* inštruktor oblečenia, ktorý poskytuje Fashion Verdict Sport

Uddiyana bandha

Sadnite si do Sukhasana. Zapnite svaly hrádze. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite a znížte si bradu na hrudník. Sedíte s chrbtom rovno a zatlačte ruky z podlahy, roztiahnite chrbát hore. Uvoľnite ramená, brušné svaly a otvorte hrudník. V dôsledku rozdielu tlaku sa žalúdok stiahne. Vykonajte 8 prístupov s dychom, Medzi opakovaniami sa zhluboka nadýchnite.

Janu Shirshasana s Mula Bandha

Sadnite si na podložku, natiahnite pravú nohu dopredu, natiahnite si prsty na vás. Ohnite ľavú nohu a položte si nohu na bok alebo koleno pravej nohy. Ak koleno visí nad podlahou, podložte pod ním podperu, aby ste odstránili napätie v stehne. Zapnite svaly hrádze. Ako budete vydýchnuť, dajte sa dopredu bez toho, aby ste zaokrúhli chrbát. Chin až po pravé prsty. Pokúste sa položiť žalúdok na pravé stehno. Uvoľnite svaly zadnej a zadnej časti pravej nohy. Ako ste vdychovať, choďte hore a robiť asana na druhej nohe. Vykonajte 8 sád 4-6 cyklov dýchaniastriedavé nohy.

Adho Mukha Schwanasana s Uddiyana Bandha

Postavte sa v tadasane, dajte dlane na zem a choďte ich dopredu. Umiestnite dlane od seba, prsty smerujú rôznymi smermi, zatiaľ čo vaše stredné prsty sú paralelné. Zatlačte ruky z podlahy. Ramená držte čo najďalej od uší. Uvoľnite si krk, pozrite sa na pupok. Tailbone tlačiť hore, päty dole. Nohy na šírku panvy. Nohy na kolenách sú ohnuté.

Zapnite koreň a krčný zámok, uvoľnite brušné svaly a otvorte hrudník, žalúdok sa stiahne. Dych. Relax, zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite, zopakujte cvičenie. Vykonajte 8 prístupov s dychom. Čas oneskorenia je maximálny.

Sarpasana s Mula Bandha v dynamike

Ľahnite si na brucho. Zdvihnite telo hore, priniesť svaly hrádze a gluteálne svaly v tóne. Nohy by sa mali dotýkať podlahy. Ruky sa za zámkom spoja a natiahnu ďalej dozadu, čím otvoria hrudník. Ramená sa uvoľňujú. Pozrite sa pred seba. Na výdychu, spustite dlane pod ramená a choďte dolu do tváre psa. Opakujte predchádzajúce cvičenie. Na vdýchnutí choďte do baru: dôraz na rovné ramená, ramená nad dlaňami, pohľad na podlahu, chrbtica zastrčená, brucho napnuté. Na výdychu sa ponorte do žalúdka a na ďalší nádych zopakujte cvičenie. Vykonajte 6-8.

Viparita karani mudra s uddiyana bandha

Ľahnite si na chrbát, ohnite si kolená a položte si päty bližšie k zadku. Nasmerujte pohľad na strop. Posúvaním ramien a nôh z podlahy zdvihnite panvu. Dajte dlane pod kríž, položte lakte čo najbližšie k sebe. Vdychovanie, napínanie svalov hrádze, zdvihnutie nôh. Nohy relaxovať. Odkryte čo najviac hrudníka, klesá v dolnej časti chrbta. Pri výdychu, spustite nohy, spustite ruky na podlahu a pomaly, stavce za stavcom, sklopte chrbát k podlahe, posledná kostra na podložke. Odpočívajte. Vykonajte 2 sady 8 cyklov dýchania.

Savasana

Oddýchnite si v shavasane 6-8 minút.

Robte jogu a zdravie vašich mužov vás nesklame.

* Prieskum sa uskutočnil v Moskovskej škole jogy

Chcete robiť jogu doma online?

V našej videotéke fitness nájdete video návody na jogu rôznych smerov a úrovne tréningu!

- Jóga pre plné videá

- Jóga pre začiatočníkov

- Jóga pre pokročilých

- Kundalini jóga

- Tantra jóga video

- Chudnutie jóga