Ako schudnúť za 1 týždeň

Od poslednej letnej dovolenky, tam boli nielen príjemné spomienky, ale aj tie extra kíl? Nebojte sa! Na základe odporúčaní našich odborníkov v oblasti výživy a kondície môžete schudnúť za jeden týždeň.

Samozrejme, nie sú zázraky. Náhle, za sedem dní, nie je možné resetovať to, čo bolo nahromadené mesiace. Ale schudnúť v týždni na 500-1000 g (a dokonca až 2 kg, ak ste mladí, a počiatočná hmotnosť je veľká) je možné docela.

„Takýto„ pokles “bude fyziologický a neškodný pre zdravie,“ hovorí Evgenia Mayevskaya, Dietetik, gastroenterológ Centra krásy a zdravia v Gilyarovskom, postgraduálny študent katedry internej medicíny a gastroenterológie propedeutiky AI Yevdokimov.

Samozrejme, že hmotnosť zmizne nielen s tukom - to tiež treba pochopiť! "Spláchnutie" a prebytočná tekutina, opuch, v dôsledku čoho sa objem zníži. Začnete jesť menej, čo znamená, že sa zníži hmotnosť a obsah gastrointestinálneho traktu. Najmä pre tých, ktorí netrpia zápchou.

Nasledujúci akčný plán vám umožní schudnúť za týždeň na 500-1000 g bez veľkého úsilia.

- Znížte pravidelné porcie o 1 / 3-1 / 4. To je najjednoduchší spôsob, ako znížiť príjem kalórií, jesť menej, schudnúť a nezažiť žiadne nepríjemné pocity.

- Jedzte 5-6 krát denne v pravidelných intervaloch v miernych porciách. To vám umožní kontrolovať pocit hladu a cítiť sa dobre. Tráviaci systém bude prebiehať hladko, enzýmy a žalúdočná šťava sa pravidelne uvoľňujú a potraviny sa dobre spracovávajú.

"Eliminovať rýchle občerstvenie, hranolky, sódu, cukríky ..." Takéto potraviny sú veľmi vysoké kalórie a nielen to nie je nasýtenie, ale aj whet apetít, "hovorí Yevgenia Mayevskaya. - Po sladký bar, hladina cukru v krvi prudko stúpa, a potom rovnako rýchlo klesá, a máte chuť jesť niečo iné. Ukazuje sa, že budete jesť veľmi energeticky náročné jedlo, ale nemôžete jesť dosť.

- Obmedzte tučné potraviny (tučné mäso, syry, klobásy, klobásy atď.) A sladkosti (z cukroviniek, sladkostí na glazované tvarohovité tyčinky a džúsy). Tiež znížiť množstvo údených a konzervovaných potravín v strave. „Je dôležité znížiť objem akýchkoľvek omáčok a obväzov na báze majonézy alebo kyslej smotany,“ hovorí Yevgenia Mayevskaya. „Takéto opatrenia vám umožnia nielen vytvoriť kalorický deficit, ktorý je pohodlne tolerovaný, ale aj zlepšiť stravu, uľahčiť trávenie a odstrániť prebytočnú tekutinu z tela.“ Je lepšie nezakázať nič z vášho vlastného, ​​inak to bude ťahať na tento produkt: je lepšie ho znížiť na minimum. Pár čokoládových plátkov alebo jeden tenký kúsok klobásy nie je schopný negovať všetky vaše snahy schudnúť za týždeň. “

- Formulovať diétu na báze rôznych obilnín (obilniny, celozrnný a ražný chlieb), čerstvú zeleninu, nízkotučné mliečne výrobky (tvaroh, kefír, syry s nízkym obsahom tuku) a nízkotučné bielkovinové potraviny (ryby, morské plody, hydina, králik), sezónne ovocie. „Poskytnú vám potrebné bielkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny a vlákninu, vytvoria pohodlný pocit sýtosti a normalizujú činnosť gastrointestinálneho traktu,“ hovorí Yevgenia Mayevskaya. ".

- Pite dostatok tekutín (najmenej 1,5-1,8 litra denne). Väčšina tohto objemu by mala spadnúť na obyčajnú vodu. „Bolo pozorované, že pravidelne jesť vodu medzi jedlami, človek jej menej,“ hovorí Yevgenia Mayevskaya. "Koniec koncov, veľmi často berieme smäd po hlade." Nezabudnite na zelený čaj: existujú štúdie o jeho pozitívnom vplyve na pocit hladu pri používaní v dostatočne veľkom množstve (najmenej 1 liter denne). “