Školenie pomáha znižovať škody spojené s prejedaním sa počas dovoleniek.

Nech je to celý mesiac pred Novým rokom, je čas premýšľať o tom, ako sa chrániť pred účinkami prejedania sa počas prázdnin: čoskoro na nás čaká maratón hodov. Začína spravidla s firemnými večierkami a končí v najlepšom prípade vianočnými stretnutiami s rodinou. Čo vám pomôže udržať zdravý?

Asi najzreteľnejšou škodou z prejedania je nárast telesnej hmotnosti. Navyše, „slávnostný prírastok hmotnosti“ je už dlho považovaný za mýtus a dobrý základ pre internetové memy a vtipy. Ale nie je to tak dávno, čo bol uznaný ako problém skutočného života: množstvo štúdií uskutočnených v troch krajinách - USA, Fínsku a Japonsku - potvrdilo, že predĺžené sviatky majú za následok nárast telesnej hmotnosti. Ak chcete časť s výsledným "prírastok hmotnosti", podľa vedcov, trvá asi 5 mesiacov.

Avšak slávnostné prejedanie má ďalšie nepríjemné následky: narušenie tráviaceho a endokrinného systému, zmeny celkovej hladiny cukru v krvi atď. Je jasné, že riešenie problému je čo najjednoduchšie - vyhnite sa prejedaniu. Ale na prázdniny je to ťažká úloha. Ako byť? Pravidelné cvičenie pomáha znižovať počet negatívnych dôsledkov.