Zdravé sladkosti: ako si vybrať a variť nízkokalorické dezerty

Každý vie: sladká kazia tvar. Je však nepravdepodobné, že by niekto mohol úplne opustiť dezerty. Áno, to nie je potrebné, odborníci na výživu hovoria! Stačí sa naučiť, ako si vybrať a variť nízkokalorické dezerty.

Nízkokalorický dezert: čo si vybrať?

Nízkokalorické dezerty sú predovšetkým dezerty z ovocia. «Najľahšie z nich sú prírodné sorbety, mrazené šťavy, hovorí Elena Morozová, Generálny riaditeľ Kliniky na chudnutie Elena Morozovej. - Sorbet pripravený bez cukru je takmer rovnako vysoký ako kalórie ako ovocie, z ktorého bol vyrobený. V priemere to je 35-70 kcal na 100 g hotového výrobku. “ Mierne viac kalórií sú ovocné šaláty. Napríklad, naplnené low-tuk jogurt 100 gramov zmesi jabĺk, hrušiek a bobúľ bude ťahať iba 80-110 kcal.

Sušené ovocie je tiež veľmi chutné a mnohí odborníci na výživu odporúčajú, aby ich sladké zuby konzumovali namiesto sladkostí čajom. Ale nie príliš často. Tento produkt je omnoho výživnejší ako čerstvé plody a ovocie. Porovnať: v 100 g hrozna je 80 kcal, av 100 g hrozienok - už 294 kcal. V dôsledku sušenia sa však zvyšuje nielen kalorický obsah, ale aj koncentrácia živín. V sušených marhúľ veľa dobrého pre srdce draslíka, v slivkách - vláknina a vitamín K, potrebné pre normálne zrážanie krvi.

"Vynikajúci nízkokalorický dezert - pečené jablká, hrušky, kdoule," poznamenáva Elena Morozova. - Ak absolútne nemáte dostatok sladkej, môžete variť s pol lyžičky medu. Má vysoký obsah kalórií, ale je stále výhodnejší ako cukor a sladkosti. “ 100 g tejto pochúťky je 360 ​​kcal. A vo veľkom množstve vitamínov a aminokyselín, vďaka čomu je med veľmi užitočný na prechladnutie a mnoho ďalších ochorení.

Medzi obchodmi sladkosti majú tiež viac a menej kalórií. Marshmallow marshmallow a marshmallow, aj keď vytiahol asi 300 kcal (na 100 g výrobku), sú stále ľahšie ako sušienky a koláče. Aj dietetici varili marmeládu bez cukru (najmä ak je v kompozícii užitočný agar-agar). Čokoláda je lepšie zvoliť horkú, a je žiaduce, aby obsah sušiny kakaa v ňom byť viac (ideálne 75-80%), a kakaové maslo - menej. Tmavá čokoláda je zvyčajne výživnejšia ako mlieko. Ale je to užitočnejšie, má nižší glykemický index (GI) a je celkom možné ho jesť ráno, ale len jeden štvorec.

Naučte sa nielen čítať štítok, ale aj správne interpretovať, čo čítate. Nápis "diétne" neznamená, že výrobok určite obsahuje málo kalórií, môže jednoducho zapadnúť do určitej diéty. Napríklad pri ochoreniach pankreasu. V tomto prípade bude cukor v dezertu nahradený fruktózou, ale kalórie v ňom môžu byť stále hojné. Mimochodom, značka „svetlo“, ako aj „nízkokalorická“, môže byť markerom pre ľahké verzie rôznych dezertov. Nízkokalorický koláč, samozrejme, nie je taký ťažký ako klasická čokoláda, ale je to stále koláč.

Pri objednávke dezertu v reštaurácii Okrem už spomínaných ovocných šalátov a sorbiet môžete zvážiť mierne viac kalórií - peny, panacotta, ovocné a bobuľovité želé, tvarohové dezerty. A vzdať sa koláče a koláče s bohatým krémom, droždie pečivo. Toto môže vyvolať zvýšenú tvorbu plynu a brániť trávenia.

Nízkokalorický dezert: kedy a koľko jesť?

Na tomto účte, odborníci na výživu odporúčajú držať sa niekoľkých jednoduchých pravidiel. Po prvé ak hľadáte schudnúť, dezerty, s výnimkou ovocia a sušeného ovocia, by sa mali úplne zlikvidovať. No, alebo im to dovolte len príležitostne a nie ako odmenu za ďalšie "mínus päť kilogramov". Nájsť iný spôsob, ako odmeniť seba: kúpiť nové džínsy alebo ísť do kúpeľov.

Ak držíte váhupotom máte nárok na dva dezerty týždenne. V ideálnom prípade dve pravidelné, nízkokalorické, dezerty a ráno.

"Nejedzte dezerty každý deň, a dokonca ani vo večerných hodinách," zhrne Elena Morozová. - Najlepší čas pre nich, aj ten najjednoduchší, je ráno. A toto by malo byť zriedkavé gastronomické potešenie, a nie každodenné nahrádzanie radostí stratených v živote. “

Nie je vždy možné rozpoznať, koľko je dezert v konkrétnej kaviarni. Ale urobiť chutnú a zdravú pochúťku doma je oveľa jednoduchšia úloha. Ponúkame Vám recepty dezertov, ktoré s nami zdieľajú kuchári cukrárne BeLight, reštaurácia Lawson's a kaviareň Zdravé jedlo.