Prečo sa tvár rýchlo starne: tri neočakávané dôvody

Vedeli ste, že množstvo vrások na tvári závisí od správnej polohy tela, od toho, ako si čistíte zuby alebo jete jablko? Odhaľujeme neočakávané dôvody rýchleho starnutia, ktoré sme sa dozvedeli od Eleny Karkukli, zakladateľky Faceday Youth Restoration Club, autora najpredávanejšej knihy „FaceDay. Perfektná tvár na 10 minút denne. “

Zlý stav krku a zlé držanie tela

Možno vás nikdy nenapadlo, nakoľko obrysy kontúr tváre závisia od stavu svalov krku. Skrátenie, stláčajú mäkké tkanivá tváre. Ak je poloha hlavy nesprávna a brada sa neustále spúšťa dole, svaly sa skracujú a tvár sa ťahá rýchlejšie. Uvoľnenie a predĺženie krčných svalov je povinné pri napínaní kontúr tváre a pri prevencii zmien súvisiacich s vekom. Je veľmi dôležité kontrolovať správne nasadenie hlavy počas dňa. Ak chcete vytvoriť, musíte rozvíjať zvyk ťahať hlavu hore z hornej časti hlavy. Vytiahnite chrbticu. Predstavte si, že ste zavesený z hornej časti hlavy ako vianočné gule a neviditeľná niť vás vytiahne hore, alebo ako keby ste mali na hlave korunu. To je veľmi dobrý zvyk, ktorý pomôže obnoviť a udržať kontúry tváre a odstrániť dvojitú bradu.

Domácnosti

Jesť, piť, čistiť zuby, oplachovať ústa, používať zubnú niť sú každodenné rituály, ktoré tiež zanechávajú stopy na našej tvári. Počas jedla a pitia sa okolo pier často ukladajú vrásky. To isté sa stane, keď si opláchnete ústa po čistení zubov a pľuvaní vody. Stojí za to trochu si oddýchnuť pery a uvidíte, že pokožka zostáva hladká a vyzeráte lepšie. Dbajte na to, ako si čistíte zuby. Pri čistení tváre sa často vytvára hlboký nazolabálny záhyb a pri čistení predných zubov sa k „nasogubke“ pridávajú vrásky na nose a pod očami. Môžete vyplniť kefu na líce a potom na pery a dokonale si čistiť zuby bez tvorby nasolabiálnych záhybov. Ak si zahryznete veľký kus jablka alebo sendviča, uvidíte hlboké nasolabiálne záhyby. Tak sa snažte zbaviť tohto zvyku a jesť v malých kúskoch.

Ďalším bežným zvykom je brada bradou päsťou, ktorá ju robí tlačou a proporciami zmeny tváre. Neverte? Urobte to pred zrkadlom, pozrite sa na zmeny a pociťujte tlak, ktorý sa objavuje v kostiach lebky. Horšie ako ona, možno zvyk držať tvár jednou rukou, z ktorej sa pohybuje koža tváre a krku. Aby ste odstránili tieto nežiaduce zmeny, potrebujete malé povedomie a sebapozorovanie.