Z čistej bridlice: domáca mikrodermabrázia

Jeseň je časom lúpania. Pri procedúrach obnovy pleti zvyčajne navštevujem kozmetický salón. Ale tentokrát, keď sa rozhodla zmeniť dlhoročnú tradíciu, sama mikrodermabrázia s pomocou domáceho peelingového systému. Zdieľam dojem.

Systémy pre domácu mikrodermabráziu, ako aj profesionálne šupky, obnovujú a osviežujú pokožku v dôsledku odlupovania a zlepšeného krvného obehu. Po priebehu týchto procedúr som si všimol, že pleť sa stala rovnomernejšou, jemné povrchové vrásky vyhladené. Od domácej mikrodermabrázie neočakávam nič viac. Vážne problémy, ako napríklad post-akné, zväčšené póry a hlboké vrásky, nerieši, ale robí pokožku zdravšou a atraktívnejšou.

Domáca mikrodermabrázia: čo to je

Zloženie všetkých odlupovacích systémov obsahuje prípravok na mikrodermabráziu a prostriedok na následnú starostlivosť. Základom "brúsneho" krému sú najčastejšie kryštály oxidu hlinitého alebo mikrokryštály minerálov. Regeneračné činidlo je intenzívne hydratačný krém s kyselinou hyalurónovou a vitamínmi. V mojej sade drahších bolo tiež riešenie na prípravu pokožky na zákrok, masku, ktorá vytiahne kontamináciu z pórov a ktorá ma obzvlášť potešila, špeciálne zariadenie na batérie s vymeniteľnými čeľusťami.

Domáce mikrodermabrázia: ako používať

Domáce peelingové systémy sa ľahko používajú. Po prvé, dôkladne vyčistite tvár ako obvykle bez alkoholu a mydla. Pokožku osušte a naneste trochu leštiaceho krému, masírujte si tvár kruhovým pohybom po dobu 1-2 minút. Potom umyte teplou vodou a aplikujte hydratačný krém. Ak máte aj masku, použite ju priamo po odstránení mikrodermabrázie. Procedúra by sa mala opakovať 1-2 krát týždenne v závislosti od citlivosti kože. Niektoré odlupovacie systémy musia byť aplikované kurzami - raz za 7 dní počas 6-8 týždňov. Pred pokračovaním v procesoch obnovy si overte, či nie sú alergie. Zápalové reakcie spravidla nespôsobujú zloženie na exfoliáciu, ale ďalšie zložky obsiahnuté v kréme "po zákroku".

Domáce mikrodermabrázia: keď to nie je možné

Domáca mikrodermabrázia je úplne bezpečný postup. Existujú však prípady, keď by sa to nemalo robiť. Napríklad, ak je koža mimoriadne citlivá, podráždená alebo poškodená. Majitelia problémovej kože sa musia poradiť s kozmetológom. Pamätajte tiež, že peeling nie je určený pre jemnú pokožku okolo očí a pier. A ešte viac. Ak používate krémy s retinolom, kyselinou salicylovou alebo kyselinou glykolovou, mali by ste ich prestať používať 1 týždeň pred exfoliačným priebehom.

Čo si myslíte o domácej mikrodermabrázii?