Crank pre sezónu tričiek: bodybuilding ručné cvičenia (FOTOGRAFIE)

Keď zmeníš košele na topy a tričká závisia od počasia. Ale ako dôverujete, budete sa cítiť v týchto šatách - už od vás. A ako presne trávite svoj čas čakaním na horúcu sezónu: posedenie so zloženými rukami alebo čerpanie z nich s cvičením v kulturistike. Vyberte druhú možnosť? Pozrite sa na náš fotografický komplex.

Začiatočníci spravidla venujú malú pozornosť tréningu ramien a horných rúk (to nie je všeobecne akceptovaná hodnota, ako kocky na tlači alebo zaoblené zadky). Adekvátna fyzická aktivita pomáha nielen k tomu, aby tieto zóny boli viac tónované a významné, ale tiež vo všeobecnosti urýchľujú metabolizmus. "Svaly ramien a horných ramien sú metabolicky aktívne zóny: to znamená, že tým, že ich posilníte, budete tráviť viac kalórií aj v pokoji", tvrdí Bigi Gaddur, americký odborník na metabolický tréning a autor knihy. Vaše telo je vaša barbell (môže byť preložená ako "Vaše telo je vaša barbell").

Ruky sú obvykle čerpané činkami. Ale nielen pomáhajú dať túto časť tónu a zvodnú úľavu. Bodybuilder (gymnastická palica) sa s touto úlohou dobre vyrovná. Dĺžka tohto projektilu je 100-120 cm Hmotnosť - od 1,5 kg do 18 kg. Odborníci často odporúčajú začínajúcim používať tyč s hmotnosťou 2-4 kg, ale pre náš komplex budete potrebovať projektil ťažší.

"Vezmite bodibar, ktorý váži 6 - 8 kg: s ním budete mať dobré svaly, ale nečerpajte," hovorí Ruslan Panov, tréner skupinových programov kategórie "expert" federálnej siete fitness klubov X-Fit. "Stojí za zmienku, že pri cvičeních s bodibarom sa takýto reťaz pohybuje, keď sa pohybujú končatiny, a preto sa rozvíjajú symetricky a nemusíte ovládať techniku ​​trénerom."

Nezabudnite: samotné silové cvičenia nestačia na vytvorenie krásnej ručnej úľavy. "Je dôležité nielen posilniť svaly, ale aj znížiť objem tukov. Akékoľvek kardio relácie dvakrát týždenne a samozrejme vyvážená strava budú pre to užitočné, "hovorí Ruslan Panov.

Ako vytvoriť tréning

* Vykonávajte cvičenia dôsledne: každý z 3 sád po 30 opakovaní, udržiavajte pokojné tempo.

* Vlaku 4-5 krát týždenne po dobu 25-30 minút.

* Začnite svoju lekciu s akýmkoľvek ľahkým tréningom a skončíte cvičeniami naťahovania hornej časti tela.