Jógová terapia: cvičenia pre kolenné kĺby (PHOTOS)

Mnohí z vás vedia: kolenné kĺby sú dosť krehké. Chcem dať nejaké tipy ako chrániť kolená pred zranením v triedach jogy a navrhujem súbor cvičení na posilnenie kolenných kĺbov.

Aby sa predišlo zraneniam kolenných kĺbov, ktoré sa často vyskytujú v triedach jogy, pomôže pri vedomejšom prístupe k praxi.

Napríklad sa môžete ľahko zraniť, ak sa pokúsite sadnúť si v lotosovej pozícii bez rozcvičky. Aby sme tomu zabránili, je dôležité, aby ste vždy počúvali svoje telo a aby ste sa nepokúšali za akúkoľvek cenu vykonávať asanu rovnako ako inštruktor. Každý z nás má svoje vlastné anatomické schopnosti a musíme sa pripraviť na každý komplexný asana. Napríklad, ak si určite chcete sadnúť do lotosu, pravidelne robte cvičenia na kolenách, o ktorých budem hovoriť tentoraz, a komplex pre bedrové kĺby, ktoré som už povedal. (Jóga terapia: bedrové kĺby).

Aby ste chránili kolenný kĺb pred poraneniami, v stojacich pozíciách, sledujte nastavenie chodidla: nasmerujte koleno v rovnakom smere ako stredná špička chodidla.

Vykonávaním stojacich pätí dotiahnite kolená silou svalov predného povrchu stehien. Toto nie je ten istý pohyb ako tlačenie kolien dozadu. Ak chcete pochopiť, ako držať koleno so stehennými svalmi, sedieť v dandasane (popísané nižšie) a pamätať si pocity, ktoré máte, keď ťaháte prsty na nohách. To je to, čo by ste mali cítiť, keď si stojíte.

Keď robíte zákruty zo stojacej polohy, stočte sa od stredu pásu, nie od bokov. Vyhnete sa tak tzv. Efektu lyžiarov - nechcenému skrúteniu kolenných kĺbov. Koleno by malo byť pevné a napnuté, boky sú fixované a smerované dopredu, ako keby ste sa ich dotýkali pred stojatou stenou.

Komplexné cvičenie pre kolená

Ponúkam vám jednoduchý súbor cvičení na podporu zdravia vašich kolenných kĺbov. Ak už máte problémy s kolenami, vykonávajte tento komplex denne a mierne znížte rozsah pohybu. Ako prevencia stačí trénovať dvakrát alebo trikrát týždenne. Vykonávajte takmer všetky cvičenia v dynamike, v rytme pohybu, ktorý je pre vás pohodlný - rýchlo a pomaly. Opakujte každý pohyb 6-12 krát.

Stojící kolenný oblúk

Postavte sa rovno, nohy na šírku bokov. Ohnite si koleno a zdvihnite ho pred seba do pohodlnej výšky. Uistite sa, že oporná noha zostáva rovná. Pripnite si ruky za chrbát a ťahajte späť. Práca v dynamike: narovnajte nohu, nasmerujte ju dopredu a vytiahnite patellu, potom ohnite, zatlačte dozadu a snažte sa dosiahnuť s pätou na zadok. Opakujte s druhou nohou.

Kruhové pohyby kolien

Dajte si nohy dohromady a ohnite sa na kolenách, klesajúc do pohodlnej výšky. Dajte dlane tesne nad kolená. Vykonajte kruhové pohyby s kolenami, opisujúc kruhy najprv proti smeru hodinových ručičiek, potom v opačnom smere.

poluprised

Východisková pozícia je rovnaká. Pracujte v dynamike: ohnite a narovnajte kolená bez toho, aby ste si zobrali dlane z nôh. Neustále natiahnite svoju kostrč a dajte si brušné svaly napnuté.