Ako schudnúť na diéte "6 okvetných lístkov"

Ak chcete schudnúť o polovicu kilogramu denne - tento výsledok je sľubovaný populárnou diétou „6 lístkov“, jednou z mála schválenou Európskou asociáciou odborníkov na výživu. Hovoríme, ako schudnúť touto metódou.

Autorom populárnej metódy „strata hmotnosti 6“ je dietologička zo Švédska Anna Johanssonová. S podporou myšlienky oddeleného kŕmenia vyvinula program šiestich mono diét, ktoré sú nahradené do šiestich dní v prísnom poradí.

V skutočnosti, "6 okvetných lístkov" je expresná diéta. Dramaticky nadváha problémy, ona, samozrejme, nerieši, ale to pomôže zbaviť sa pár libier, keď potrebujete okamžite dostať do tesných šatách. "Som proti akejkoľvek expresnej strave," hovorí Michail Gavrilov, psychoterapeut, PhD, autor patentovanej metódy redukcie jedla a hmotnosti, člen Ústavu funkčnej medicíny (IFM, USA). - A ako odborník na výživu nemôžem odporučiť žiadne z nich na chudnutie. Ak chcete schudnúť, samozrejme, môžete na akúkoľvek diétu, ak znížime kalorický obsah vašej stravy. Ďalšou otázkou je, ako to robíme. Môžete obmedziť obsah kalórií, ale zároveň zbaviť telo dôležitých živín, čo povedie k rozvoju stavov nedostatkov. A môžeme stavať potraviny tak, aby sme schudli, a môžeme výrazne zlepšiť naše zdravie. Expresné diéty sú navyše psychologicky nepríjemné pre stratu hmotnosti, po ktorej sa nadmerná hmotnosť rýchlo vracia, niekedy s prírastkom hmotnosti. Z tohto dôvodu mnohí ľudia všeobecne odmietajú akýkoľvek pokus o chudnutie. Okrem toho je mylné predpokladať, že za tri dni, kedy budete na expresnej strave, sa zbavíte tuku. "Stratíte hmotnosť" kvôli strate prebytočnej tekutiny. "

S tým nebudeme argumentovať. Ale pretože strava „6 okvetných lístkov“ je tak populárna, pozrime sa na jej „plusy“ a „mínusy“.

Diéta "6 okvetných lístkov": čo je podstatou

Každý deň môžete jesť určitú skupinu výrobkov. Tieto skupiny sú navyše usporiadané v určitom poradí, ktoré nie je možné porušiť.

* 1 deň - ryby a morské plody. Všetky druhy rýb, kreviet, chobotnice, mušle sú povolené. Môžu byť varené, pečené, dusené alebo varené v pomalom hrnci.

2. deň - zelenina. Môžete jesť akékoľvek surové zeleniny, rovnako ako pečené, dusené a varené.

Deň 3 - kurča. Akékoľvek kuracie mäso bez kože. Kurča môže byť pečené, varené, dusené.

* 4 dni - obilniny, Celozrnné obilniny sa odporúčajú na použitie: zelená pohánka, ovos, hnedá ryža. Môžete zahrnúť bulgur, quinoa, proso. Cook krupice by mali byť tak, že nie je variť mäkké.

5. deň - tvaroh. Nízky obsah tuku (až 2,5%). Nechá sa zriediť mliekom.

* 6 dní - ovocie. Môžete jesť akékoľvek sezónne, rovnako ako mrazené bobule.

Pri strate hmotnosti na diéte „6 okvetných lístkov“ je potrebné dodržiavať rozmanitosť výživy - jesť 4-6 krát denne, prestať používať olej na varenie. Soľ a koreniny sú povolené v malých množstvách. Dodržiavajte pitný režim. Môžete piť čistú vodu a zelený čaj bez cukru.

Strava "6 okvetných lístkov": profesionáli

Podľa vyjadrení o chudnutí, týmto spôsobom je módne zbaviť 3-4 kg v jednom kole diéty, a 6-8 kg v dvoch kolách. Je takýto výsledok možný? Všeobecne áno.

* Strava pestrá. Aby to bolo celkom jednoduché, pokušenia v neprítomnosti závislosti na potravinách sú dosť realistické, aby sa tomu zabránilo. Expresná strava so striedajúcimi sa produktmi vo dne je v každom prípade ľahšie prepraviteľná ako 2 - 3 dni na jednoprodukt.

* Nedostatok hladu. Dôležitá skutočnosť. Vskutku, použitie takejto diéty je ľahké udržať konštantnú hladinu glukózy v krvi.

* Jednoduché plnenie, Dokonca aj zaneprázdnení ľudia. Na obed a občerstvenie si môžete do kancelárie vziať vhodnú sadu produktov.

* Spurs výmenné procesy. Je možné poznamenať, že proteíny a sacharidové dni striedajú šesť dní. Je to klasika pre tých, ktorí chcú urýchliť výmenné procesy. Takáto diéta sa môže uchýliť k obdobiu „plateau“, keď sa zdá, že takmer dosiahli výsledok, ale potom sa hmotnosť zvýšila.

Diéta "6 okvetných lístkov": nevýhody

Napriek širokému zoznamu schválených výrobkov a vysokej účinnosti, táto rýchla strava nevyhovuje všetkým. „Človek by mal byť relatívne zdravý,“ hovorí Michail Gavrilov. - V opačnom prípade môže preťaženie určitými makroživinami zhoršiť jeho zdravotný stav. Napríklad dni proteínov sú nebezpečné pre ľudí s ochorením obličiek, sacharidové dni (obilniny a ovocie) pre tých, ktorí majú inzulínovú rezistenciu, a tým viac aj pre diabetes typu 2. Na zeleninový deň, kvôli množstvu vlákniny, sa chronické gastrointestinálne ochorenia môžu zhoršiť. Neodpíšte alergie alebo neznášanlivosť potravín na niektoré potraviny, rovnaké ryby alebo tvaroh. V malých dávkach môžu byť bezpečné, ale po jedle kilogramu rovnakého tvarohu počas dňa je celkom možné čeliť negatívnej reakcii tela na nadbytok tohto produktu. A najdôležitejšie. Každá expresná diéta nerieši skutočné problémy s nadváhou, nemení váš postoj k jedlu, nenapravuje stravovacie návyky. Inými slovami, ak chcete schudnúť drasticky, diéta "6 okvetných lístkov" nebude vaša všeliek.