Striped diéta: ak potrebujete rýchlo schudnúť

Tzv. "Striped diéta" ​​- jedna z najpopulárnejších. Ak tiež chcete rýchlo schudnúť touto metódou, povedzte nám, ako to urobiť najlepšie.

"Pruhovaná strava" sa stala populárnou a milovanou našimi ženami, a to bez účasti hviezd domácej show show. Je to tá, ktorá uprednostňuje schudnúť, napríklad slávna speváčka Larisa Dolina, o ktorej hviezda opakovane hovorila vo svojich rozhovoroch. "Pruhovaná strava" je striedanie "biele" a pravidelné dni. To je dôvod, prečo to hovoria tak. Na "biele dni" by ste mali vypiť nízkotučný kefír - dva litre v piatich až šiestich dávkach, môžete tiež jesť pár jabĺk a trochu ovsené vločky na raňajky. V normálnych dňoch sa odporúča jesť zdravé, tepelne minimálne spracované jedlo, denná kalória by nemala prekročiť 1500 kcal. V ponuke môžu byť obilniny, zeleninové polievky, chudé mäso, ryby, tvaroh s nízkym obsahom tuku, šaláty a ovocie.

Priaznivci tejto metódy úbytku hmotnosti vysvetľujú svoju účinnosť tým, že neumožňuje telu prispôsobiť sa nerentabilnému výživovému systému: dni "pásy" sa ukážu ako príliš krátke obdobie nedostatku živín pre hormonálne spúšťače do práce a telo ísť do núdzového režimu, aby šetril energiu a zadržiavanie hmotnosti. Navyše, krátka abstinencia od pevných potravín je oveľa jednoduchšia na prenos a psychologicky, takže strata hmotnosti na "prúžkovanú stravu" je pomerne jednoduchá. Odporúčané trvanie diéty je od týždňa do štyroch. Počas tejto doby môžete odhodiť tri až osem kilogramov.

Striped diéta: aké sú nevýhody

Napriek popularite "prúžkovanej stravy" väčšina odborníkov na výživu hovorí o tejto metóde chudnutia pomerne zdržanlivej. "Môžeme povedať, že" pruhovaná strava "je striedanie dní so zdravou plnohodnotnou stravou a vyložením na kefír, - hovorí Mikhail Gavrilov, psychoterapeut, PhD, autor patentovanej metódy stravovania a redukcie hmotnosti, člen Ústavu funkčného lekárstva (IFM, USA). - Systém napájania s dobami nalačno nie je pre všetkých. V tomto prípade by sa malo postupovať z psychologických charakteristík osoby - je pre mnohých ľudí veľmi ťažké znášať akékoľvek obmedzenia. V dôsledku toho nie sú schopní kontrolovať množstvo jedla, ktoré sa konzumuje v dňoch s bežnou stravou a prejedaním. Navyše, tekuté dni nalačno sú v zásade zle tolerované. Tekuté potraviny rýchlo "prelieta" cez tráviaci trakt. Nie je nasýtený, čo znamená, že sa budete vždy cítiť strach z pocitu hladu. A vo veciach s bežnou diétou existuje opäť veľké riziko, že sa začne rozpadať. Navyše, vypúšťanie je dobré len pre relatívne zdravých ľudí a medzi nimi nie je príliš veľa. Dokonca aj zmeny v tele na úrovni funkčných porúch sú kontraindikované. Napríklad inzulínová rezistencia je iba predchodcom diabetu, avšak v tomto prípade by ste nemali vykonávať žiadne vykladanie a ešte menej na kefír. Je zakázané vykonávať výpady pri akýchkoľvek chronických ochoreniach. Teraz o kefír, prečo osobne nemôžem odporučiť to ako produkt pre pôst dní. Počítame. V jednom litri nízkotučného kefíru obsahuje 45 g laktózy. Jedna molekula tohto disacharidu sa rozpadá v tele na dve molekuly glukózy. V skutočnosti liter kefír obsahuje rovnaké 45 g (9 čajových cukru), zatiaľ čo denná rýchlosť sacharidov pre ženu so stratou hmotnosti nie je väčšia ako 80 g. Pridajte tu niekoľko ovocia, ako odporúčajú pôvodcovia stravy, a ráno ovsené vločky presiahnuť odporúčaný denný príjem sacharidov, ktorý sa odporúča na zníženie telesnej hmotnosti. "

"Pruhovaná strava" je lepšie upraviť

Podľa nášho odborníka bude "pruhovaná diéta" ​​bezpečnejšia a efektívnejšia, ak bude modernizovaná týmto spôsobom. Ak máte dobre znášanú vykládku a nemáte žiadne chronické choroby, pokúste sa na začiatku úbytku hmotnosti striedať dni s rozšírenou zdravej výživy a vyložením. Tieto dni s obmedzenou výživou by mali byť dva týždne. Po chvíli prejdite na jeden deň vykládky týždenne. "Navrhoval by som iné produkty na vykládku," hovorí Michail Gavrilov. - Môže to byť dusená neškrobová zelenina, nakrájané pečené alebo varené mäso so šalátom uhoriek a zelených, vaječné biele a rovnakej zeleniny. Vykládka by v žiadnom prípade nemala pozostávať z jediného produktu. Mala by byť vyvážená - mala by obsahovať aj bielkoviny, tuky a uhľohydráty, ale kalória dňa vykládky by mala byť menej ako jeden deň so štandardným obsahom kalórií - v priemere asi 700-800 kcal. " Podrobnejšie informácie o pravidlách vypúšťania a ponuke v týchto dňoch nám povedal náš odborník.