Čo nás necháva, aby sme vyzerali dobre

Veľa nástrojov na krásu je navrhnuté tak, aby eliminovalo problémy, ktoré sami vytváram. Namiesto práce na kráse chyby, je lepšie, aby sa tieto chyby. Tu je zoznam najbežnejších.

Vyhlásenie obscurantismu "čisto nie tam, kde je vyčistené, ale kde nie vrh" platí pre väčšinu sfér života. Je to oveľa jednoduchšie neustále sledovať svoju stravu a kondíciu, než získať ďalšie kilo a potom bolestne vyhodiť.

To isté ako vzhľad: ak sa zbavíte malých návykov, ktoré to objektívne zkazia, ušetríte veľa kozmetiku. Viem aspoň dvanásť dospelých, krásne dievčatá - nie školáčky - ktoré sa nedokážu rozprávať o akné. A z toho strašne trpia, pretože je ťažké bojovať s jazvami a pretrvávajúcimi zápalmi.

"Je dôležité, aby sa na stroji nič neurobilo," povedala Alisa Volková, súkromná kozmetička, špecialista na domácu kozmetológiu. - Veľa škodlivých zvykov krásy sa stáva každodenným rituálom, ktorý je ťažké odmietnuť. Môžete automaticky stlačiť akné po dobu 10-15 minút, a potom si na to nespomenúť. " Jedným slovom sme sa obrátili na hlavu a prestali robiť chyby, ktoré nám bránia v tom, aby sme boli hezčí. Chyby sú nasledovné:

1. Choďte do postele bez umývania tváre a odstraňovania make-upu

To je, bohužiaľ, jeden z najbežnejších hriechov. Trvá to dve minúty, kým sa pokožka vylúči pred spaním. Dobre, päť. A vždy sú tam.

Čo hrozí: akné, upchaté póry, zápal.

2. Použite prostriedky SPF len v lete

Veľmi častým chybným pojmom je, že sa potrebujete chrániť pred slnkom len vtedy, keď sa spaľuje silou a hlavným. V skutočnosti je ultrafialové žiarenie škodlivé pre kožu v každom ročnom období.

Čo hrozí: vekové škvrny, včasné príznaky starnutia, dehydratácia.

3. Zmena kozmetiky často

Mnohí čakajú na okamžitý magický výsledok zo smotany alebo séra a kúpia si nový, ak sa zázrak nestane v priebehu niekoľkých dní. V skutočnosti účinok najaktívnejších zložiek začína o osem týždňov neskôr.

Čo hrozí: zápal, alergie a veľa peňazí.

4. Naneste kondicionér na celú dĺžku vlasov

Korene vlasov (nedávno dospelé) nemali čas na chorobu a rastú matné. A pretože klimatizácia nepotrebuje. Mala by sa používať hlavne na koncoch, ale v žiadnom prípade sa nesmie trieť do kože.

Čo hrozí: vlasy sa rýchlo znečistia, podráždenie nastane na pokožke hlavy.

5. Používajte parfum, keď ste už oblečený

Zneužívaný na látke (najmä syntetické), môže byť magická vôňa monštruózne transformovaná. Preto je potrebné aplikovať parfum iba na pokožku.

Čo hrozí: závrat, nevoľnosť, náhlu nechuť vášho obľúbeného parfumu.

6. Starostlivosť o pleť krku

Je takmer taká jemná, ako napríklad po stáročia, a potrebuje starostlivosť. Je absolútne nevyhnutné kupovať samostatný nástroj - stačí použiť pravidelný krém na tvár, krk a dekoltu.

Čo hrozí: suchosť, vrásky, strata tónu.

7. Umyte horúcou vodou

Je to pekné a všetci to všetko robíme na jeseň av zime. V skutočnosti je potrebné len umyť teplou a lepšou studenou vodou. Horká látka zničí tenké kapiláry, veľmi citlivé na zmeny teploty.

Čo hrozí: vzhľad cievnej siete na koži.

8. Príliš veľa času v kúpeľni

Zvyk po večerných hodinách, kým ste si mohli vychutnať sprchu a umývať, aby ste svietili a pískali, je samozrejme chvályhodný, ale nie tak užitočný: ak preháňate, koža stráca svoj prirodzený lipidový film, ktorý zachováva vlhkosť.

Čo hrozí: suchosť a pocit napätia, vyrážka.

9. Pred umytím vlasov očistite svoju tvár.

Mnohé šampóny, masky a kondicionéry obsahujú látky, ktoré sú pre vlasy dobré, ale vôbec nie dobré pre pokožku. Preto po umytí vlasov musíte dôkladne očistiť tvár. A nie v opačnom poradí.

Čo hrozí: dehydratácia, vyrážka, alergie.

10. Aplikujte hydratačný prostriedok v niekoľkých vrstvách.

Častá chyba - ak sa nástroj rýchlo vstrebáva, zdá sa nám, že musíme rozmaznať viac. V skutočnosti prebytočný krém upcháva póry a zabraňuje dýchaniu pokožky.

Čo hrozí: akné, precitlivenosť, tesnosť pokožky.

Som pripravený učiniť pokánie z takmer všetkých hriechov uvedených. A aké škodlivé krásy sú známe? Zdieľať - určite to nebolí, aby sa zbavili mnohých.