Tvarové dezerty: zaujímavé recepty od kuchárov

Všetci vieme: bez ohľadu na to, koľko sa vo svojom živote prisaháte viac, nie sú žiadne dezerty, je to takmer nemožné. Ale aby sa tieto jedlá menej kalórií ľahko. Môžete napríklad urobiť dezerty s tvarohom.

Tvarohový syr je zriedkavý produkt, ktorý s nízkym obsahom tuku a obsahom kalórií obsahuje veľa ľahko stráviteľných bielkovín. Okrem toho je bohatá na vápnik a iné minerály, ktoré prispievajú k tvorbe a posilňovaniu kostného tkaniva. S ohľadom na tieto skutočnosti sa tvaroh používaný aktívne v detskej a lekárskej výžive. Vezmeme tento diétny výrobok do prevádzky a pripravíme s ním chutné dezerty. Ak fantazia nepôjde ďalej ako tvaroh s džemom alebo medom, odporúčame vám použiť zaujímavé recepty od kuchárov.

Cheesecake s tvarohom

Anton Nikiforov, šéfkuchár reštaurácie extra panenský:

"Ak chcete vytvoriť klasickú verziu tvarovky, potrebujete mascarpone syr. Tento jemný vzduchový produkt je, bohužiaľ, veľmi šikovný a neuveriteľne nebezpečný pre postavu. Stačí predstaviť: 100 g mascarpone obsahuje 42 g tuku a viac ako 400 kcal! Avšak stačí ho nahradiť mäkkým tvarohom s nízkym obsahom tuku, pretože sa výrazne mení kalorická situácia a nehybnosť dezertu zostáva. "

Zloženie (pre 4-6 porcií): 900 g nízkotučného 5% alebo nízkotučného tvarohu, 90 g múky, 10 g škrobu, 8 lyžice. l. cukor, 2 kvapky vanilkového extraktu, 1/2 lyžičky. citrónovú šťavu, 280 g nízkotučnej kyslej smotany alebo nízkotučného silného jogurtu, 3 vajec, 1 žĺtok. Pre test: 75 g cukru, 85 g trstinového cukru, 100 g masla, 1 vajce, 200 g múky, 2 g sódy, 100 g kakaového prášku, štipku soli, 4 g prášku do pečiva.

inštrukcia, Na testovanie masla s cukrom, beat, pridajte vajíčko a zvyšné zložky, dôkladne premiešajte. Cestu položte na spodok okrúhleho tvaru s odstrániteľnými okrajmi a 15 minút pečte pri 180 ° C. Formulujte syr cez sito, premiešajte s inými prísadami, až kým nebudete hladké. Hmota presuňte na cesto do formy a pečte 50 minút pri teplote 120 ° C.

Vietnamské guličky tvarohového tvarohu

Maxim Kolomatsky, šéfkuchár reštauračného reťazca Shikari:

"Ak si nedokážete predstaviť svoj život bez cukrovín a sladkých sušienok na čaj, potom tu je skvelá alternatíva k vám z Vietnamu: tvarohové gule. Sú vyrobené z nízkotučného tvarohu, takmer bez múky a môžete pridať cukor podľa vlastného vkusu. Dajte, napríklad, dosť. Jediné negatívne číslo - tento dezert je tradične pripravený v hlbokom tuku. Ak chcete znížiť obsah kalórií v loptičkách, môžete ich ľahko vyprážať v panvici na malom množstve oleja, až kým nie je zlatá hnedá, a potom sa pripravte na rúru. "

Zloženie (pre 4-5 porcií): 880 g nízkotučného tvarohu, 50 g múky, 4 vajcia, chlebová múka, štipka soli, cukor podľa chuti, rastlinný olej na vyprážanie.

inštrukcia, Zlepte dobre vajíčka, pridajte tvaroh, múku, soľ a cukor a dobre premiešajte, až kým nebudete hladké. Vytvorte ich malé guľôčky a prevalte ich v chlebej múke. Smažte tvarované guľôčky do hlbokého tuku, až kým nie je hnedá (1,5-2 minút). Potom nalepte papierový uterák na odstránenie nadbytočného tuku. Krásne položte guľôčky na taniere. Pokiaľ je to potrebné, môžete ich posypať práškovým cukrom.

Tvarohové krúžky

Sergey Nosov, šéfkuchár Distillery koncept šéfkuchára:

"Čo môže byť chutnejšie ako tvarované krúžky? Len krúžky domáceho tvarohu! Príprava nie je taká ťažká. Jednoduchou možnosťou je odstrihnúť hotové krúžky chouxového pečiva s ostrým nožom pozdĺžne na dve polovice a zmazať si tvarovaný krém vo vnútri. Druhá možnosť je oveľa komplikovanejšia - krém sa musí vložiť do striekačky na varenie a cesto kruhy sa naplní bez toho, aby ste ich odrežali. "

Zloženie (na 10 dávok): 600 g nízkotučného tvarohu, 300 g nízkotučného krému, 7 lyžičiek. l. práškový cukor, štipka vanilky. Pre cestové cesto: 250 ml mlieka, 250 ml vody, 200 g masla, 300 g múky, 8 vajec, 5 g cukru, štipka soli.

inštrukcia, Zmiešajte vodu, soľ, cukor a mlieko. Vložte kachle a priveďte k varu. Potom pridajte múku, vajcia a premiešajte. Teraz vložte hotové cesto vo forme prstencov na platňu a pečte pri teplote 180 ° C počas 30 minút. Na výplň: zmačknite sitom, pridajte smotanu, vanilku a premiešajte. Naplňte krúžky hotovou náplňou a posypte ich práškovým cukrom.