Ako sa zbaviť popraskané päty

Popraskané päty sú pre mnohých zdrojom nepohodlia. A často sa objavujú v lete, keď chodíme v otvorených topánkach. Hovoríme, ako sa vyrovnať s problémom a udržiavať zdravú pokožku nôh.

Prečo sa na pätách objavujú trhliny?

Koža na nohách má svoje vlastné vlastnosti: vonkajšia vrstva je hustá, dokonca hrubá, zatiaľ čo mazové žľazy na nej sú prakticky neprítomné, ale je tu veľa potu. „Táto štruktúra spôsobuje náchylnosť pokožky k suchu, odlupovaniu, praskaniu,“ hovorí Julia Biryukova, majster pedikúru salónu "Manikyuroff". - Trhliny na pätách sú obzvlášť bolestivé a nepríjemné. Môžu sa objaviť z niekoľkých dôvodov. To je nesprávna starostlivosť, ako je nedostatočná vlhkosť a výživa pokožky. Päty môžu tiež prasknúť v dôsledku metabolických porúch, nedostatku vitamínov A, E, skupiny B, ako aj nadváhy. Robia svoj "príspevok" a nosí nepohodlné (tesné, lisované, vysokotlakové) topánky, chodiac naboso na zemi. "

Trhliny na pätách - problém je viac sezónny: v lete je koža nôh zvetraná, vysušená a zranená pod vplyvom slnka, morskej vody a horúceho piesku. Preto stojí za to venovať dostatočnú pozornosť prevencii problému - starostlivosť o nohy v lete by mala byť dôkladnejšia. Doplňte ju pravidelnými peelingovými, hydratačnými a vyživujúcimi maskami.

Anti-popraskané päty preventívne postupy: peeling

Ak sa zvyčajne obmedzíte na jeden peeling nôh týždenne, v lete sa odporúča tento postup 2-3 krát častejšie. Zvlášť ak ste milovník vysokých podpätkov a úzkych topánok. V procese pravidelného odlupovania sa odstráni vrchná vrstva odumretých buniek, koža zostáva elastická. Vrstva z hrubozrnného materiálu zmäkne. Kompozícia na odlupovanie sa môže uskutočňovať nezávisle.

* Soľný peeling

Zmiešajte 3 polievkové lyžice. jemná a hrubá soľ, 1/2 šálky sprchového gélu, 5 kvapiek esenciálneho oleja rozmarínu. Výslednú zmes aplikujte na kruhové masážne pohyby na koži nôh. Potom opláchnite teplou vodou.

* Káva drhnúť

Zmiešajte 3 polievkové lyžice. mletá káva, 1 polievková lyžica. morská soľ, 1 lyžička mleté ​​škorice, malé množstvo rastlinného oleja. Výsledná zmes masíruje pokožku nôh a opláchne teplou vodou.

Anti-popraskané päty preventívne postupy: masky

Masky - dokonalé dokončenie pedikúry. Zvlhčujú pokožku a obohacujú ju živinami.

* Citrón-medová maska

Mix 4 polievkové lyžice. med, 3-4 kvapky citrónovej šťavy, 30 g kyslej smotany alebo smotany. Naneste zmes na čistú, suchú pokožku nôh. Nechajte pôsobiť 10-15 minút a dôkladne opláchnite.

* Maska na tvaroh

Zmiešajte 2 polievkové lyžice. tvaroh, 2 polievkové lyžice. med, 2 polievkové lyžice. kyslá smotana. Výslednú kompozíciu aplikujte na čistenie suchej pokožky nôh po dobu 10-15 minút, potom dôkladne opláchnite.