Zager Konstantin

Akupunktúra a diagnostika s osemnásťročnými skúsenosťami, hlavný lekár a riaditeľ kliniky Dr. Zager a detská klinika "Romashka".

Konstantin Zager vyštudoval 2. Moskovský lekársky inštitút (teraz Ruská štátna lekárska univerzita) s titulom v odbore pediatria. Počas štúdia sa začal zaujímať o čínsku medicínu, vo veku 19 rokov začal študovať akupunktúru. Od roku 1991 sa venuje akupunktúrnej a pulzovej diagnostike.

„Človek vždy prichádza k lekárovi alternatívnej medicíny s dvoma chorobami,“ hovorí Zager. Druhý je výsledkom dlhej neprimeranej liečby. “ Existujú dve kategórie pacientov: tí, ktorí "neboli liečení a skončili hranie," a tí, ktorí "boli liečení, ale lekári nepomohli." Druhý je oveľa viac, sú to tí, ktorí sa dostanú do Zageru. V praxi lekár kombinuje schopnosti modernej západnej a starovekej čínskej medicíny: „Vždy používam oba tieto prístupy, je to lepšie pre pacienta a pravdepodobnosť chyby je menšia,“ hovorí.

Podľa Zagera bude západný lekár liečiť alergie antihistaminikami. Východ obnoví pečeň, obličky, srdce, pľúca, hrubé črevo. Západný lekár skúma osobu na úrovni molekúl a buniek, východnej na energetickej a duchovnej úrovni. Diagnóza sa robí inak, ale osoba sa považuje za tú istú. Preto pre Konstantina Zagera veľká časť toho, čo je napísané v lekárskych učebniciach, nie je v rozpore s čínskymi textami: „Existujú rozdiely v nástrojoch, v prístupe k chorobe. Ale akú metódu si vyberiete, nezáleží na tom. Zaobchádza nie s metódou, ale s lekárom. “

Každý rok Zager zlepšuje svoje zručnosti v čínskej medicíne tým, že pozýva špecialistov zo zahraničia do Ruska alebo do Číny.

Akupunktúra je účinná pri liečbe akýchkoľvek ochorení, okrem rakoviny. Zager však pracuje aj s pacientmi s rakovinou: „Neléčíme pacientov s rakovinou, zlepšujeme ich kvalitu života. Oficiálne je liečba onkologických ochorení akupunktúrou zakázaná. V skutočnosti nič neodstráni komplikácie po ožarovaní a chemoterapii ako akupunktúre. “

Lekár pozoroval počas tehotenstva, ale až po deviatom týždni. Je presvedčený, že najdôležitejšou vecou je pripraviť ženu na pôrod, potom je možné vyhnúť sa komplikáciám spojeným s nosením, porodom a kŕmením.

Zager je zamestnaný nielen dospelí, ale aj deti, dokonca aj novorodenci. Je presvedčený, že napríklad nedostatok laktózy v dôsledku reflexológie prestane byť trestom. A pri liečbe rôznych neurologických porúch u detí mladších ako jeden rok výsledky akupunktúry.

Konstantin Zager verí, že dobrý lekár neurobí žiadne sľuby, ale zároveň robí všetko pre to, aby pacientovi pomohol.

Pozrite si video: Αλήθειες με τη Ζήνα - Συνέντευξη Derek Liontis (December 2019).