Ako pomôcť pečeň?

Z výrazu "čistenie pečene" od lekárov znižuje lícne kosti. Čistenie pečene skôr bolí ako pomáha. Je oveľa efektívnejšie zamerať sa na choleretickú stravu a minerálnu vodu.

Krok 1. Iba overené nástroje!

„Je hlúpe, ak dúfame, že aplikáciou na náladu akejkoľvek schémy„ očisty “pečene divokými množstvami rastlinného oleja a citrónu môžete zlepšiť jeho stav. Ale vyprovokovanie akútnej pankreatitídy alebo žlčovej koliky týmto spôsobom je celkom realistické, “hovorí Elena Vovk, Ph.D., hepatológ, docentka na Katedre terapie klinickej farmakológie a záchrannej lekárskej pomoci na MGMSU.

Krok 2. Jedzte horké alebo koláčiky šalátov a koreňovej zeleniny

Zdravá pečeň sa denne čistí vylučovaním žlče. Stimulovať tento proces a pomôcť pečeň k odstráneniu toxínov pomôže čerstvé zelené s koláč alebo horkú chuť: rukolou, rímsky šalát, žerucha, zelený list šalát horčica.

Tekvica, mrkva, repa, cuketa, repa, daikon, rôzne druhy kapusty (brokolica, biela kapusta, ružičkový kel, farba) a artičoky tiež dávajú silný choleretický efekt.

Dávajte pozor na cibuľu, cesnak, chren, reďkovku a horčicu. "Všetky obsahujú esenciálne oleje, ktoré majú silný dráždivý účinok," povedala Elmira Khaibulina, PhD, odborníčka na výživu, konzultantka siete Bio-Market. "Môžu spôsobiť kŕče hladkých svalov pečene a v dôsledku toho aj silnú bolesť."

Krok 3. Nahraďte olivový olej ľanovým semienkom a sezamom

Nefiltrovaný ľanový, sezamový a slnečnicový olej pre pečeň je výhodnejší ako mastnejší olivový olej. Všetky orechy (okrem arašidov), tekvicové a slnečnicové semená sú tiež aktívnymi chráničmi pečene (hepatoprotektory). Obsahujú esenciálne esenciálne fosfolipidy a antioxidanty vitamínov A a E rozpustné v tukoch. Tieto látky neutralizujú voľné radikály a slúžia ako stavebný materiál na regeneráciu pečeňových buniek.

Krok 4. Pite špeciálnu minerálnu vodu

Najužitočnejšie z hľadiska zloženia liečivej stolovej vody na čistenie pečene je síran horečnatý. Poskytuje najvýraznejší choleretický efekt. V deň, kedy môžete piť maximálne 150-200 ml pred jedlom. "Už to nestojí za to, pretože tieto vody obsahujú veľa sodíka a iných solí, nadbytok môže poškodiť," varuje Elena Vovk.

„Ak je ochorenie pečene sprevádzané zníženou sekréciou žalúdka, musíte si vybrať vodu, v ktorej sa nachádza chlorid sodný spolu so sulfátmi,“ dodáva Elmira Haybulina. „So zvýšenou kyslosťou pijú vodu hodinu a pol pred jedlom, s normálnou - 45 minút, a keď je nízka, pijú 15 minút.“