Zumba a ďalšie tri nové hybridy fitness

V novej sezóne na televíznom kanáli "LIVE!" Sa objaví jóga - program, ktorý kombinuje všetko najlepšie z Pilates a jogy. Aké ďalšie hybridy fitness sú tam? Prečítajte si najnovšie, vzrušujúce a trendy.

Mobilná joga (mobilná joga): jóga + videá

Autorom programu je Američan, Christine Fondran, certifikovaný inštruktor valčekov a jogy. Pozerajúc sa na jej študentov, si raz nevšimla: kto pravidelne praktizuje ásany, jazdí s väčšou dôverou. Triedy jogy trénujú pocit rovnováhy, umožňujú vám natiahnuť svaly a väzy nôh, pripraviť ich na cvičenie, zvládnuť hlboké dýchanie, ktoré pomáha vydržať kardio. Na záver, Fondran rozhodol, že fanúšikovia Body & Mind postrádajú pohyb. A kombinovaná jóga a videá v jednom programe. Jej kľúčovým rysom je výkon ásanov v procese korčuľovania.

Princíp výcviku. Prvé dychové cvičenia, potom jednoduché strečing pózy, 15 minút intenzívneho korčuľovania, a až potom ásany na valcoch: tanec Šiva, modlitba držania tela, postoj bojovníka ... Fondran odporúča, aby ich robili len tí, ktorí s dôverou vystupujú na zemi a majú vynikajúce korčuľovanie - ľahko zrýchľuje, zastavuje, otáča. Vyžaduje sa dobrý asfalt, ochrana a prilba.

Účinok. Zvyšuje flexibilitu, vytrvalosť srdca, pomáha schudnúť, posilňuje svaly na nohách a dokonale zmierňuje stres.

Kde vyskúšať? V Rusku nie je mobilná jóga. Ale na internetovej stránke Chrisa Fondrana je tréning podrobne popísaný.

[jv_plz_show_youtube_video "Y6_wjDkXBkM"]

Pilardio: Pilates + Kardio

Fitness novinka, oficiálne predstavená minulý rok na svetovom veľtrhu FIBO v Essene. V Nemecku je trend pilardio. Mimo tejto krajiny, program je prakticky neznámy, ale šance, že to bude mať veľa fanúšikov sú skvelé. Myšlienkou populárneho trénera Pilates Jasmine Waldmannovej najviac pripomína vtipný tanec, ktorý tiež posilňuje svaly, zlepšuje pružnosť a držanie tela, a čo je najdôležitejšie - na zdravie. Radosť je jedným z hlavných prikázaní pilardia. „Endorfíny zvyšujú imunitu a pomáhajú prekonávať choroby,“ spomína Waldmann.

Princíp výcviku. Tréneri Pilates budú prekvapení. Žiadny koberec, všetky cvičenia sa vykonávajú zo stojacej pozície, niekedy pomerne rýchlym tempom, s rytmickou hudbou a roztrúsenými tanečnými kapelami. Jasmine Waldmannová však tvrdí, že si vo svojom programe zachovala základné princípy Pilates, vrátane vedomého dýchania, centrovania, strečingu, koncentrácie. „Každá pilardiová lekcia začína vytvorením silného centra,“ hovorí. - Účastníci relácie sa sústreďujú na svoje telo, snažia sa aktivovať hlboké svaly strednej časti - „silový rámec“ (Powerhouse) v Pilates - a udržať ich v dobrom stave až do konca tréningu. Je založený na princípe intervalu: kardiovaskulárne cvičenie v krátkych pauzách sa strieda so silou a rovnováhou. Sme takmer celý čas v pohybe.

Účinok. Rovnako ako každý intervalový tréning, pilardio je skvelý spôsob, ako schudnúť. Tréning tiež posilňuje chrbtové svaly a brušné svaly a zlepšuje vašu náladu.

Kde vyskúšať? Pre túto chvíľu je jedinou možnosťou zakúpiť si DVD s kurzom pilardia pre začiatočníkov v nemčine: Pilardio Workout Level I für Einsteiger.

[jv_plz_show_youtube_video "F0lCe3RWCwM & feature"]

Zumba (Zumba): Latina + aerobik

Jeden z najpopulárnejších fitness programov na svete: 20 tisíc inštruktorov po celom svete, 3 milióny predaných DVD. Podobne ako mnoho nádherných vecí, zumba bola vynájdená náhodou. Aerobic inštruktor Alberto Perez zabudol na hudobné CD pre triedu doma a viedol ho k tomu, ktorý bol nájdený v aute. Ukázalo sa, že je to salsa a merengue. Zumba je zmes pohybov z aerobiku, latinčiny, brušného tanca. Program je rozdelený do niekoľkých oblastí, v ktorých sú tanečné a silové cvičenia kombinované s vážením (Zumba Toning), tancom a cvičením v telocvični (Zumba v okruhu), tancom a aqua aerobikom (Aqua Zumba).

Princíp výcviku. Lekcia zumba je založená na princípe intervalového tréningu: rýchle pohyby sa striedajú s pomalými. A to takmer nie je všimnúť. Stačí sledovať hudbu, ktorá sa môže meniť o 8-10 krát počas jednej lekcie: merengue, salsa, cha-cha-cha, reggaeton, cumbia, calypso ... Keďže jednoduché tanečné kroky sa striedajú so základnými pohybmi aerobiku, zumba dokáže tancovať a začiatočník. Atmosféra v triede je skôr ako klub. Motto programu: "Kladivo na tréning, pripojte sa na párty!"

Účinok. Zlepšuje kardiovaskulárnu vytrvalosť, pôsobí na svaly bokov, chrbta, brušnej dutiny a popáleniny stoviek kalórií (cvičenie Zumba a Chudnutie - 520 kcal a hmotnosť 70 kg).

Kde vyskúšať? Výučba Zumba v Rusku sa nachádza v niektorých fitness kluboch a tanečných štúdiách. Je prekvapujúce, že zatiaľ len v niektorých.

[jv_plz_show_youtube_video "qsSrq3HBa7A"]

Zibol (ChiBall): Tai Chi + Pilates + Yoga + Dance + Ball

Tvorca programu, Monica Linford, sa najprv pokúsil robiť cvičenia s loptou v roku 1993: na radu lekára sa na ňu prevrátila, aby zmiernila príznaky ischias. O rok neskôr začal Linford študovať orientálnu medicínu a rozhodol sa, že jej filozofia sa môže stať základom fitness programu. Zibol vyzýva na tréning v súlade s prírodou: so zmenou sezóny sa cvičenia tiež menia. Všetky pohyby sú zamerané na normalizáciu toku energie qi v tele. Väčšina z nich sa vykonáva s malou guľôčkou, ktorej farba a aróma vyvolávajú určité emócie: červená vôňa škorice a dodáva vytrvalosť, modrá s vôňou jalovcových bobúľ odvádza strach atď.

Princíp výcviku. Pred začiatkom triedy si vyberte loptu, ktorej farba a aróma zodpovedajú vašej aktuálnej nálade. Hodina začína pomalým plynulým pohybom z Tai Chi, nasleduje rýchly a veľmi krásny tanec, potom cvičenie z jogy a Pilates a cvičenie končí hlbokou relaxáciou.

Účinok. Zibol zmierňuje svalové napätie a stres, znižuje bolesť chrbta, zlepšuje napínanie a pocit rovnováhy, učí sa sústrediť.

Kde vyskúšať? Ak chcete študovať doma, musíte si kúpiť sadu loptičiek a DVD s programom. To možno vykonať prostredníctvom internetu.

[jv_plz_show_youtube_video "jtm8ofXdFWU & feature"]

Fitness profesionáli nemajú radi hybridy. Povedzme, že stierajú princípy "čistej" jogy, pilates, choreografie. Áno, a sú vytvorené s jedným cieľom - zarobiť. Ale možno nie všetko by malo byť také? „Moji učitelia jogy povedali: všetky vedomosti, ktoré dostanete na rohož, prinesú to svetu,“ vysvetľuje Christine Fondran. - Môj svet sú videá. Čo je teda prekvapujúce, je to, že som vynašiel mobilnú jogu? “