Čo plienky vybrať pre dieťa

Dnes sú plienky - jedna z hlavných položiek výdavkov v mladej rodine, spolu s detskou výživou. Takže, rodičia by mali vedieť, aké možnosti ponúkajú výrobcovia a aké technické „zvončeky a píšťalky“ sa dajú urobiť bez.

Pri rozhodovaní, ktoré plienky si vybrať pre dieťa, nie slepo dôverovať reklame, je lepšie navštíviť veľký supermarket, kde je niekoľko značiek výrobkov. Pozrite sa na obaly, prečítajte si štítky, pozrite si modely. Môžete si vyskúšať rôzne možnosti, najprv kúpiť malé balenia. Avšak, dávajte pozor na parametre, ktoré vám pomôžu urobiť správnu voľbu.

"Štruktúra" plienky

Akákoľvek plienka na jedno použitie pozostáva z troch vrstiev.

externý - zabraňuje mokrému oblečeniu. Môže byť buď úplne polymérny, alebo môže pozostávať z dvoch vrstiev - netkaného materiálu s pórmi na vzduch a jemne pórovitého polyméru, ktorý nevypúšťa vlhkosť. V druhom prípade sa plienky nazývajú priedušné.

interný - jadro produktu, vďaka ktorému získala takú popularitu. Spravidla pozostáva z absorbentu, ktorý premieňa kvapalinu na gél a zabraňuje jeho prenikaniu von. Absorpčná rýchlosť pre všetkých výrobcov je približne rovnaká a spoľahlivosť zadržiavania vlhkosti sa veľmi líši. Vykonajte test: nalejte pohár vody a zatlačte na plienku, ak je vlhká, je lepšie hľadať inú možnosť.

Priľahlé k pokožke - najdôležitejšia vec je, že materiál je mäkký a nespôsobuje alergie.

Pozrite si video: AKO ZAVINÚŤ BÁBÄTKO (November 2019).