Pikantné muffiny: originálne recepty od kuchárov

Muffiny - jedna z najobľúbenejších dezertov na svete. Ale môžu byť pečené nielen s hrozienkami, bobuľami a čokoládou. Rozprávali sme sa s kuchármi slávnych reštaurácií a zbierali zbierku originálnych receptov na pikantné muffiny so syrom, mäsom a hubami.

Mnohí ľudia si pletú muffiny s cupcakes a cupcakes, pýtajú sa: je to rovnaké jedlo alebo nie? Rozdiel medzi muffinmi a cupcakes je naozaj malý - líšia sa len vo forme. Prvé sú zvyčajne okrúhle a porciované, druhé sú pečené vo veľkých obdĺžnikových, okrúhlych alebo prstencových tvaroch a až potom sú narezané na kúsky.

Ďalšia vec je košíček. Takzvaná akákoľvek časť sladkostí, ktoré sa pripravujú v jednorazových papierových alebo hliníkových formách, a vrch je zdobený kučeravým krémom alebo marcipánovou figúrkou. Môže to byť napríklad vdolky a malé malé koláče, smotanové koláče alebo sušienky.

Čo sú najlepšie pečené muffiny? Existujú formy rôznych materiálov, z ktorých každý je svojím spôsobom dobrý. Je vhodné získať hotové muffiny zo silikónu, pred použitím ich ani nemusíte posypať olejom. Avšak, tento mäkký materiál drží svoj tvar zle, takže vaše košíčky môžu ukázať, že nie je príliš krásna a rovnaká. Kovové formy, naopak, dobre držia cesto, ale rovnako ako ich nemažete, časť muffinu sa môže „pevne“ nalepiť a odtrhnúť. To znamená, že vaše jedlo nebude príliš krásne. Treťou možnosťou sú jednorazové papierové kelímky. Sú pohodlné, pretože muffin v papierovom obale je veľmi pohodlné jesť bez toho, aby ste sa dotkli pečiva rukami. Môžete si ho vziať so sebou do práce, piknik, dať dieťaťu do školy. Papierové plechovky nemusia byť naolejované, ale rovnako ako silikón majú tiež zlý tvar. Preto je ideálnou voľbou - dať ich do kovu. Takže muffiny sa objavia v jednorazových papierových obaloch, ale zároveň budú pekné a krásne.

Ekaterina Maslová, šéfredaktor "Recepty od kuchárov":

„Pred sedem rokmi som v Mexiku, v jednej malej reštaurácii v meste Merida, vyskúšal nezvyčajné muffiny. Neboli sladké, ako obvykle, ale ostré, s obilím kukurice a syrom. Pečenie tak ohromilo ma, že som začal pester čašníka s požiadavkou, aby mi recept. O desať minút neskôr kuchár a majiteľ reštaurácie vyšli do haly, ktorá mi povedala, ako variť tieto nádherné vdolky. Ukázalo sa, že kukurica a pálivá paprika sú veľmi populárne prísady v mexickej kuchyni všeobecne, a najmä na polostrove Yucatán. Slúžia ako pikantné pikantné muffiny ako občerstvenie pre pivo, chladené biele víno alebo namiesto chleba pre tradičné polievky z kukurice alebo avokáda. Práve z tohto receptu začal môj hon na pikantné vdolky a košíčky, ktoré som dnes už mal slušnú zbierku. Bohužiaľ, nepamätám si názov reštaurácie ani meno šéfkuchára. Prinášam tu recept vo forme, v ktorej som ho poznal vo vzdialenom mexickom meste Merida. “

Pikantné muffiny s kukuricou a syrom

Zložky (na4-6 porcií): 1 polievková lyžica. pšeničná múka a 1 polievková lyžica. kukuričná múka (alebo 2 polievkové lyžice. pšenica), 3 lyžičky. prášok do pečiva, 2 vajcia, od 1/4 do 1/2 lyžičky. horúce mleté ​​kajenské korenie (na požadovanú ostrosť), 1 lyžička. paprika (pre krásnu farbu, nemôžete pridať), 1 plechovka konzervy kukurice (300-350 g), 150 g syra (najlepšie čedar), 2 polievkové lyžice. l. rastlinný olej, 1 pohár mlieka (alebo voda), 1 štipka soli.

inštrukcia, Suchý (múka, prášok do pečiva, korenie, paprika, soľ) a vlhké prísady (vajcia, mlieko, maslo) zmiešajte oddelene. V zmesi suchých prísad nalejte mokré. Miešajte, pridajte konzervovanú kukuricu a strúhaný syr. Zmes sa rozotrie do dvoch tretín mazaných foriem a pečieme 20-25 minút pri 180 ° C.

Sergej Otdelnov, kuchár reštaurácie Eshak:

"Nesladené muffiny môžu byť pečené s rôznymi náplňami: šunkou, slaninou, čerstvou zelenou, sušenými paradajkami, olivami alebo olivami, nakrájaným cesnakom, strúhaným syrom ... Je lepšie, ak ingrediencie nie sú príliš šťavnaté, pretože to môže spôsobiť, že cesto bude príliš tenké, vdolky budú pečené na dlhú dobu, alebo dokonca pečené vôbec. Ak ste si stále vybrali šťavnatú zeleninu alebo čerstvé huby, ktoré pri varení dávajú veľa šťavy, predpečte ich v panvici v malom množstve rastlinného oleja a snažte sa odpariť čo najviac tekutiny. “

Muffiny so šunkou a sušenými paradajkami

Zložky (pre 6 veľkých vdoliek alebo 12 malých): 240 g múky, 2 lyžičky. prášok do pečiva, 2 vajcia, 240 ml mlieka, 3,5% tuku, 25 g masla, 30 g sušených paradajok, 65 g syra, 65 g šunky, soľ a korenie podľa chuti.

inštrukcia, Rúru zahrejte na 190 ° C, misku muffin namažte tukom. Zmiešajte múku, soľ, prášok do pečiva v miske a preosejte cez sito. Potom v ďalšej miske premiešajte mlieko, rozpustené maslo a vajcia, pridajte nastrúhaný syr, jemne nasekanú šunku a sušené paradajky do zmesi. Spojte výslednú hmotu s múkou a jemne premiešajte, ale nešľahajte. Ak je cesto príliš hrubé, môžete pridať malé množstvo mlieka a jemne premiešať. Cesto dajte vo forme asi dvoch tretín a pečte 20-25 minút až do zlatohnedej farby. Pripravenosť muffinov sa dá kontrolovať najbežnejším spôsobom, jednoducho prepichnutím dreveného špáradla - na ňom by nemalo byť žiadne cesto.

Nikolay Sarychev, značka šéfkuchára reštaurácií granát a "Rassolnikov":

„Pre tento recept na pikantné muffiny môžete použiť všetky huby, ktoré máte radi alebo máte k dispozícii. Počas sezóny je najlepšie brať čerstvé lesné huby - biele, šampiňóny, osika huby, mliečne huby, hríbiky, medové agary, dokonca aj líšky. V zime a na jar môžu byť nahradené čerstvými mrazenými alebo brať čerstvé šampiňóny, portobello, hlivy. Skúste si vybrať mladé huby malej veľkosti. Vek húb významne ovplyvňuje nielen ich chuť. Čím mladší je produkt, tým je výživnejší a zdravší. “

Vdolky s hubami a muškátovým orieškom

Zložky (pre 10-12 porcií): 600 g čerstvých húb (huby, líšky, biele huby, šampiňóny), 100 g mandľových lístkov, 120 g masla, 2 vajcia, 1 polievková lyžica. múka, 1 polievková lyžica. l. prášok do pečiva, 1/2 polievkovej lyžice. mlieko 3,2% tuku, 1 hlava cibule, 1-2 štipky strúhaného muškátového orieška, rastlinný olej na vyprážanie, soľ, korenie na chuť, vetvičky čerstvého oreganu na zdobenie podľa želania.

inštrukcia, Vyčistite, opláchnite a nakrájajte huby. Cibuľu nakrájajte a nakrájajte. Fry v rastlinnom oleji, kým zlatá cibuľa, potom pridajte huby. Rozpustite maslo a mlieko, pridajte múku, prášok do pečiva, muškátový oriešok, vajcia, mandľové plátky a dôkladne premiešajte. Vo výslednom cesta pridajte nakrájané huby, soľ podľa chuti a dobre mieste. Cesto nalejeme do vymastených foriem muffinov a vložíme do rúry na teplotu 170 ° C na 30 minút. Na požiadanie ozdobíme hotové muffiny čerstvými oreganovými vetvičkami.