Svetlana Ratnikova o tom, prečo by deti a rodičia mali tancovať spolu

Rodičia často preháňajú deti za to, čo sa im na sebe nepáči. Spoločné tanečné kurzy pomáhajú riešiť tento a mnohé ďalšie problémy komunikácie s dieťaťom. Trávim ich so svojou štvorročnou dcérou.

Všetko to začalo tým, že som šiel s Kira do triedy telesnej výchovy. Spoločne sme bežali, skočili, pokuvyrkalis, a uvedomil som si, aký veľký je práca s dieťaťom. Po určitom čase v tom istom štúdiu som navštevoval skupinu pre tanečné kurzy, na ktorej sa zúčastňuje dieťa aj jeden z rodičov.

Prečo to potrebujete? Často chce rodič dať svoje dieťa do športovej sekcie alebo napríklad do umeleckej školy, aby sa niečo naučil a vo svojom srdci by sa chcel naučiť. Preto navrhujeme dospelým, aby sa nesnažili o to, aby sa svojmu dieťaťu uložili sen, ale aby sa s ním niečo naučili.

Okrem toho, v spoločných aktivitách, dospelí dobre chápeme, že deti sú našou reflexiou. Dieťa často prijíma telesné klipy, ktoré majú rodičia. Mamičky a oteckovia nadávajú svoje deti, nevšimli si, že majú rovnaké problémy. Často som sa chopil toho, že vidím určitú hranicu v pohyboch v Kire, čo sa mi nepáči, ale chápem, že to bolo aj pre mňa zvláštne.

Všetky cvičenia sú dané formou hry. Znázorňujeme psy, pavúky, malú kvapkajúcu kvapôčku av tomto čase napríklad napíname krk. Nielen deti sa rozsvietia, ale aj rodičia, ktorí sa v tomto akte cítia trochu ako deti. Toto je zriedkavý prípad, keď si dospelí môžu dovoliť ležať na zemi a smiať sa, alebo vstať na ruky, kopať si nohy - toľko, že sa uvoľnia v spoločnosti detí. Dieťa, ktoré najčastejšie vidí svojho otca doma sedieť pri počítači alebo na pohovke pred televízorom, je šťastné, že ho vidí, keď si obliekol svoje tepláky, padal, bláznil s ním a cítil sa skvele.

Interakcia rodiča s dieťaťom v akejkoľvek mobilnej činnosti je užitočná pre oboch. Učia sa navzájom veľa a stále nie je známe, kto má viac. Najcennejšia vec, ktorá sa deje v triede, je jednota v páre.

Užitočné odkazy:

Video "Bodislim" so Svetlana Ratnikovou vo fitness-video knižnici klubu "Live!".

Pozrite si video: Monologue by Smirnoff, Anton Chekhov "Bear" (Júl 2019).