Tajomstvo receptov zdravých potravín: sedem zmien jedál

Kaša v rúre, a nie na sporáku, ovsené vločky a zelenina na plnenie namiesto chleba, pečená zelenina namiesto vyprážaného - tieto kulinárske trivia pomôžu drasticky zlepšiť zdravie, bez toho, aby sme obetovali chuť jedla.

Ak si dáte slovo, že chcete jesť lepšie v novom roku, to vôbec neznamená, že teraz musíte jesť len varené, nízkotučné a bez soli. Navrhujem zvládnuť sedem osvedčených techník, ktoré zlepšia zdravú stravu a chuť vášho obľúbeného jedla sa zlepší.

Mäso viac zeleniny namiesto chleba

Mnohí už dávno opustili priemyselnú klobásu a klobásy a teraz začali modernizovať masové guľôčky. Ak chcete zlepšiť recept a urobiť mäso šťavnejšie, namiesto chleba, môžete dať ovsené vločky, mletú kapustu do mixéra (len listujte listy vopred), strúhaná mrkva a čerstvé zeleniny.

Recept na obednícku súťaž "LIVE!": dusené kuracie papriky.

Pečieme a zeleninu a korene nevyparujeme.

Prejdeme zeleninou do oleja v panvici, my nevedomky získame veľa extra kalórií a karcinogénov. V skutočnosti sa zelenina na boršč, vinaigrette, kaviár z baklažánu, teplé šaláty a jahody stanú chutnejšími a voňavšími pri pečení v rúre. Zároveň šetrite viac živín a neškodte tvaru a zdraviu. Začnite s zemiakmi - pečené, nie je to ako chutnejšie a zdravšie vyprážané.

Obed box VŽDY Recepty: parný ratatouille s morčacím; zemiaky s bylinkami.

Kuchynská kaša v hlinených hrncoch

Pohánka, jačmeň, kaša v jačmeni varené v porciovaných hrncoch so zeleninou a hubami sa ukáže byť viac drobivé a šetrí veľa vitamínov a mikroelementov. Navyše, vonia krásne: trochu orechy, malé drevo a oheň. Všetko, čo sa vyžaduje, je, aby obilniny nebolo na sporáku, ale v rúre, pokrývajúc hrniec fóliou namiesto veka. 10-15 minút (počas tejto doby môžete urobiť omáčku praženej cibule, huby, korenie a prírodného jogurtu) - a pripravený. S pohankou vo všeobecnosti môžete robiť bez hrnca a tepelného spracovania (pozri recept nižšie).

Recept na obednícku súťaž "LIVE!": Supergrecha päť minút.