Ako zlepšiť rovnováhu: 2 jednoduché cvičenia medzi prípadmi

Ak nespadnete do každého kroku, neznamená to, že ste v poriadku. Pozrite sa hneď, ako pevne ste na nohách, a dozviete sa niekoľko jednoduchých cvičení, ktoré možno vykonať medzi úlohami.

Kontrola, ako dobre sa vyvíja váš zmysel pre rovnováhu, je veľmi jednoduchá. Postavte sa vedľa tvrdého povrchu, ako je stôl alebo stolička. Držte ruky nad touto podporou v prípade, že ju potrebujete. Zatvorte oči a zdvihnite jednu nohu. Udržujte svoju rovnováhu, keď stojíte na jednej nohe. Prečítajte si nahlas, koľko sekúnd sa vám podarilo postaviť. „Čím rýchlejšie„ padnete “,„ staršie “z„ vestibulárneho “hľadiska, hovorí Vonda Wrightová, inštruktorka fitness a spoluautorka najpredávanejšej "Fitness po 40. rokoch v skvelej forme v každom veku", - Ak ste stáli viac ako 22 sekúnd, potom máte rovnováhu ako 20-ročný, ak je to 15 sekúnd - ako 30-ročný; 7,2 sekundy - ako 40 rokov; 3,7 sekundy - ako 50 rokov. Ak ste spadli hneď, pokiaľ ide o rovnováhu, máte 60 rokov. “ Nenechajte sa odradiť, ak výsledky testov nie sú ani zďaleka ideálne. Existuje mnoho spôsobov, ako uplatniť rovnováhu. Naučte sa napríklad niekoľko jednoduchých cvičení: „Stork“ a zdvíhanie prstov. Môžu byť vykonávané kdekoľvek - v umývadle, pri umývaní riadu, pri stole, pri telefonovaní alebo v kúpeľni, pri čistení zubov.

Skôr ako začnete cvičenia, musíte zahrnúť svaly jadra. Postavte sa rukami na boky a dotiahnite si brušné svaly.

"Stork"

* Trochu roztiahnite nohy a zdvihnite ľavú nohu, ruky na bokoch, uvoľnite ramená.

* Snažte sa udržať rovnováhu po dobu 30 sekúnd. Opakujte 2 krát, zvyšok medzi opakovaniami.

* Teraz zdvihnite pravú nohu a opakujte kroky 1-2 na dokončenie prístupu.

Snažte sa udržať rovnováhu na 2 minúty. Ak zistíte, že je ťažké vyrovnať sa bez rúk, môžete si položiť špičku prstov na tvrdom povrchu, kým sa naučíte udržať rovnováhu bez ich pomoci. Je možné a ťažké vykonávať, ak stojí na jednej nohe, zatvorte oči - potom budú svaly pracovať tvrdšie.

Tu sú niektoré sofistikovanejšie možnosti pre Stork.

* Keď sa naučíte s istotou na jednej nohe, začnite pohybovať rukami, ako keď bežíte na mieste. Kedy a bude to ľahké, zdvihnite fľašu vody alebo ľahké činky a otočte ich.

* Ak chcete ďalej skomplikovať svoju úlohu, zložte uterák tak, aby bol niekoľko centimetrov hrubý a vykonávajte cvičenie, kým na ňom stojíte. Pomôcť si so svojimi prstami je nemožné.

Zdvihnite prsty na nohách

Toto cvičenie je ťažšie. Pomáha všestrannému zlepšeniu rovnováhy, pretože hmotnosť sa musí posunúť dopredu, na nohách a držať. Robiť to bez hojdania nie je také jednoduché. Ak potrebujete pomoc pri vykonávaní tohto cvičenia, postavte sa na stoličku a držte sa dozadu.

* Postavte sa rovno a rovno: ramená nad boky, boky nad kolenami a kolená nad členkami.

* Zamerajte oči na bod umiestnený na podlahe pod uhlom 25 stupňov.

* Pomaly preneste váhu z päty a ponožky na prsty a postavte sa na ne.

* Pomaly sa vraciate do východiskovej polohy, snažte sa nepohnúť. Opakujte 9 krát pre dokončenie prístupu. Viac informácií o školení o rovnováhe nájdete. tu a tu.