Dovolenka dovolenka s príbuznými: naučiť sa nehádať

Ako môže celá rodina relaxovať mimo mesta a nie hádať? Využite naše rady a vaša rekreačná chata bude príjemná a zábavná.

Snívate o tom celý rok - av zimných večeroch, triedenie cez letné fotografie a v daždivej jesennej jarnej sezóne. Leto príde a pôjdeme do chaty Vidiecky život sa javí ako raj, komáre neexistujú a všetky problémy, ktoré sprevádzajú rodinný výlet do vidieckeho domu, sú bezvýznamné. Ale keď sa dostanete do auta so všetkými davmi a idete von z mesta, realita sa rýchlo pripomína.

Bolo potrebné vziať toľko vecí!

Menšie nedorozumenia môžu začať na ceste. Opatrne obiehajúci výmole na chodníku, manželka zakaždým pripomína, že auto je preťažené vašej milosti: "Museli ste si vziať toľko vecí!" Vaše dieťa v zadnom sedadle vyžaduje zmrzlinu a sódu, a vaša mladšia dospievajúca sestra stále hovorí o svojom mobile, sťažujúc sa svojim priateľom, že bude musieť celý víkend rezať vetvy a kvety rastlín.

Po dosiahnutí želaného cieľa - pekného domu, ponoreného do zelene, ste už v peknom stave. Neskôr sa len zvyšuje: všetci členovia rodiny putujú tam, kde ste nútení upratať izby a samotný pozemok, variť večeru a sledovať dieťa. Nie je prekvapujúce, ak na konci vyjadríte svoje nároky. Akýkoľvek spor je však lepšie pokúsiť sa varovať.

Najprv musí byť slovo

Pamätajte, že účelom cesty je mať krásny víkend na čerstvom vzduchu. Je dôležité, aby všetky ostatné úlohy neboli v rozpore s hlavnými úlohami. Niekoľko dní pred víkendom rozhodnite o plánovanom rozsahu práce a určite si svoje plány prediskutujte so všetkými aktérmi. Ak je manžel v nálade na sladkú nečinnosť, je nepravdepodobné, že by stoicky prijal nečakanú správu, že bude musieť urobiť výhradne opravu domu. Jasne namietajte vaše požiadavky. Vysvetlite, prečo sa trávnik musí kosiť dnes - za týždeň sa už zastrihávač nedokáže vyrovnať so silnými burinami.

Rýchlejšie, vyššie, silnejšie

Distribuovať úlohy, demonštrovať kreativitu, snažiť sa prebudiť vzrušenie, ducha súťaže. Oznámte napríklad súťaž o najlepší projekt projektu Alpine slide design. A potom všetko spoločne dohodneme slávnostnú oslavu víťaza, nezabudnite na cenu útechy pre každého účastníka. Buďte pripravení kedykoľvek revidovať plány a opustiť časť svojich nápadov. Po obede sa môj manžel vyhol v hojdacej sieti? Nechajte ho odpočívať. S dobrým spánkom zostane v dobrej nálade až do večera. A ocenenie vykonanej práce, nie šetriť na komplimenty - to je dôležité.

Čajový obrad

Príďte s nejakou tradíciou dachy, ktorá osloví celú rodinu. Napríklad večer môžete mať čaj na čerstvom vzduchu. Voňavý čaj na šiškách borievky, pripravený v samovare, ktorý sa nachádza v podkroví, sa bude zdať oveľa chutnejší ako nudný nápoj z kanvice. Očakávanie tejto spoločnej dovolenky odvráti pozornosť od triviálnych dôvodov hádok.

Zdroj: Lisa.ru