Fyzioterapia pre deti: teplo, voda a UV žiarenie pomôžu vášmu dieťaťu zotaviť sa rýchlejšie

Účinné, bezpečné a pohodlné postupy podporia imunitu dieťaťa a pomôžu rýchlo sa vysporiadať s ochorením. Hovoríme o fyzioterapii pre deti.

Princíp fyzioterapie je dávkovaný a riadená stimulácia určitých receptorov. V postihnutých tkanivách sa zlepšuje prietok krvi a zvyšuje sa odolnosť voči chorobe. Nepochybné výhody fyzioterapie sú netoxické a bezbolestné. Okrem toho fyzioterapia nedráždi jemnú sliznicu gastrointestinálneho traktu dieťaťa a je dokonale kombinovaná s liečbou liečivom. Fyzikálna terapia je najčastejšie vykonávaná kurzy každé 3 až 4 mesiace. Je potrebné poznamenať, že fyzioterapia nemôže nahradiť hlavnú liečbu, ale len ju dopĺňa.

Nasledujúce metódy boli uznané ako najúčinnejšie a najobľúbenejšie metódy pediatrickej fyzioterapie:

- Elektroliečba. Najčastejšie je to galvanizácia a lekárska elektroforéza. Liek sa vstrekuje do tela pomocou jednosmerného prúdu. Najčastejšie sa táto metóda používa na dodávanie kovových solí a stopových prvkov (zinok, vápnik, horčík, jód, bróm), liečiv, ktoré zmierňujú kŕče a dilatujúce cievy (no-spa, dibazol, aminofylín atď.), Protizápalové lieky. Pre deti je zvolená menšia prúdová hustota.

- Impulzné prúdy, Najbežnejšie metódy sú elektrické, diadynamo a amplipulzová terapia. Uvoľňujú zápal, bolesť a obnovujú štruktúru tkaniva poškodeného zápalom. S pomocou striedavých prúdov a polí sú najčastejšie liečené následky chorôb nervového, dýchacieho a tráviaceho systému, ako je zápal priedušiek a pľúc, gastritída.

- Magnetoterapia. Dobre osvedčené na liečbu rinitídy, sinusitídy, atopickej dermatitídy, tráviacej dyskinézy. Tajomstvo jej terapeutického pôsobenia je konštantné, variabilné nízkofrekvenčné, pohyblivé a pulzné magnetické pole. Nervové, kardiovaskulárne a endokrinné systémy sú obzvlášť citlivé na účinky magnetických polí.

- Svetelná terapia. Táto metóda sa zvyčajne predpisuje často chorým deťom, aby stimulovali imunitný systém, metabolizmus. Umelé svetelné zdroje pomáhajú vytvárať rôzne vlnové dĺžky terapeutických lúčov: infračervené, viditeľné alebo ultrafialové. Pri svetelnej terapii sa zahrejú malé oblasti, ako napríklad ucho alebo koleno, menej často celé telo - toto sa vykonáva ultrafialovým žiarením novorodencov a dojčiat, keď hrozí nebezpečenstvo ochladenia. Deti počas procedúr svetelnej liečby sedia na rukách mamičky.